За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 491
  • 764
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 468
Шоколадът е алерген, наред с ягоди, мед, ядки и т.н., така че внимавай с него. Моята дъщеря е имала петна по лицето, точно както ги описваш, от две глътки ягодово мляко(беше на годинка и нещо). Кой да предположи, че наистина има ягоди в него. Grinning

Друга причина за подобни петна е претопляне, но те по-скоро се появяват по тялото и са по-големи, така че е по-скоро от шоколада.

# 166
  • Мнения: 267
Претоплена не е, защото знам как изглеждат пъпчиците, а това са си направо петна с големина на леща. Точно 2-3 лъжички й е дал, но явно е реагирала. Добре че не го е дал цялото Dizzy Face надявам се да не е сериозно, желаейки да я зарадва ни е направил лоша услуга. Мога ли да й помогна по някакъв начин или непременно да отидем на лекар. Не ме разбрайте погрешно,че избягвам да я заведа на лекар, но тук в Холандия са доста спокойни по отношение на детската имунна система (кашлица,хрема  и дребни обриви не ги броят за притеснителни) доктора пак ще реши че съм го ангажирала излишно за нещо нищожно.

# 167
  • Мнения: 6 219
Наблюдавай и ако се разраства идете на преглед за твое спокойствие.Иначе около устата педиатърката ми е казвала,че от там тръгват петната за алергия.Моят до сега не е показвал към нищо,ягодите много ги обича,но и не е опитвал още шоколад.

# 168
  • Мнения: 18 447
Обривът около устата е малко заблуждаващ симптом, защото може да е кожна реакция към киселината в храната, а не алергия към самата храна - както е най-честият случай при ягодите.

# 169
  • Мнения: 267
Благодаря на отзовалите се! Ще наблюдавам дано се успокои, забелязах че 1,2 вече ги няма, но тези на челото си стоят. В края на месеца се прибираме в България и ще й направя тест за алергии,че ме е страх да давам така желаните от нея ягоди и праскови.

# 170
  • Мнения: 13 082
Чакай малко сега, искаш да тестваш детето преди да му дадеш ягоди и праскови ли? Първо много малко лекари препоръчват и подкрепят тестуването преди три години. Ако имате алергичен в семейството избягвай тези храни, но ако няма, аз лично не виждам смисъл да се тества. Дай обелена праскова, вие сте дали шоколадов пудинг, а за една праскова чак такова притеснение.

# 171
  • Мнения: 7 776
Тест на толкова малко дете няма да ти даде никакъв категоричен отговор. Дай на детето да опита и го следи. При алергия симптомите винаги са поне два.
Има ли алергии към ягоди и праскови някой в родата ви?

# 172
  • Мнения: 321
Аз съм на мнение, че за плодове, детето не трябва да се ограничава с такива страхове за алергии, майка ми например не е била алергична никога и на 40г беше направила алергия към една праскова, лекува се тогава и сега пак си консумира без проблем. Моето дете яде вече ягоди, праскова та и шоколадов сладолед пробва, нула реакции.
На друг ред да ви кажа вчера колко приятно се изненадах от една лекарка в 17 ДКЦ София, др Паунова. С две думи малката на 1г вдигна 39С за нула време, личният в отпуска и къде, в ДКЦ-то на спешен, тази дама не само, че ни прие без да сме й пациенти, а дори се чухме два пъти вечерта да провери как е детето, днес пак ходихме при нея сутринта.  Без никакво заплащане за разлика от Софиямед, където преди 2 седмици се наложи да отидем и още преди прегледа си плащаш, а после плащаш дори и паркинг...

# 173
  • Мнения: 1 001
Че те и в Германия са много лежерни, но в крайна сметка и ние като пациенти трябва да правим разлика между сериозно здравословно състояние (няколко дни висока Т, повръщане, силна кашлица) и евентуално някакви симптоми, било то и алергия. Сега, ако беше подуване на лицето, т.е. сериозна алергична реакция, разбирам, но тези елементарни реакции може човек да ги наблюдава вкъщи, защото обикновено се израстват (при дъщеря ми беше към морков), но не трябва да се изпада в някакви крайности и да се звъни на лекар за най-малкото.

# 174
  • Мнения: 13 082
Да, има го и това, че наистина го израстват. Дъщеря ми тогава всъщност не разбрахме дали е точно от шоколада. Беше на една Коледа и докато ние с майка готвехме в кухнята, тя беше докопала шоколад и някакви ядки беше хапнала. Повече не се е изприщвала де, но ни изкара акъла.

# 175
  • София
  • Мнения: 360
Кръвен тест за алергии може да се направи във всяка една възраст. Това, че някой алергии се "израстват" значи, че той ще трябва да се направи отново след определено време, но не значи, че няма да е полезен в момента на тестване.

# 176
  • Мнения: 370
Здравейте,майчета!Искам съвет ако някой е имал проблем подобен на нашият. Бебето ми е на 22 дни. На АМ е. Първоначално бяхме на Фризолак (на такова беше и в родилно)седмица след като се прибрахме бяхме при педиатъра,който го измери и беше наддал само 10гр.,извика ни пак след 5 дни.През това време бебо започна понякога да повръща след хранене(на фонтан) на измерването беше наддал пак още 10гр. Спря му Фризолака и изписа Фризовом и капки био амика(че и колики го мъчат) и след 7 дни пак да отидем за измерване.  Фризовома се отрази добре,спря да повръща но от вчера много зачести изхожданията. Почти постоянно ака. Докато спи,докато яде,докато сменям памперса -почти постоянно. Акото е жълтичко без слуз или кръв,не е на вода малко като пяна прилича. Днес при измерването е наддал за тези 7 дни 130гр. Педиятъра изписа хидрасек,но сега чета в листовката,че е за над 3 месеца(все още не съм дала),още оризова вода и чай от шипки,но и за това ми се вижда малък. Каза да спрем и капките. Какво е мнението ви,да дам ли прахче или да издирвам друг педиатър. Детето иначе е добре,храни се,спи,няма температура,засега пишка. Той е малко ревливо бебе и днес ми прави впечатление че гласът му е по -дрезгав.
Благодаря предварително!

# 177
  • Мнения: 267
Ние бяхме с фризолак+фризовом. От фризовом често акаше,след всяко хранене,но спря да повръща. За да не ака толкова често педиатърката ни каза да даваме 2:1 в началото фризовом спрямо фризолак,после 1:1 и накрая 2:1 фризолак към фризовом. В момента е на почти година спря с повръщането и яде вече друго мляко.

# 178
  • Мнения: 5 468
Оризова вода и чай от шипки за новородено е абсурд. Най-добре потърсете друг педиатър. Не бих се доверила на такъв, който препоръчва подобни неща.

# 179
  • Мнения: 260
Здравейте. Със захранването започнах да давам вода, обаче изобщо не искаше в началото. От седмица вече давам с лъжичка, но като гледам само с лъжица иска. Изобщо не искя да пие от шишето. Трябва ли да сменя шишето или с времето ще започне да пие?

Общи условия

Активация на акаунт