За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 493
  • 764
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 442
Аз слагам от чешмата и мойте леко побеляват, но след като ги изваря ги измивам с бочкото за съдове и светват.

# 466
  • Мнения: 320
Аз също слагам минерална вода в стерилизатора. От чешмяната и изворната хваща котлен камък нагревателя. Като стерилизирам в тенджерата ползвам от чешмата, но не побеляват. По принцип водата в София не е варовита, но не е ок за стерилизатора.

# 467
  • Мнения: 5 468
На мен ми се налага да стерилизирам само помпата за кърма и то рядко, защото рядко я ползвам. От известно време бибероните и лъжичката за капките вече не ги стерилизирам, а само ги мия с веро. С дъщеря ми всичко стерилизирах, но сега ежедневието ми е лудница, кой ти има време за стерилизиране. Grinning
Ето един забавен материал по въпроса как се гледат първото, второто и третото дете: https://www.obekti.bg/chovek/vmesto-vic-kak-se-gledat-prvoto-vto … to-i-tretoto-dete

# 468
  • София
  • Мнения: 18 699
Значи аз от третото почнах направо.Grinning

# 469
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Е това ме хвана неподготвена и щях да се задавя:

"Когато детето глътне монета:
Третото дете – удържаш му съответната сума от джобните пари." Simple Smile

# 470
  • Мнения: 18 447
Мда, а третото като яде от купичката на кучето, си е проблем на кучето. Joy

# 471
  • Мнения: 2 836
Момичета. Тук са ужасни жеги, как да охладя най - бързо без климатик стаята и бебка 🙄
Че като чета из нета страшни неща... Колко опасно е за бебето да е на топло 😟 а вкъщи е 28,29 - навън 38,39

# 472
  • София
  • Мнения: 9 111
Стойте на сянка. Вкъщи по памперс или боди потник без чорапи и други дрехи. Нощно време отваряйте да се охлажда жилището. Ако имате щори, завеси, през деня ги пускайте да не се нагрява.
Не мисля, че при 28-9 има опасност за бебето у дома, освен, ако не е навремето.
Навън стойте на сянка и ходете по сенчестите страни на улиците. Аз взех и някакво чадърче за количката. Не винаги върши работа, но понякога помага.

# 473
  • Мнения: 6 559
Кога започва поставянето на ваксините от педиатъра - когато бебето навърши 2 месеца или по време на втория месец? Т.е. за бебе родено 18 юни кога следва да се сложат - между 18 юли и 18 август, когато тече втория месец или след 18 август, когато вече е навършило два месеца?
Питам, защото нашата педиатърка е тотално зле и не й вярвам, а в нета не откривам информация. В картона му пък само са изброени ваксините за втори месец, трети месец и т.н., но не пише навършен месец или започнат?
И друг въпрос - ако не си харесвам педиатърката по ЗК(знам, че чак декември ще мога да я сменя), мога ли да отида на частно да му сложат ваксини?

# 474
  • Мнения: 5 468
Ваксините се поставят при навършени определените, от имунизацинния календар, месеци. Можеш да прочетеш в самия имунизационен календар на РБ. Първите(извън тези от родилното) са на 2 навършени месеца. Ние ги сложихме седмица след като малкия стана на 2 месеца.

# 475
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Момичета, налага ми се да дам за пръв път Панадол сироп за Т след ваксина. Беба е на почти 3 месеца. Как точно става, с пипетата в устата и тя го гълта ли? Извинявам се за странния въпрос, но тя дори вит.Д на лъжица едвам преглъща, затова ми се струва странно да погълне цели 2,5мл от Панадола.

# 476
  • Мнения: 7 776
Колко е температурата? Иначе да, пъхаш пипетката в устата и аз по-малко изпускам от панадола в устата, докато го изпие целия.

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Колко е температурата? Иначе да, пъхаш пипетката в устата и аз по-малко изпускам от панадола в устата, докато го изпие целия.

Благодаря за бързия отговор. Не е много, 37,7, но се подготвям ако вдигне над 38.

# 478
  • Мнения: 7 776
Ясно, спокойно, може изобщо да не вдигне повече 🤗

Между другото гледах потресаващ репортаж за едно детенце на 1 година, в Плевен, никаква адекватна реакция от лекарите там. Та, внимавайте с летните вируси 🤒😷🤕

# 479
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз съм от Плевен тук да не ти се налага да стигаш до спешното. Не съм гледала репортажа ще го потърся.
Но по принцип е ужасно, лекарите са груби, некомпетентни. А в детското отделение няма и топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт