За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 512
  • 764
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 35 116
аз съм слагала само от този пъзел за пода. Но той не стоеше на него, искаше си на рамената повърхност. А килим за под ми е абсолютно излишен, защото се събира и детето не стои на него

# 136
  • София
  • Мнения: 18 709
И аз не съм слагала  нищо.

# 137
  • Мнения: 683
Ние сме с плички и имаме такова: https://www.igrachkiood.com/produkt/килимче-за-игра-150180-см/ Пъзелите май основно ги разглобявт и дъвчат. Но като почна да пълзи хич не се заседявше на него.

# 138
  • Мнения: X
Ние взехме много хубаво килимче от икеа, което отдолу е гумено и не се пързаля, а отгоре материята е много лесна за почистване и не събира прах. Не е точно това от снимката.

# 139
  • Мнения: 5 468
Според вас, каква може да е причината бебе на 2 месеца почти постоянно да си лапа нервно ръцете? Не е от глад(прави го и след хранене), и от венците не би трябвало да е, защото е рано да го дразнят. Последните дни е неспокоен, лапа си ръцете и слюноотделя, нервничи и даже се беше издрал по лицето и главата. Явно нещо го мъчи. При дъщеря ми подобно поведение е имало при никненето на зъбките, но при малкия ми се струва много рано да го дразнят венците.

# 140
  • Мнения: 296
Според мен никога не е рано за зъби. Някои даже се раждат със зъбче. Това че сега го дразнят, не значи, че веднага ще избият. Моят почнаха да го тормозят на 3+, два избиха на 5м и вече почти на 7нси стоят два. А може да е нервен от друго (колики, скок в растежа, жега) и в комбинация да си е открил ръцете.

Струва ми се, че малкият не пишка достатъчно днес. Нощния памперс беше почти сух. Сутринта се изпишка уж добре в гърнето, но беше някак по тъмно и сякаш недостатъчно, като за след цяла нощ. След час и нещо пишма пак малко, пак беше леееко тъмно и след още час имаше и напишкан памперс, с нормален цвят, но пак ми се струва, че общото количество е малко, обаче може и да си въобразявам. Слагам го от около две седмици на гърне по няколко пъти на ден, нямам амбиции засега, просто да свиква какво е, но вече почна да ака само там. Не знам дали има връзка.  Та се чудя, все пак си пишка детето, колко време да наблюдавам преди да почна да се притеснявам 

# 141
  • Мнения: 6 230
Пробвайте да увеличите течности ,в тези жеги със сигурност имат нужда от повече.Моят приема около 2 л. на ден вода и ам,12 кг. е.
Съгласна съм за зъбите,и според мен е от тях.Всяко дете си е индивидуално,и да го сравнявате с кака му,то си има собствен път на развитие и физическо и умствено.

# 142
  • Мнения: 3 439
Да се притесняваш за какво, че всеки път пикае различно ли? При теб как е?! Simple Smile Пий една бира и не го мисли Wink

# 143
  • Мнения: 35 116
И на мен ми се е случвало да го вдигам сух. Ако детето е голямо, над година, напълно нормално си е за мен. Аз сега го забелязвам , че покрай махането на памперса често сух го вдигам и после в гърнето добре се справя

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Според вас, каква може да е причината бебе на 2 месеца почти постоянно да си лапа нервно ръцете? Не е от глад(прави го и след хранене), и от венците не би трябвало да е, защото е рано да го дразнят. Последните дни е неспокоен, лапа си ръцете и слюноотделя, нервничи и даже се беше издрал по лицето и главата. Явно нещо го мъчи. При дъщеря ми подобно поведение е имало при никненето на зъбките, но при малкия ми се струва много рано да го дразнят венците.

Happy mommy, и моето бебе е на 2+, постоянно слюноотделя и си слага юмруците в устата, нормално е. Абонирах се за едно онлайн списание за родители и все месец ми пращат какво се случва с детето, та там е описано и за прословутото лапане на ръце. Копирам като скрит текст. Wink

Скрит текст:
Ето, че още едно историческо откритие е направено – бебето най-накрая открива, че има ръце! И разбира се, започва да ги ползва, за да се забавлява! Вдига ги пред очичките си, разглежда ги с любопитство, опитва ги на вкус. Не го спирайте. Освен, че ще му трябват, за да чеше венците си, поставянето им в устата е знак, че е усвоило умението да реализира идеята си – искало е да си сложи ръчичка в устата и е успяло – бебето вече изгражда своята Карта на тялото. Тоест, научава кое къде се намира. И тъй като вече е по-стабилно във всички позиции – и по гръб, и по корем, усъвършенства откривателските си движения с всеки изминал ден! Девизът на децата е "Повторението е майка на знанието" Simple Smile Те учат чрез повторение.

# 145
  • Мнения: 35 116
Моето дете много рано започна да си лапа ръцете и до доста късно. Направо ме влудява/ше . Що книжки изяде , що чудо

# 146
  • Мнения: 5 468
Благодаря, момичета. Най-вероятно е навлязъл в периода на откриване на ръцете. Все още не си ги гледа, но явно ги изучава с уста. Зачетох се по въпроса и явно има противоречиви мнения дали е по-добре да си лапат ръчичките или да им се дава биберон. Някои казват, че е добре да ги оставяме да си ги лапат, защото е част от развитието им, а други казват, че имат препоръки от педиатъра, че биберонът е по-добрия вариант. Аз имам някои резерви към биберона, но ползваме отвреме навреме. Вие как процедирате?

Относно зъбите, на мен просто не ми се вярва няколко месеца да ги дразнят венците, преди да избият първите зъбчета, но знае ли се. Невинаги можем да разберем точно какво им има.

# 147
  • Мнения: 89
Здравейте!
Дъщеря ми утре става на 8 месеца, но все още няма нито едно зъбче.
Педиатърката каза, че нама основание за притеснение, тъй като периода е до година и четири месеца.
Има ли и други без зъбки  след 6ия месец?

# 148
  • София
  • Мнения: 18 709
И на двете ми деца зъбите/първите,се появиха около годинката.

# 149
  • Мнения: 7 776
На дъщеря ми избиха първите два зъби няколко дни преди първия й рожден ден😉

Общи условия

Активация на акаунт