Парфюмни размисли и страсти - 227

  • 48 369
  • 731
  •   1
Отговори
# 630
  • на терасата
  • Мнения: 662
Скоро докапчих моя Sensi. При мен имаше една ацетонова нотка в началото, но акацията бързо взимаше връх. Много хубав и женствен парфюм... Беше Sad
От няколко месеца съм се заела с разчистване и използвам останали малки количества, които ми беше мъчно да пръскам преди. Сега приключвам https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Too-Much-67.html. Носи ми сходно усещане като Sensi, усещането на старата школа цветни парфюми.
Като написах старата школа, искам да споделя, че Карат на Картие е опит за цветен парфюм. Може да впечатли младата аудитория, уморена от бурканите сладко, които се изливат в парфюмерията напоследък. И на мен ми мирише на дръжките във вазата с пролетни цветя, както някой беше споделил. Ще го пробвам пак с обилно напръскване, дано открия нещо като за фен на цветните парфюми. За мен съвършеният букет пролетни цветя е Фиджи на Ги Ларош, парфюм от старата школа, даже много старата. Все още кътам няколко милилитра от сантимент и любов.

# 631
  • Мнения: 517
Момичета, тъй като си бях наложила малко финансова и парфюмна диета, едвам устисквах за някои парфюми....до днес.
Отстрелях на сляпо една 50-чка на L´ARTISAN PARFUMEUR LA CHASSE AUX PAPILLONS.
Това ще ми е първият опит с парфюмната къща. Моля за ревюта, много ще съм благодарна. Relaxed

Ох, какво великолепно щастие те очаква! Това според моят нос и възприятия, разбира се.
Представи си тучна лятна градина след дъжд, въздуха е попит от уханията на цветята, леееко се прокрадва
и бял муск, само за да направи композицията присъствена и секси.
Нежен, траен, чист, в никакъв случай прозрачен- вероятно най-любимият парфюм за всеки път, в който искам
нещо красиво и уютно.
Изумителното е, че е почти еднакъв по звучене и в жега, и в лют студ.
Честита ти красота! Blue Heart

# 632
  • Мнения: 1 344
Момичета предложете ми парфюми подобни на valentino noir absolu.И още носи ли някоя от вас valentino uomo noir absolu,доближава ли се до женския .

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 11:29 от renji

# 633
  • Мнения: X
Може да впечатли младата аудитория, уморена от бурканите сладко, които се изливат в парфюмерията напоследък. За мен съвършеният букет пролетни цветя е Фиджи на Ги Ларош, парфюм от старата школа, даже много старата. Все още кътам няколко милилитра от сантимент и любов.

Хехе, добре казано. Не само младата, а и по-зрялата аудитория сме уморени от бурканите сладко напоследък. Joy
Що се отнася до Фиджи, той все още не е спрян, има го навсякъде почти. Но нямам представа колко тежко и безобразно е реформулиран. Thinking

Аз тествах два парфюма, за които не намерих някой да се е вихрил в темата, та да споделя:
https://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Iris-Celadon-42886.html - отдавна харесвам състава му и чета за него: любимите ми ириси, шоколад, амбрет, чай мате (обожавам аромата му). За моя радост (защото не е евтин) на мен не ми допадна. Започна с автентичен, морковен, елегантен ирис, като този на Hermes и най-вече на друг мой любимец Chanel la Pausa. За жалост след около половин час, той се транформира в типичен ретро мъжки одеколон с много цитрус и ветивер. Твърде старомодно и сухарски звучеше върху мен. Не усетих шоколад, чай, обещаните алдехиди също ги нямаше.
Ето този обаче ми грабна сърцето:  https://www.fragrantica.com/perfume/Bond-No-9/So-New-York-7162.html
Съставът му е много кратък и подвеждащ и не смятам, че е пълен. Началото при мен е меко, мазно какао с плодово-алкохолна нотка (според състава е мирабел слива, а според мен - сочна жълта джанка), която след около час изчезва и на нейно място се настанява гушкаво пачули, което много добре танцува с какаото. И двете са топли и нямат нищо общо с прашното, сенчесто и гъбено усещане (като на дълбоко мазе), което тези две ноти могат да имат в някои други аромати. Базата и в момента е на ръката ми и вече е стилно, кристално чисто ухание на муск и сантал, което напомня леко на любимия ми Lacoste pour Femme. Много елегантност, много красота, ще си го заръчам най-вероятно. Blush

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 11:40 от Анонимен

# 634
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Момичета, тъй като си бях наложила малко финансова и парфюмна диета, едвам устисквах за някои парфюми....до днес.
Отстрелях на сляпо една 50-чка на L´ARTISAN PARFUMEUR LA CHASSE AUX PAPILLONS.
Това ще ми е първият опит с парфюмната къща. Моля за ревюта, много ще съм благодарна. Relaxed

Ох, какво великолепно щастие те очаква! Това според моят нос и възприятия, разбира се.
Представи си тучна лятна градина след дъжд, въздуха е попит от уханията на цветята, леееко се прокрадва
и бял муск, само за да направи композицията присъствена и секси.
Нежен, траен, чист, в никакъв случай прозрачен- вероятно най-любимият парфюм за всеки път, в който искам
нещо красиво и уютно.
Изумителното е, че е почти еднакъв по звучене и в жега, и в лют студ.
Честита ти красота! Blue Heart

Благодарско за ревюто Blue Heart, аз си го чакам с нетърпение, защото не съм притежавала парфюми на къщата. Не ми пречи да дебна някои от тях де. Grinning
За моята, принципно, гурме натура, ще е интересна придобивка. Силно се надявам да ми хареса, тъй като има и тубероза, и липа, отдавна искам нещо с липа. Relaxed

Vrabcho_, Бонд-а звучи много добре. Представих си шоколадовo-пияна слива. Grin

# 635
  • Мнения: 31 197
Момичета предложете ми парфюми подобни на valentino noir absolu.И още носи ли някоя от вас valentino uomo noir absolu,доближава ли се до женския .
Не, различни са. За подобни не се сещам на дамския. Много е красив той, много. Heart Eyes

Аз днес извадих Boucheron Quatre Absolu de Nuit. Няма такова хубаво леко гурме. Носи ми страхотно удоволствие. В топлината се развиват отлично бадемите с тонка и ванилия. Усещам го посипан и с мънично сладък кремест алкохол като ром. Не пия твърд алкохол, освен Бейлис и понякога леки коктейли, но в гурме парфюми много обичам лека нотка на питие.
Силно подценяван парфюм за без пари. Радвам се, че го купих. Носих го в Солун като чисто нов и винаги ще го свръзам с този любим град и прелестните емоции, които имах там.
Затова обичам лудо парфюмите, защото запечатват спомени и емоции и после винаги връщат към тях. Носят настроение и те карат да летиш в обикновеното ежедневие, защото не всеки има постоянно някакви супер интересни неща и емоции, които му се случват.

# 636
  • Мнения: 2 230
Хм, аз пък точно този Куатре си мислех, че е по-добре в студено време, но нещо не му достигаше да го купя... Ще пробвам пак сега.

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Quatre Absolu de Nuit е хубав,но и аз не го купих,защото върху мен прилича много на Бърбъри Брит едт.Сега съм влюбена в Червения Quatre.Heart Eyes И  май трябва да си приготвям доста парички,че излизат новия  Габриел,новия Ланком и Мон Герлен Интенз,дано не ми харесат и 3-а,че не знам.

# 638
  • Мнения: 697
И аз ги чакам и мисля, че е по-вероятно да ми харесат ...

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
За нощният Бушрон съм ей така - сърцето ми пее “купи го, купи го, пари кат’ вестнициии...”, а разумът и портфейлът крещят от болка с тихи сълзи..😂

Но ще си го купя..😄

# 640
  • Мнения: 5 001
Поне по сайтовете Бушроните са супер евтини.
Кой нов Ланком чакаме?

# 641
  • Мнения: 2 230
Тънкия Grinning
Аз чакам новия Лалик, ама май още липсва навсякъде, дори във фрагрантика няма коментари.

# 642
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
За нощният Бушрон съм ей така - сърцето ми пее “купи го, купи го, пари кат’ вестнициии...”, а разумът и портфейлът крещят от болка с тихи сълзи..😂

Но ще си го купя..😄
Щом ти пее си го купи,пари като вестници,хаха умаряш ме просто.Ей го Ланкома,тънкия ми хареса,тънкия и грациозния,хах представяте ли си да не ми харесат и 3-е? Мечти,мечтии-https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Id-le-55795.html

# 643
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
killpop, кой е новия Лалик? Simple Smile

Кристалче, подготви се за най-лошото - да ти харесат всичките. Когато си с такива очаквания и стане обратното, спестяването на определена сума е по-сладко. Grinning

edit: Чак сега виждам, че Зендая е лицето на новия Ланком, харесва ми, кефи ме момичето, но не съм сигурна дали е добър избор, ако парфюмът наистина е хладен.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 14:10 от sunattraction

# 644
  • Мнения: 31 197
Ох, аз съм сигурна, че Ланкома няма да ми хареса, не харесвам и Зендая.
Гледате ли сериала Еуфория с нея? Играе 17 годишна друсалка.

Общи условия

Активация на акаунт