Парфюмни размисли и страсти - 227

  • 48 363
  • 731
  •   1
Отговори
# 390
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Сахара ноар е църковен тамян и няма начин някой от Ком гарсон серията да не е близък. Незнам те обаче намират ли се вече.

# 391
  • Мнения: 31 197
Никой не е близък. Не е църковен, а е сладък тамян, супер прилепчив. Копие няма.
Тези на КГД са сурови, страшни, мрачни, а Том. Форда е секси и горещ. Като тамън запален и горящ под буен огън.

# 392
  • Мнения: 500
Сахара ноар е църковен тамян и няма начин някой от Ком гарсон серията да не е близък. Незнам те обаче намират ли се вече.
Черните тамянчета на Ком де Гарсон последно ги видях в Салон Олфактив на Раковска.

# 393
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Денси, имах Сахара отдавна отиде при ценителка, но го поносих доста- сладък на моята кожа не е бил. От тамянения ми период той ми беше най- църковен като усещане. Нямам нищо против тамяна ама като се напръсках все за отец Николай се сещах Stuck Out Tongue Winking Eye

# 394
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 208
И при мен Сахара-та е много църковен и тежък. Сладък пък абсурд, за секси може да иде реч, само ако Ралф де Брикасар го носи Innocent

Денси, да ти благодаря за откриването на Ла ви-то, EDT, страхотен е! Много ме радва средата и базата, макар и не толкова дълго, колкото бих искала, но проблема е в моят TV.

Хубав уикенд, момичета и момчета.

# 395
  • Мнения: 6 930
Сахара ноар е църковен тамян и няма начин някой от Ком гарсон серията да не е близък. Незнам те обаче намират ли се вече.
Черните тамянчета на Ком де Гарсон последно ги видях в Салон Олфактив на Раковска.

Ще ги проверя, благодаря! Наистина е прилепчив, оттам сладостта май, не че буквално е сладък. Никога не съм мислела, че такова чудо ще ми хареса, но съм като омагьосана от пушеците, смолите и ууда в него. L'Erbolario имаха един, който май беше само тамян (доста едноизмерен и буквален тамян) , но и той е спрян...

# 396
  • София
  • Мнения: 17 775
Ее, и него ли са спряли?
На моята кожа също никога не е бил сладък, а точно църковен и студен. Защо оспорваш чуждите възприятия, Денси? При мен стоеше като черния кашмир на Дона Карън, но и той е спрян.

Този може да прилича, като го гледам.
https://www.fragrantica.com/perfume/Comme-des-Garcons/Comme-des- … Avignon-1230.html

# 397
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Имаше Фламенко на изгодна цена в ибей (немския) днес и успях да го поръчам. Харесвам такива малиново-розови аромати с горски привкус. Веднага се сещам за Musky garden на Мансера.

Lizia, за мен двата парфюма са много близки, като този на Мансера ми харесва повече, и затова се разделих с Фламенкото без да страдам много за него. Днес съм точно с Musky Garden Mancera, мансерската роза е прекрасна, червена и млада в мекото дъждовно немско време, придружена от сочни и тръпчиви червени боровинки и малини, които дават повече живец и закачливост на характера на парфюма, отколкото при Фламенко. Мускусът, така характерен за Мансера също е много сходен с този на Рамон Монегал, но за мен е някак по-искрящ и омекотен, докато точно той на моменти във Фламенко ми идваше малко в повече, и вадеше една кисела нота на финала, която ми бъркаше в мозъка. Прекрасен, шлейфов, много женствен и красив парфюм е Муски гардън, с топла и красива мека амброва база, и се радвам, че и ти го харесваш. Разликата в цените 185 евро за 50 мл. за Фламенко, срещу 150 евро за 125 мл. /или 120 лв от някои български сайтове/за Мансера също говорят абсолютно в полза на Муски гардън, поне за мен. Сподели моля те и твоето впечатление, като пристигне при теб Фламенко. Ще ми е интересно да разбера, дали намираш и ти прилики между двата.

Радвам се много, че Мансера набира все повече фенове. Аз съм изумена, как един и същ парфюмер Пиер Монтал, може да прави толкова различни неща за Монтал и за Мансера. Почти нищо от нещата на Монтал не ми е харесало, някои откровено са ме потрисали,  и дълго време дори не исках да пробвам парфюмите на Мансера точно заради лошия си опит с Монтал.Радвам се, че преодолях ненавистта си към Монтал и видях, че може да създава и съвсем друг тип парфюми. Смятам, че Мансера е по-модерната и по-носима парфюмна марка, разви се много в последно време, излезе със страхотни нови предложения на пазара, прави качествена, достъпна и носима нишова парфюмерия и неслучайно набира все повече фенове на европейския пазар. Странно ми е, че е подценявана в България, защото дава точно това, което търсят повечето хора - шлейф, присъствие, трайност и красиво излъчване. Да не говорим, че цените на Мансера при мен са 150 евро за бутилка, и мога само да завиждам за цените, на които се предлага марката в онлайн магазините в България.



# 398
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Днес и аз с Mancera - wave musk Hearts

# 399
  • Мнения: 31 197
Ее, и него ли са спряли?
На моята кожа също никога не е бил сладък, а точно църковен и студен. Защо оспорваш чуждите възприятия, Денси? При мен стоеше като черния кашмир на Дона Карън, но и той е спрян.

Този може да прилича, като го гледам.
https://www.fragrantica.com/perfume/Comme-des-Garcons/Comme-des- … Avignon-1230.html

Не оспорвам чуждите възприятия, аз го усещам сладък. Тук се познаваме лично повечето и пишем от над 10 години и си знаем всичко вк. и възприятията.

# 400
  • Мнения: 10 012
Да не говорим, че цените на Мансера при мен са 150 евро за бутилка, и мога само да завиждам за цените, на които се предлага марката в онлайн магазините в България.

Боже, сега видях колко струват в България! Shocked Какво е това безобразие, тук е двойно, и няма тестер. Crossing Arms
Питах ги, казаха, че мога да я върна ако не ми хареса, но не ми се занимава, имам 1000 любови...

Пробвах паралелно La Vie Florale и Flowerbomb Bloom. Нямат нищо, ама нищо общо, освен фрезията, и че и двата са страхотни по различен начин.  Heart Eyes

# 401
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
При мен Сахара ноар също  е тамян.Грам сладост не усещам..
Какво рабирате под "прилепчив" парфюм?
При мен Сахара е всичко друго, но не и лепкав
 Пробвай Казбах на Роберт Пиге .

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 18:48 от sl

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ковачева,отказах се от Фламенкото щом с тази Мансера /познавам я/са с подобен характер,ще сложа проба на друг парфюм мерси,че го спомена.Оу,днес една ме задуши с неприятния ЗА МЕН Диор Джой на плажа,че и бяхме хавлия до хавлия,директно си взех моята и се изместихме да не сме до нея.Dizzy FaceНаистина не и стоеше изобщо този парфюм, малко трябва да умееш да си подбираш парфюмите и то сред претъпкан от хора плаж.Благодаря на съфорумката,която ме запозна с Валентино Роза Верде:kiss:Two Hearts,не е въобще моето нещо този аромат и добре,че има отзивчиви хора още та да не стават гафове.Парфюм за след малко Картие Карат,Сънче правя им магия аз на парфюмите,хаха обичат кожата ми.Bowtie

# 403
  • Мнения: 31 197
Аз купих Голд Уд Мансера насляпо, да видим в Понеделник. Страшен фен съм на Монтал и не дотам на Мансера, но рискувах.

Следващите ми парфюми ще бъдат на Джо Малоун и Крийд. Heart Eyes

Има нов Мемо Ориенталка кожа. чуден е за мен, ще го разнося и опиша. Грабна ме от първо пръс, но си е страшна кожа, само за върлите фенове като мен на марката. Мемо са ми невероятно на сърце, бих притежавала почти всички кожи. А Италианската ми е вечна любов. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Кой Крийд ще вземеш Денс,аз по едно време бях полудяла да се запознавам с каквото мога от марката.Имах много големи очаквания и нищо,ама нищичко не беше за моя милост за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт