Парфюмни размисли и страсти - 227

  • 48 117
  • 731
  •   1
Отговори
# 375
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Ще замине за размяна за съжаление, а първият път като го тествах и беше супер, преди да го купя.
Жалко.
Трябваше направо една Мансера да метна, гледам, че вече е свършила.😃

Densi, честита нова придобивка, с кеф да си я пръскаш. Не е за нищо от трите, повод за радост и удоволствие е.

Кристалче, ти, там на морето, което прави магия с парфюмите, си си супер, ние да му мислим. 😁😁 Hug

# 376
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Алиен  в един момент също ще бъде спрян или реформулиран
И после вероятно ще бъде пуснат нов Алиен, който няма нищо общо със сегашния.
Както се случи с Индерит, Пантера, Опиум  , Лолита Лемпика... и много други, които бяха преиздадени но вече нямаха нищо общо с първообраза си..

# 377
  • Мнения: 74
Здравейте Simple Smile От седмица се каня да попитам, дали някой вече има впечатления от новия парфюм на Ланком - https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Id-le-55795.html
Като фен на марката, ми супер ми е любопитен. Вероятно в чужбина вече е зареден за проби Simple Smile
И аз в очакване на новото творение на любимите ми Ланком.Премиерата му е на 22 август.
Много благодаря за полезната информация 🤗

# 378
  • Germany
  • Мнения: 1 577

Знам ги всички тези неща, просто някаква "сигурност" търся. Примерно, Alien не мисля, че ще го спрат някога.

Точно това вече е много под въпрос. В момента има голямо разместване и окрупняване в парфюмните брандове и масово сменят собствениците си, за съжаление, най-често Лореал или Ести Лаудър придобиват собствеността. Наскоро научих интересна подробност около тези смени на собствеността. Оказа се, че освен за собствеността, трябва да плащат отделно лицензи и за всеки парфюм на марката, съществувал досега, за да имат право да го произвеждат. Ако новият собственик прецени, че лиценза на парфюма му е икономически неизгоден, просто не го подновява, нищо, че е хит на пазара. Именно затова и много от утвърдените  парфюмни хитове изчезват безпричинно от пазара. В момента текат преговори между Мюглер и Кларинс, за придобиването им от Лореал, Валентино също са с нови собственици. Факт е, че един от най-успешните фланкъри на Alien - Essence Absolu вече го няма никъде по магазините в Германия, и не може да се намери на нормална онлайн цена. Парфюмният балон започва да се пука, и явно и големите и силните се налага да се обединяват и окрупняват, за да оцелеят при днешната конкуренция и свръхпредлагане. Така че, не се знае новите собственици на Мюглер какво ще решат и дали ще произвеждат старите аромати, или както стана при DSQUARED², купиха собствеността и марката, но не подновиха нито един лиценз на старите парфюми, и започнаха на чисто с два нови парфюма.

Колкото до питането за Будоар, тук в Германия все още се намира по долните рафтове на Галерия Кауфхоф. На мен близки до него ми звучат Terracotta Le Parfum Guerlain и Aqua Allegoria Lys Soleia Guerlain По пирамида не звучат сходно, но за мен и трите са белоцветни, топли и пудрени, и в трите усещам аромат на камфилчета и бели цветя, особено в топлото време. Не пречи да пробвате и да прецените.

На всички с нови ароматни придобивки, честито и със здраве да се носят.

Парфюм за деня беше Удовата орхидея на Мансера Laughing, изненадаааа. За първи път го носих на работа и направи истински фурор. Май само на Мон Герлен ЕДП имаше толкова възторзи от колегите.

# 379
  • София
  • Мнения: 17 711
Благодаря, kovatcheva! Да, моят последният е купуван от Мюлер, вече бяха го поскрили по българските сайтове, но тогава още мислех, че не е наличен в момента.
Благодаря за предложенията, ще ги видя. Алегориите съм ги прескачала винаги, защото са ми лекички, но щом казваш, че този е белоцветен и прилича, ще го тествам задължително.

Не знаех за Мюглер, мислех си, че тези парфюми са толкова популярни, че няма начин да ги променят или махнат. Ще се поинтересувам. Simple Smile

# 380
  • Мнения: 721
Алиен  в един момент също ще бъде спрян или реформулиран
И после вероятно ще бъде пуснат нов Алиен, който няма нищо общо със сегашния.
Както се случи с Индерит, Пантера, Опиум  , Лолита Лемпика... и много други, които бяха преиздадени но вече нямаха нищо общо с първообраза си..



Sl, за кой на Lolita Lempicka говориш?

Аз наскоро се сдобих с чисто нови с целофан  Gucci Accenti, Gaultier2, Gloria Cacharel, старата версия на DKNY Women и Eau Masculin Lolita Lempicka (този не е за мен ) и съм super happy 😁

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 01:59 от Jeune Fille

# 381
  • София
  • Мнения: 17 711
От стария Опиум все още се намира обаче Joy
Първата ми среща с него беше остатъчно количество, спечелено на търг в ибей. Помня, че се напръсках с него стабилно, бях 10ти клас. Цялата редичка ме усещаше и питаше с какво по дяволите съм се напръскала Laughing Помня, че майка ми заключи, че сигурно е менте, щом така воня, но аз предвидливо запазих част от количеството и като студентка се сдобих с него по други канали, правейки паралелен тест. Истински си беше, но вече не го понасям и аз.

# 382
  • София
  • Мнения: 3 783
Имаше Фламенко на изгодна цена в ибей (немския) днес и успях да го поръчам. Харесвам такива малиново-розови аромати с горски привкус. Веднага се сещам за Musky garden на Мансера.

# 383
  • Мнения: 30 969
Насляпо ли го поръча?

# 384
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Jeune Fille
Този, кокто от няколко години упорито изчистваха
https://www.fragrantica.com/perfume/Lolita-Lempicka/Lolita-Lempicka-456.html
Сега вече е друг формат
По въпроса за опиума, да намират се различн стари.издания и  и определено имат разлики.Както и Герлените Диори, Шанел и изобщо с две думи  раличните  опаковки на винтижите съдържат различни парфюми, някои от тях с големи разлики.

Казвам го от.личен опит защото  имам различни концентрации на един и същи парфюм на различни негови издания и разликите са збележими.
По въпроса с Опиума, красив парфюм , най добрата му версия за мен е винтиж концентрация чост парфюм.Наистина действа като опиум.Както на притежателя му, така и на околните.
Като цяло за мен най добрите варианти са чистите парфюми макар и по принцип(има изключения) да не влачат дълги шлейфове и да стоят по прибрано.За мен усещането е същото като при фино копринено бельо.
Преди време получих това

Видях  го преди десетина години в Андора , но нямаха тестер , а и цената не ми хареса.
Но за мен  се превърна в amore grande, въпреки, че класическата(първото ЕДП) не ми  е в тази класация.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 08:01 от sl

# 385
  • Мнения: 5 143
Като ви чета, май ще трябва да се запасявам с Alien преди да изчезне или да го променят тотално.

Иначе днес си облякох жълта рокля и се парфюмирах с Жълтия диамант. Слънчево ми е.

# 386
  • Мнения: 9 988
Денси, честита ти кръгла бройка! Със здраве да си ги носиш! bouquet

Търсейки La Vie Est Belle EdT, пробвах по погрешка
La Vie Est Belle L'Eau de Toilette Florale и останах поразена от тази красота. Така сигурно биха ухаели ангелите в рая- нежни фрезии и фин карамел, но в мега силни дози. Консистенцията е като течна, фина коприна, излъчва мощно и прави прекрасен облак.

Както Герлен сложиха край на срамежливата виолетка с Инсоленс, нещо подобно тук са направили Ан Флипо и Доминик Ропион(ето, пак Ропион купувам!) с фрезията. Годзила фрезия на стероиди (ако парафразирам Лука Турин).

Намирам прилика и то голяма с Flowerbomb Bloom, където фрезията също играе главна роля, но е въздушна, и освежена от червените плодчета.
Сега съм полята от глава до пети с La Vie Florale, но ще направя паралелен тест по-късно. Много съм любопитна.
Обожавам фрезии. Сега явно съм на такава вълна. И ми се носи мейнстрийм. Точно този аромат обаче не съм срещала по улиците.

Излишно е да споменавам, че го купих. Не можех без него. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Лолитите са изчезнали вече от почти всички сайтове у нас. Успях да се запася с по 2 бутилки от ЕдП, Minuit Sonne и L'eau en Blanc. От Alien Essence Absolue също имам 2 бутилки в запас. От Madonna Truth or Dare Naked се оказа, че имам 4. Blush Като катерица съм.  Laughing

# 387
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Познато
.

И аз се запасявах докаро в един момент осъзнах, че имам парфюми, които няма да мога изпръскам до края  на живота си...., че дори и след това
От години не ги броя, нито актуализирам парфюмния си гардероб във фрагантика, защото се плаша от себе си.

Сега се старая количествата прогресивно да намаляват.

.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 13:03 от sl

# 388
  • Мнения: 1 563
Аз също намирам прилика между Flowerbomb midnight (другия не го познавам) и LVEB. Това ме отказа от Flowerbomb, т.к. имам и LVEB и Florale вече Flushed . Сега съм на парфюмна диета, като дебна само 2 на оферта.

# 389
  • Мнения: 6 930
 Дами, може ли някой да ме насочи към двойник на този парфюм? https://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Sahara-Noir-17333.html
Обожавам го и съм в ужас, че като ми свърши, няма да имам подобен аромат в колекцията. За съжаление го спряха 😢 Компромисно бих го заменила с мъжкия Noir Extreme, но не е същото като емоция в никакъв случай...

Общи условия

Активация на акаунт