Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 701
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 474
Момичета,видях,че паспорта на детето изтича след 7-8 месеца,а ние след 2 се прибираме в БГ за 10 дена.Дали мога да подам документи за нов толкова рано и  да си го вземем с бърза поръчка още докато сме си в БГ ? Тя на стария е с бебешката снимка още! Joy

# 301
  • Мнения: X
Може. Бърза поръчка, а снимка ще направят на място.

# 302
  • Мнения: 6 528
Може по-рано, да. И ние ще трябва да правим същото.

# 303
  • Мнения: 1 474
Благодаря ви! Hug А освен стария паспорт и акта за раждане ,друго изисква ли се при подаването на документи?

# 304
  • Germany
  • Мнения: 7 987
Не са ни искали друго освен старият паспорт и акт за раждане.
При нас вали от сутринта... Това лято или изпукваме от 40 градусова жега или вали...

# 305
  • Мнения: X
И при нас вали, температурата е 22 градуса, а до онзи ден го докарваше до 42. Абсолютно шантаво време.

# 306
  • Мнения: 6 528
А защо при подновяване на паспорт искат пак акт за раждане? Какво може да се е променило? Датата на раждане ли? Мястото ли? Родителите ли?

# 307
  • Мнения: X
Нищо не се е променило, но го искат.

Дъщеря ми през януари ще навърши 18, което значи, че настоящата й ЛК ще е невалидна. През януари точно едва ли ще пътуваме до България, а по-рано не знам дали ще искат да й издадат нова. Хич не ми се разхожда два пъти до консулства, но май нямаме избор. Те пък по три месеца и отгоре ги правят.

Едит: До края на 2021 е валидна картата, а уж трябва да е до пълнолетие. Една беля по-малко!

# 308
  • Мнения: 1 474
Три месеца!!! Flushed Ужас просто...
А иначе и при нас вали,а вчера и доста силна буря имаше... Nature Zap

# 309
  • Мнения: X
А, даже е повече от три месеца, да не говорим, че трябва да запазиш час онлайн и за Франкфурт например свободни часове има чак през ноември. Отделно и трябва два пъти да ходиш дотам и обратно, а цената на ЛК е 45 евро. То за 45 евро ще отида до Варна и ще се върна извън сезона и там ще направя карта, дето се казва.

# 310
  • Мнения: 6 528
Уф, издаване на документи по консулства е приключение. Предпочитам до Бг да се приберем.

Знам че го искат акта за раждане, миналото лято подновявахме паспорти на две от децата. Логиката на искането ми се губи.

# 311
  • Мнения: X
Е няма логика.

# 312
  • DE
  • Мнения: 9 068
Карти и паспорти вадят и няколко месеца преди да са изтекли.
Правихме го това упражнение миналата година, картите ни изтичаха януари, но ние ги сменихме септември през отпуската.

# 313
  • Мнения: X
Аз имах предвид изтичане на карта на непълнолетно лице, т. е. на 14 години. Те са валидни 4 години и аз мислех, че е равнозначно с навършване на пълнолетие, когато трябва да се издаде нова карта. Само че ние сме извадили първата карта със закъснение от година и половина и тя пак има 4 години валидност, така че имаме време.

# 314
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Акта за раждане и при последващи паспорти ли го искат за децата? Нямам никакъв спомен вече, а трябва да подновяваме на дъщерята Sad

Общи условия

Активация на акаунт