спят ли децата при вас?

  • 2 937
  • 89
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
здравейте мамита.та въпроса ми е това и как се справяте вие с проблема.аз по принцип съм много против да спи при нас, но не мога да се преборя.буди се по 100 пъти на вечер и докато не я взема при нас не се успокоява.всяка вечер си казвам че няма да стане пак на нейното ,но към 3-4 не издържам и пак е до мен на леглото.чудя се да няма някакъв зор детето,да не е зъбче/венеца е страшно подут и отдоло има малка бяла точка/дайте съвет и благодаря предварително  bouquet

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Тази тема е многократно обсъждана във форума и има противоположни мнения по нея. Аз не виждам някакъв особен проблем в това детето да спи при родителите си, ако това го успокоява. Моят син от раждането си спи почти до мен, защото дърпам детското легло плътно до спалнята и когато той пожелае си идва направо при мен. Приятно ми е да го гушкам, мъжът ми няма нищо против детето да спи при нас - на всички ни е ок. Не мисля, че ситуацията трябва да се драматизира и ще дойде ден, когато детето само ще пожелае самостоятелност. В момента то има нужда от успокоението от моето и на баща му присъствие и не мисля да го лишавам от това и да си вгорчавам излишно живота отделяйки го насила, против неговото желание. Просто ще изчакам. Hug

# 2
  • Мнения: 2 019
и при нас е така и аз винаги го вземам

# 3
  • Мнения: 755
Не, не спи при нас не давам! Naughty Само два пъти се е случвало , когато е бил болен и е имал висока температура , за да следя температурата и когато правя компреси  Rolling Eyes Иначе се гушкаме примерно сутрин , но за спане не позволявам! Всеки си има легло и спи в него! Mr. Green

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вече мога смело да кажа, че след като три години и половина бяхме с едно, а след това и с две деца в леглото...това вече е история:)
Взехме двуетажно легло и настана мир:)
Сега и двете спят на втория етаж, а на нас първите няколко вечери ни беше неестествено широко и се будехме по навик в двата края, полегнали странично в поза "мирно".

Всичко е до дете и родители...няма правила.
Аз не издържам на детски плач, особено пък ако е за нещо толкова естествено като това, детето да не се чувства добре и да иска някого до себе си...

# 5
  • Мнения: 13
Същия проблем имам с моят син - 10 мес.Първо се успокояваше с бибата после с вода после при мен в кревата и накрая свикна и с това и пак се буди по 100пъти От наколко дни си е в кревата като се събуди не иска нищо освен гушкане реве тръшка се и т.н оставям го да си реве сам първата нощ плака близо час и половина рвтората се събуди 1път пи вода и заспа ра вчера плака 15мин. и си заспа спокоен Надявам се да се скоро да се научи да заспива сам защото иначе до 2-3год.това ни чака както много майки В книгите пише че дори да са зъби не можеш да му помогнеш и че след 6м трабва да са се научили да спят цяла нощ.По добре да го научиш по отрано че после е по трудно и са по издръжливи и инатлий.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 854
Откакто се е родил досега нито веднъж не е спал при нас.През цялата нощ си спи и чак на сутринта се буди.За щастие със спането в неговото си легло нямаме проблеми.

# 7
  • Мнения: 7 474
Всеки си има стая и легло!  Peace

# 8
  • Мнения: 505
И двамата спят при нас. Не мисля, че е нужно да ги отблъскваме или да не ги гушкаме, когато имат нужда от топлината ни.  Hug Ето, баткото вече ще стане на 4 годинки и иска да си спи сам. Малката е на 2 и половина и също вече няма нищо против да си спи сама. Но пък на нас не ни се пускат  Laughing и често си ги взимаме да си ги гушкаме. Огромно удоволствие е...  LaughingНе мисля, че това ги прави невъзпитани или нещо подобно.  newsm78

# 9
  • на североизток
  • Мнения: 285
От няколко месеца спи при нас, защото в стаята, в която е креватчето бе наводнена и изби мухъл под прозореца ooooh!.Сега ни очаква ремонт и след него - връщане по местата Laughing.Но си мисля, че ако детето има проблем, плаче или е неспокойно и присъствието на родителите го успокоява - то нека си спи при тях.С времето ще отмине този период.

# 10
  • Мнения: 355
Винаги са спали самостоятелно, а от 5 мес. възраст - и в тяхната си стая. Никога не съм могла да затворя очи и да потъна в сън, след като знам, че дечицата ми са в леглото. Пък и като ги науча така, а те си лягат в 20,30 ч., аз трябва да си лягам с тях, така ли? Заспиват си с  най-голямо удоволствие сами, а като има човек в стаята, започват да капризничат. В леглото ни вместо да заспиват, започват да ни търсят за игра....

А като спят при вас - къде остава интимният живот на родителите при едно такова положение?

# 11
  • Мнения: 8 917
здравейте мамита.та въпроса ми е това и как се справяте вие с проблема.аз по принцип съм много против да спи при нас, но не мога да се преборя.буди се по 100 пъти на вечер и докато не я взема при нас не се успокоява.всяка вечер си казвам че няма да стане пак на нейното ,но към 3-4 не издържам и пак е до мен на леглото.чудя се да няма някакъв зор детето,да не е зъбче/венеца е страшно подут и отдоло има малка бяла точка/дайте съвет и благодаря предварително  bouquet
Иска ми се понякога да спи при нас, но не - като дойде на леглото и пощурява да показва всичките си номерца Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 9 878
Не,не спят и никога не са спали.Спят си в отделни легла,а от преди година-в отделна стая.Гушкането си е гушкане,обаче стане ли време за лягане-всеки да си знае мястото.Не съм привърженик на тезата "то ще се откаже само".Това отказване може да стане и на 4-5 годинки,а за мен и съпруга ми не е в реда на нещата едно петгодишно дете да спи м/у мама и тате.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 069
Заспива на нашият креват, после го преместваме и още при първото си събуждане, което може да е и в два през нощта, започва да плаче да го преместим пак в нашето легло  Hug местим го и така не зная до кога.

# 14
  • Мнения: 1 117
Дори и да заспи при нас, след това го местя на неговото легло!
По едно време имаше навика да се буди нощес и сам да се мушка при нас, но една вечер след строга забележка от страна на тати, се отказа от това самичък

# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Само сутрин от 7:00 до 8:00 часа Mr. Green.

# 16
  • Мнения: 1 259
Аааааа всеки да си знае леглото Crossing Arms.Няма такива филми.

# 17
  • Мнения: 8 505
Не.Никога не е спала при нас.

# 18
  • Мнения: 510
Откакто се е родил досега нито веднъж не е спал при нас.През цялата нощ си спи и чак на сутринта се буди.За щастие със спането в неговото си легло нямаме проблеми.
  Peace

# 19
  • Мнения: 119
Ами от време на време се гу6каме. И на двамата ни е приятно, само 4е когато е при мен се буди по-4есто, отколкото като си е в кошарата. Ако се събуди рано сутрин и пла4е безутешно го вземам. Когато има6е колики се успокоява6е като спинка6е върху мен.
Според мен не трябва да се прекалява със съвместното спане, но пък всяко дете иска ласки. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 992
от както се е родила малката не е спала при нас, слава богу няма проблем със спането във собственото й легло

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина спи при нас също. Баща й протестира от време на време, на мен обаче ми е приятно детенце да си е при мен и засега така ще оставим нещата...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
ДА -когато това се налага /нервно е, иска да се гушка, кърмя през нощта или просто за удоволствие/. И за двете даца се отнася / кога по отделно, кога заедно/

# 23
  • София
  • Мнения: 1 511
... Аз не виждам някакъв особен проблем в това детето да спи при родителите си, ако това го успокоява. Моят син от раждането си спи почти до мен, защото дърпам детското легло плътно до спалнята и когато той пожелае си идва направо при мен. Приятно ми е да го гушкам, мъжът ми няма нищо против детето да спи при нас - на всички ни е ок. Не мисля, че ситуацията трябва да се драматизира и ще дойде ден, когато детето само ще пожелае самостоятелност. В момента то има нужда от успокоението от моето и на баща му присъствие и не мисля да го лишавам от това и да си вгорчавам излишно живота отделяйки го насила, против неговото желание. Просто ще изчакам. Hug

 smile3501
Много ми харесаха думите ти...радвам се,когато срещам толкова всеотдайни майки.

По темата: Тано спи на своето легло,плътно залепено до спалнята,без решетката да е сложена...досега не е изявявал желание да спи при нас Simple Smile

# 24
  • Мнения: 603
случвало се е да спят при нас,но не е удобно нито за тях,нито за нас,така,че само по изключение оставят леглата си

# 25
  • Мнения: 1 165
здравейте майчета!Пак ще се допитам до вас по един въпрос.Проблемът ми е следният-дъщеря ни предпочита да спи при нас , а не в кошарката си.Като я сложим в кошарата се започва един неистов рев и накрая нито тя ,нито ние сме спали.Само че детето е на 1 месец и да ви кажа честно се притеснявам от това спане при нас-все пак като е в кошарката се чувствам по-сигурна за нея, а при нас-знам ли...Струва ми се опасно.Има ли някоя мама чието бебе е спало при нея?И това няма ли да доведе до един трудно изкореним навик в бъдеще?

# 26
  • Мнения: 1 489
колкото  да е трудна трябва да я отделиш да си спи в нейното легло.Занапред като почне да се върти за вас няма да е удобноИ ние имахме такъв период,но се събуждаше през нощта и искаше при нас.Но един ден ми писна да спя все на ръба,да гледам да й е широко,да не я натисна,да не събудим тате(макар,че и той не спеше спкойно) и я оставих да си мрънка.Мрънка няколко вечери,но свикна.

# 27
  • Мнения: 7 474
Намирам го за опасно, неудобно и ненужно! Бебето ти е още много малко и можеш да го научиш да спи отделно , залепи неговото легло да спалнята ви и махни решетката!

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 09:10 от Leo

# 28
  • Мнения: 2 674
имаше период  ,в който детето спеше с мен. Било когато го кърмя , унася се и го слагах да спи до мен. Или когато е раздразнен - гушкам го , а той заспи, сложа го до мен и така и аз си поспивам. В този случай като се събудеше, усещаше че съм до него и се успокояваше и заспиваше . Но това само през деня съм го правила, вечерта не .
Случваше се като беше по-малък.
Скоро пътувахме и спахме на др.място тогава не можа да се успокои и спа между нас, но то едно спанеее ooooh!
По принцип избягвам да го оставям при нас, така не можем да си починем , а и той вече порасна и обикновено си спи в леглото Wink
Но ако има начин обичам да го гуша и да заспиваме двамата, като обикновено това става в неговото легло. Не питай как се свивам на 4 Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 804
Ние си спиме  и четиримцата заедно!!!  Embarassed
 Joy Joy Joy Joy Joy

# 30
  • Мнения: 36 031
беба спи при нас, на спалнята

# 31
  • Мнения: 232
Мило зайче споко!И моето ангелче в началото спеше при нас,е не точно в самото начало,но към третия месец.И да ти кажа, така съм го чувствала,такА съм го правила! Party
Ако смяташ,че е редно и се чувстваш добре го прави,но ти казваш,че се притесняваш за кое -за бебчо /имам предвид да не свикне ли /или на теб не ти е спокойно сънчото.Аз да ти кажа исках да е до мен,но то не си е сън. #Crazy
Така че, има време да свикне в креватчето си или люлката,не се притеснявай,но запомни едно от мен - за детеНце е най добре това, което ти усещаш, че е правилно.Ти си неговото майче и знаеш най добре. Peace
НАЦЕЛУВАЙ ГО ОТ ЕДНА ЛУДА ЛЕЛЯ.
 Laughing Laughing hahaha Joy

# 32
  • Мнения: 327
И ние бяхме така и мен ме беше страх да спи при нас, затова и в началото ходех като зомби. Вече като стана на 5-6 месеца не издъжах да ставам по 20 пъти на нощ минимум и го взех при нас, така поне се наспивах. Но наистина сте още малки, поизчакай. Може и да започне да спинка по-добре Ние вече отскоро си спим по цяла нощ - всеки в своето си легло.

# 33
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Не - няма проблем. Според мен това е въпрос на личен избор. Освен това детето е нормално да търси контакт с теб - 9 месеца е получавало тази близост - естествено е да я търси и след раждането. Топлината на майката носи успокоение и сигурност на бебето; то чува биенето на сърцето на майка си - звук, който му е познат и е съпътствал живота му от зачеването; майката дава храна и нежност - и защо това да е само през деня ... Бебето не разграничава деня от нощта - то се води от първосигналните си нужди - топлина, храна , защита. Защо трябва да лишаваме едно малко и беззащитно същество от неща, които са му необходими, водени от някаква криворазбрана представа за ред и дисциплина, не знам ...

# 34
# 35
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
... Аз не виждам някакъв особен проблем в това детето да спи при родителите си, ако това го успокоява. Моят син от раждането си спи почти до мен, защото дърпам детското легло плътно до спалнята и когато той пожелае си идва направо при мен. Приятно ми е да го гушкам, мъжът ми няма нищо против детето да спи при нас - на всички ни е ок. Не мисля, че ситуацията трябва да се драматизира и ще дойде ден, когато детето само ще пожелае самостоятелност. В момента то има нужда от успокоението от моето и на баща му присъствие и не мисля да го лишавам от това и да си вгорчавам излишно живота отделяйки го насила, против неговото желание. Просто ще изчакам. Hug

 smile3501
Много ми харесаха думите ти...радвам се,когато срещам толкова всеотдайни майки.

По темата: Тано спи на своето легло,плътно залепено до спалнята,без решетката да е сложена...досега не е изявявал желание да спи при нас Simple Smile


Гвендолин, благодаря ти  Laughing

# 36
  • Мнения: 4 621
Никога не е спала при нас. Има си стая и е свикнала да заспива сама. Когато я взема при нас започва голяма игра и няма заспиване Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 44 223
спи - ама при единия си родител...другия се е пренесъл в хола на дивана Sad

# 38
  • Мнения: 505
В къщи - който където иска спи. В повечето случаи - четиримата заедно. Така сме от първия ден. И ни е много хубаво. Ееее а сутрин като се събудиш и две малки ръчички са те гушнали... За мене е добре децата да спят с нас. И без това вече порастват и големия все по често иска да си заспива в леглото.  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 3 478
Ами може, защо да не може. Само един ден дали няма да стане трудно да го отучиш? И на мен много ми харесва да си гушам моята малка маймунка в моето легло, правя го за 1-2 часа сутрин, повече не смея, за да не се пристрасти Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 006
За можене - може, ама по-добре го приучи да спи самичко Peace
Трудничко ще ти е в началото, ама според мен е по-добре! Винаги има кога да се гушкате и спинкате заедно.......

# 41
  • София
  • Мнения: 6 743
Може, но полсе няма отучаване  Crossing Arms
За това нито единия, нито другия са спали при нас  Hug

# 42
  • Мнения: 145
Може, но полсе няма отучаване  Crossing Arms
За това нито единия, нито другия са спали при нас  Hug
И аз така мисля.... След като свикне така, после много трудно ще я отучите. И колкото повече време минава, толкова по - трудно ще й бъде да свикне да си спи сама.

# 43
  • Мнения: 2 494
И бебка понякога спи при нас, или съответно при мен, когато тати е на работа. Когато сме двете е по-спокойно, защото има място, иначе не е особено удобно Crazy
Това се случваше най-вече, когато много я боляха зъбките-около 6-7 месец-първите 2 зъбчета,  после се успокои и си спеше в леглото. Сега наскоро преди третото зъбче пак- ревеше ужасно и сърце не ми даваше да я оставя сама - или я вземам и се гушва в мен или направо се гушваме в леглото!!
В началото не сме имали проблеми-покрай коликите бяхме все на ръце  ooooh!. Но и от това вече се отучи почти! Може би твоето бебче има колики и му е самотно в неговото легло. Мисля, че когато детенцето го боли нещо не трябва да се оставя да е самотно и да се справя само с болката! Мисля, че за известно време няма проблем да си я гушкаш, но да не става всяка вечер, само в краен случай!   Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 4 018
Ами, според мен това не е правилно и не бива да се поощрява!

# 45
  • Мнения: 1 866
Може, но само в случай че си готова в близките няколко години да спиш с детето в едно легло. Ако тази преспектива не те блазни ти препоръчвам веднага да спреш този навик докато е време.

# 46
  • Мнения: 1 722
Малкият в началото си спеше в леглото, но ми беше супер неудобно да ставам нощем да го кърмя и затова го взех при нас на спалнята. А сега не мога вече да го върна обратно. Според мен проблемът не е за детето, а за родителите - липсата на близост определено пречи на романтиката - със спящо помежду ви дете, сексът е мишън импосибъл /или посибъл но не романтикъл  Crazy/.

# 47
  • Мнения: 1 097
Моето бебе от самото раждане спи при мен, дори в родилното спеше така  Crazy
Аз спя неподвижно и дори не трепвам, преди да се помръдна се будя  Peace Сигурна съм, понеже то дори да трепне и отварям очи. А като заголя цица посред нощ, така си заспивам. Като се събудя той сам си я е пуснал  Joy А понякога се будя от намирането на цицата  Joy Joy Въпреки това се наспивам.
Таткото в началото се обръщаше със засилка, но като се набоде на разперените ми нокти няколко пъти почна и той да внимава. Все пак избягвам да слагам бебето между двамата, и той е наясно, че спи по-дълбоко от мен.

Никога не съм се притеснявала от "разглезване" и "вреден навик" Та, за Бога, това е едномесечно бебе. То все още не осъзнавам ,че има ръце, не чува и не вижда добре, за какво разглезване говорим. Малките бебета имат нужда от гушкане, от мама. А и мама има нужда от това - колко пъти детето ти ще бъде бебе? Кога ще го гушкаш, ако не сега - като стане на 20? Тогава няма да ти даде, затова му се радвай сега и не се притеснявай.

Ако ти е по-удобо да спи при вас- нека спи така. То само ще свикне с креватчето си. Просто гледай през деня да спи повече време там  Peace

# 48
  • Мнения: 579
здравейте майчета!Пак ще се допитам до вас по един въпрос.Проблемът ми е следният-дъщеря ни предпочита да спи при нас , а не в кошарката си.Като я сложим в кошарата се започва един неистов рев и накрая нито тя ,нито ние сме спали.Само че детето е на 1 месец и да ви кажа честно се притеснявам от това спане при нас-все пак като е в кошарката се чувствам по-сигурна за нея, а при нас-знам ли...Струва ми се опасно.Има ли някоя мама чието бебе е спало при нея?И това няма ли да доведе до един трудно изкореним навик в бъдеще?

Много е малка за да реве защото е в леглото си още сега.

Не я учете така,че както са ти казали момичетата,после няма отучаване.

Нашата кукла е така от малка,защото ми беше лесно да я курме през нощта легнала,но сега............... Crazy

Успех  Hug

# 49
  • Мнения: 992
като почне да плаче пробвай да е залъжеш с биба или стой над главата и й говори нещо , но не я взимай веднага.Всяко бебе минава през такъв етап на плачене в кошарата, но не трябва веднага да се предаваш. Веднъж научи ли се при вас в кревата отиде до 3-4 годишна възраст.

# 50
  • Мнения: 4 621
Намирам го за опасно, неудобно и ненужно! Бебето ти е още много малко и можеш да го научиш да спе отделно , залепи неговото легло да спалнята ви и махни решетката!
Peace

# 51
  • Мнения: 5 476
 Rolling Eyes после няма отучаване..така,че удържай фронта..постепенно ще свикне и няма да плаче повече..успех!  Peace

# 52
  • Мнения: 1 425
И аз мисля, че е неудобно както за вас, така и за детенцето след време. Един път щом привикне да спи при вас, после ще ви е много трудно да го отделите.
Вики никога не е спала при нас и винаги е заспивала сама, гушкайки Зайчето.

# 53
  • Мнения: 40
Не се изкушавай да слагаш бебо при вас, защото после дълго ще си спите заедно.Пък и помисли и таткото все пак е човек.

# 54
  • Мнения: 967
Не съм съгласна, че после няма отучване. Синът ми през първите месеци спеше при нас - 1) защото кърмех на поискване и всяка кърмеща майка знае, че ако не иска да става по сто пъти на нощ единственото решение е бебето да е при нея и 2)защото кто никнеха зъбките на бебо му беше много по-спокойно като е гушнат в мама. На 11мес. отделихме Дими всамостоятелна стая и от тогава с спи в негово легло. Моментът на отделянето настъпи, когато спря да суче често нощем и когато вече не го мъчеха толкова зъбчета. Ако детето свикне да спи с вас, за да го отделиш ще трябва да е в отделна стая, ако детското креватче е в спалнята като гледа мама и тате на голямото легло ще иска и то при тях, ако е отделно обаче бързо свиква.
Относно сигурността - съвременните изследвания доказват, че най-сигурното място за бебето при сън е до майката - така се избягва опасността от синдрома на внезапната детска смърт. Аз обаче винаги слагах Дими открая, аз в средата и от другата страна таткото. Изследванията сочат, че няма опасност майката да задуши или удари бебето по време на сън (инстинктът й е прекалено силен), но ако бебето спи до друг - таткото, братче, баба и т.н. те като заспят има опасност неволно да го затиснат, което може да доведе до травми и дори смърт. Така, че по-добре е бебето да не се слага на спалнята в срдата между родителите, а да се само до майката.

# 55
  • Мнения: 505
Ама аз не мога да разбера - защо мислите, че е много лошо детето ви да спи при вас.  Thinking че било неудобно... спорде мене родителите най-добре знаят - за себе си. На нас пък ни е неудобно да спим без деца.  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 4 966
За толкова малко бебче не бих рискувала,и то за постоянно.
Още повече че после трудно ще го отвикнете.

# 57
  • Мнения: 1 284
трябва да я научиш да си спи сама, при вас на спалнята ще свикне и така ще си остане. И аз мислех че няма да си заспива сам защото огтначало го приспивахме на ръце, но го научихме и сега е рай
Успех

# 58
  • Мнения: 1 237
Щом не го чувстваш като проблем ,защо да не спи при вас?И моята спеше при нас до 1г. и нещо,но взе да ни става тясно,махнахме решетката и  вечер доближаваме нейното легло до нашето.Според мен няма може или неможе,както искаш ти така ще стане.

# 59
  • Мнения: X
Ами според мен може, но не трябва. Много е опасно и неудобно - сега е много малко, ама после, като почне да рита, д се върти, да мята ръце и крака върху теб  ooooh! Освен това, веднъж научено - следват няколко години спане заедно и мноого трудно отучване, така че не ти трябва таралеж в гащите. Naughty

# 60
  • Мнения: 1 949
Аз все още кърмя и това е единственият начин да се наспя през нощта. Иначе трябва да ставам, да я прехвърлям при нас, после обратно... След последното хранене в 21ч до следващото - към 3.30 - 4.00 спи в нейното легло, после спим и двете докато се храни и остава при нас. Денем спокойно си заспива в леглото и не държи да е на спалнята... Поне за сега де ....

....със спящо помежду ви дете, сексът е мишън импосибъл /или посибъл но не романтикъл  Crazy/.

Посибъл си е Wink Има време за всичко  Peace

# 61
  • Мнения: 1 949
Nellie, не те ли е страх да не го бутнеш от спалнята или да не се обърне само и да падне?  Аз за това не я слагам накрая, че току виж решила да се обръща по корем посред нощ и е долу на пода...

# 62
  • Мнения: 240
Ами може, защо да не може. Само един ден дали няма да стане трудно да го отучиш? И на мен много ми харесва да си гушам моята малка маймунка в моето легло, правя го за 1-2 часа сутрин, повече не смея, за да не се пристрасти Embarassed

и ние понякога се гушкаме но през деня , нощем си спи в креватчето.  love001

# 63
  • Мнения: 59
Синът ми спи при нас от 3 мес. възраст.В момента е на 3,5г и няма отучване и според мен сме направили голяма грешка.Чакам 2-ро след 2,5м, и съм си обещала ,че няма да права тази грешка.Не,че тогава ще остане място на спалнята за нас. Grinning
Според мен повечето майки го правят за да си поспят ,както и аз затова и досега се будя в ъгълчето да не говорим,че в момента се учим нощно време да спим без памперс и......понякога се будя и мокра.
Направи така както сметнеш за най-добре

# 64
  • Мнения: 8 242
Тони спи при нас от как се е родил.. Не съм го и слагала в неговото легло. И на мен ми е много по-спокойно, и на него също.. Като го гушна веднага се успокоява и заспива..
И татито го гушка също.. Като захърка спят каъо къпани  Mr. Green Сигурно равномерно повтарящия се звук го успокоява  newsm78 .. А мен пък как ме дразниииии  Tired

# 65
  • Мнения: 306
Щом детето иска при вас,значи има нужда някой да го гушне,да усети топлинка.Нашата дъщеря ,още от 1-2 месец, си спи при нас/не,че няма легло!/А още по-голяма стана нуждата, при никненето на зъбките.Всички се надпреварваха да ми повтарят,че не бива,така щяла да свикне...На 2г.тръгна на ясла.След около месец сама изяви желание да спи в нейното легло,дори се сърдеше,ако се позабавя.Сега си спи там без проблем,самостоятелна е,не ме държи за полата,в яслата се вписа много добре.Сега и пробиват кучешките зъбки и късните кътници-на моменти пак изявява желание да спи при нас,но се събужда и иска в нейното легло.  bouquet

# 66
  • Мнения: 2 237
Дали може - може.Но има опасност да го смачкате,а и да се приучи и да не иска да спи в друго легло .

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Малкия си спи при нас от както се е родил.Преди месец някъде сам поиска да си спи в неговото легло, на почти 3 гидуни е Peace
Сега на мен ми липсва като си легна, свикнала съм да си го гушкам като заспивам Heart Eyes

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Жасмина е малка още, но спеше при нас в началото. Имах чувството, че и е страшно и студено в голямата кошара и затова плаче. Сега си спи самичка, не знам до кога, но не мисля, че е чак такъв голям проблем да си гушнеш детенцето в леглото - толкова е хубаво.

# 69
  • Мнения: 1 878
Дъщеричкана ти е още съвсем мъничка и търси уюта на твоята близост - не и го отказвай така ще расте уверена и спокойна че заобикалящия я свят е приятелски и ще спи спокойно Hug Така или иначе после ще свикне и в собственото си креватче, но постепенно  някъде към 3-4 месец, затова я поставяй от време на време, но ако заплаче я гушкай, за да знае че я чуваш и се отзоваваш на вика и за помощ - така ще се отпуска, като знае, че може да ти разчита  Hug
Такава беше моята тактика и мисля е доста сполучлива.

# 70
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Нищо по-хубаво от бебе, заспало до теб. Топло малко тяло, леко влажно, чуваш дъха му, крачета те гъделичкат...ех! Grinning
Maя спеше при мен до 2 години, когато съвсем без проблем я преместихме в нейно легло, долепено до нашето. Вярвам, че след време пак така безпрепятствено ще я преместим и в отделна стая.
БТВ, съвместният сън не само улеснява нощното кърмене, но и донякъде играе предпазна роля от СВДС (Синдром на внезапната детска смърт). Знам, че са ти го казали, ама и аз да си кажа Simple Smile
За нищо не заменям съвместния сън с бебето!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Заспива в нашето легло, както и каката в голям процент от случаите. После ги местим. Приятно е, а и е много по-лесно от ставането безброй пъти през нощта.

# 72
  • Мнения: 1 410
Още спи при нас. Почти от бебе е така. Сега сме долепили нейното креватче до спалната и сме махнали решетката, та поне там да спи, да не ни пречи. Понякога съжалявам, че я научих така, но вече е късно. Ако можеш още от сега я учи да спи сама. От това по-хубаво няма.

# 73
  • Мнения: 3 356
И ние сниме тримата.Хич не ми е удобно,но иначе изобщо няма спане.

# 74
  • Мнения: 1 111
 За моженето може, но друг е въпросът защо е нужно и родителите да се притесняват, и бебето.Аз съм пробвала няколко пъти, но на бебчо в неговото легълце му е най-удобно, особено в горещините.Не го взимаме при нас, но той си спи спокойно като цяло.

# 75
  • Мнения: 2 047
  И ние пробвахме в началото да спи при нас, но беше невъзможно - при всяко мое раздвижване тя се събуждаше и почваше да реве. При движение на таткото - същата работа. А аз отварях очи през час да я проверявам да не сме я натиснали или завили със завивките и т.н.
Сложих си я в леглото й - чиста работа. Започна да спи по цяла нощ.
Сега я вземам понякага сутрин и си я намирам в краката и още повече се убеждавам, че не е удачно да спим с бебето.

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Спи при нас, да. Все още не се притеснявам. Че се е приучила, спор няма, но смятам, че един ден без проблеми ще се научи да си спи в леглото.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Откакто се роди, та до скоро спеше при нас.Сам изяви желание да си спи в неговото легло

# 78
  • Мнения: 1 714
Който каквото и да ти казва ти сама трябва да си вземеш решението. И мен все ми повтаряха,че като свикнел така после какво съм щяла да правя , та да го отуча. Но така или иначе аз съм недоспалата като го оставям в леглото и ставам по 1000 пъти на нощ. Реших,че по-добрият вариант е да го вземам на спалнята. Хем аз спа, хем той не си блъска главата в таблите на леглото цяла нощ от буйстване. Успех, все някога ще го израстат и това!

# 79
  • Мнения: 2 609
Дъщеричкана ти е още съвсем мъничка и търси уюта на твоята близост - не и го отказвай така ще расте уверена и спокойна че заобикалящия я свят е приятелски и ще спи спокойно Hug Така или иначе после ще свикне и в собственото си креватче, но постепенно  някъде към 3-4 месец, затова я поставяй от време на време, но ако заплаче я гушкай, за да знае че я чуваш и се отзоваваш на вика и за помощ - така ще се отпуска, като знае, че може да ти разчита  Hug
Такава беше моята тактика и мисля е доста сполучлива.

Подкрепам на 100%. И аз действах така Peace, когато беше кисела или неспокойна от нещо /колики ,зъбки или когато е била болничка / винаги сме се гушкали в нашето легло Heart Eyes

# 80
Нашият син си заспива в леглото, но към 2-3 се събужда и идва при нас. Според мен това не е въпрос на възпитание или воля от страна на родителите, просто си зависи от детето. Това отминава с времето, когато детето порастне. Така че не се притеснявай, просто следвай инстинкта си спрямо детето. Успех!

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Спеше при нас само, докато имаше колики или по-скоро спеше отгоре ми. Сега е спокоен цяла нощ. Противник съм на спането при родителите. Кошарата му е на колелца и вечер я избутвам до нашето легло. Така хем ми е под ръка, хем не е при нас. Peace

# 82
  • Мнения: 1 182
Големия обича много да идва при мен.Но сега малкия спи заедно с мен и няма място и за тримата.
Малкия спи до мен защото го кърмя и през нощта и така ми е по-удобно Embarassed
Иначе сега им правим детска стая,та ще видим. Rolling Eyes

# 83
Не, не спи при нас не давам! Naughty Само два пъти се е случвало , когато е бил болен и е имал висока температура , за да следя температурата и когато правя компреси  Rolling Eyes Иначе се гушкаме примерно сутрин , но за спане не позволявам! Всеки си има легло и спи в него! Mr. Green
абсолютно подкрепям и ние така действаме

# 84
  • Мнения: 193
 Когато е неспокоен или го боли нещо, го местя при нас в леглото, но по някое време го връщам! Хубаво е да си научи местенцето!

# 85
  • Мнения: 748
от първия ден спи при нас. тогава нямаше претенции и съвсем успешно щеше да си спи в креватчето, но аз я взех при мен защото така ми е по-удобно.  Peace

# 86
  • Мнения: 6 472
Принципно в момента и двете спят заедно в детската стая. Каката я отделих към годинка, но към три почна пак да си спи често при мен и така почти до 6. Когато се роди малкото се почувства кака и се изсели окончателно в нейната стая. Малкото го отделихме към 6 месеца (леле забравила съм точно кога беше ooooh!). Ще видим до кога ще спи заедно със сестра си Grinning
Аз предпочитам да си спят отделно и правя всичко възможно да е така, но ако виждам че детето е нервно, неспокойно или просто има нужда от близост, бързо променям правилата, като гледам да обясня че е временно.

# 87
  • Мнения: 2 614
а, от 4-ия месец, откакто започнаха да се показват първите зъби! Не че не може да мине и без това, но така сме решили, и затова детето спи при нас. А и на мен ми е доста по-лесно да кърмя нощем. И на таткото му е по-лесно - събужда се отпочинал за работа, не подскача при всяко помрънкване на бебата!
Каквото и да решите, със сигурност ще е най-доброто за вашето дете, така както моето решение считам за най-правилно за нашето дете!  bouquet

# 88
  • Мнения: 4 629
От към 3тия месец сина ми си спи сам в детската стая.  Ние решихме, че вече може да спи сам и го научихме. След като решихме, че няма да спи при нас не сме отстъпвали от решението си. Сина ми не се е будил от зъби или други неща. Спи си спокойно  Peace

# 89
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
благодаря на всички за отговорите.аз по принцип съм много против спането при нас.всяка жаба да си знае гьола. Mr. Greenотначало като имаше колики я бях вземала няколко пъти до мен и после пак обратно в леглото.а сега разбрах каква беше причината-проби ни първото зъбче.вчера цяла нощ си спа в леглото.ще видим до кога Laughingцелувки на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт