За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 608
  • 764
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 442
Здравейте, искам да попитам на 10+ е малкия и от няколко дена ми отказва пюретата и днес въобще не иска и му направих АМ. Някакъв период ли е, и на какво може да се дължи. Ако има значение аз ги правя пюретата, не са купешки

# 421
  • Мнения: 1 124
Благодаря на всички за отговорите, относно чашата със сламка!
 *Steffie* , при синини, ударено или получена рана, аз давам Арника( https://sanita.bg/homeopatiya/monopreparati/arnika-montana-9ch-b … nica-montana-9ch/) .Наистина помога, и аз пия от нея при нужда  Grinning

# 422
  • Мнения: 5 478
Надя, залагам на растящи зъби. Ще мине.
За ударена уста и аз нищо не съм слагала. То реално няма как да се намаже нещо... Само лед и то с уговорки  Grinning

# 423
  • Мнения: 442
Дано са зъбки, има 8 и до сега не сме имали проблем с храната, но ще видим, скоро може да се покаже някое.

# 424
  • София
  • Мнения: 360
При нас винаги отказ на храна са били зъби /изключвам случаите, в които е бил болен, но това си проличава и по други симптоми, не само отказ от твърда храна/.

# 425
  • Мнения: 294
Здравейте момичета. Аз съм една бъдеща мама в 7 месец и съм в чудене към момента относно стерилизатор. Искаше ми се мнение от вече сблъскали се с това Simple Smile Спряла съм се на този или същия, но дигитален https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheski-sterilizator-3v1 и се чудя дали би ми бил полезен. Благодаря ви Hug

# 426
  • Мнения: 262
Аз ползвах подобен на Авент. Те май са на един принцип. На мен ми дойде много голяма хамалогия, защото го ползвам главно за помпата по няколко пъти на ден и тук там някое шише. Минах към кутията за микровълнова. По-удобно е за постоянна употреба, а и не заема място. При нас мястото е дефицит. Grinning Но все пак е хубаво може би да имаш и такъв.

# 427
  • Мнения: 95
Аз не бих бързала да купувам стерилизатор - може да си кърмиш и да не ти трябва, а ако потрябва много бързо можеш да си поръчаш. За началните неща - биберони, помпа и други, ако ще ползваш, може да превариш.

# 428
  • Мнения: 1 212
И аз не бих бързала да купувам,

имам и стерилизатор и комплекта шишета на Авент, които си седят така и събират прах.

Дано всичко потръгне успешно при вас и да не ви се налага да ползвате! 🙂

П.С. Може да инвестирате в помпа за кърма от по бюджетните, например Cangaroo или Lorelli.

# 429
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Този стврилизатор може изобщо да не ти потрябва или да го ползваш 5 пъти и са пари на вятъра. Аз ползвах за микровълнова.

# 430
  • Мнения: 2 124
Нищо минало през микровълновата не бих ползвала за бебе.

Може би ти е рано да мислиш за стерилизатор наистина, но може и да има някаква причина поради, която си се насочила към покупка на такъв.

Аз бях купила шишета, биберони-залъгалки и електрически парен стерилизатор на Томи Типи (много е удобен с компактни размери а събира по 5 шишета и куп други неща) с ясната идея, че живот и здраве ако се получи с кърменето ще ги продам. Уви кърмих само 2 месеца, та всичко влезе в употреба.

Този, който си посочила ми го подариха на по-късен етап и така и си остана неизползван, но ми се струва супер огромен.

P.S Не съм го ползвала никога ако ми пишеш на лично с данните си мога да ти го изпратя, т.е. подаря с пожелание да не ти се налага да го ползваш.

# 431
  • Мнения: 35 200
На мен приятелка ми подари нейния на Чиполино. Ползвах го активно година и половина почти. Аз бях убедена, че поради мое физическо състояние няма да кърмя, но все пак успях да храня смесено и ползвах много стерилизатора

# 432
  • Мнения: 2 124
На мен приятелка ми подари нейния на Чиполино. Ползвах го активно година и половина почти. Аз бях убедена, че поради мое физическо състояние няма да кърмя, но все пак успях да храня смесено и ползвах много стерилизатора

Именно, че съществуват такива състояние и не бива веднага да се започва с лекции как няма да й трябва и т.н. Все пак момичето пита нещо конкретно.

# 433
  • Мнения: 1 134
И аз храня смесено и не се виждам без стерилизатор. Ползвам електрическия на Авент, но като гледам този е едно към едно. Най-добре си вземи за всеки случай, моя го ползвам доста често.

# 434
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Казваме, че може да не й трябва, защото наистина е възможно. Просто не е от най необходимите покупки. Винаги може да се купи, дори да се поръча идва за два дни.
Това да се стерилизира в микровълнова не е вредно. За храната съм съгласна, но не и за стерилизирането.

Общи условия

Активация на акаунт