Март 2020-та е далече, но в мен вече имам си човече!

  • 32 171
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, момичета! Записвам се и аз при вас. Трета бременност, имам две големи момчета - на 15 год и на 11 год. и отново чакаме момче Innocent . Както се шегува моят съпруг - до сега бях принцеса, но вече съм коронасяна за кралица Laughing . С четирима мъже у дома, които да ме носят на ръце Smiley
Термин - 20.03.2020 год. т.е. в момента съм 14 г.с.+4 . Онзи ден за първи път усетих бебо, бях забравила колко е вълнуващо. Засега всичко е наред. Ние правихме пренатален тест, резултатите от който бяха добри. Мина първата ФМ - всичко на бебо си му е на мястото и най-вече онова стърчащо нещо хахахх .
Особеното при мен е, че съм с диабет тип 1 от почти 27 години (бях на 11 год., когато ми го откриха), но контролът ми е на много добро ниво и предните ми две бременности бяха много леки и безпроблемни. Надявам се и този път да бъде така.
Цитат
В МД кракът ми няма да стъпи,  затова остава само Токуда като вариант
Да попитам bgzvezdi4ka, защо има толкова лошо мнение за МД? Аз раждах и двете си деца там - през 2005 год. и 2008 год. и мога да кажа, че бях при най-добрите лекари и неонатологията им наистина е на много добро ниво. Но пак казвам това беше доста отдавна. Ще съм благодарна да чуя защо имаш отрицателно мнение за това място.
Пожелавам на всички спокойна бременност с пухкави вързопчета на финала - сини или розови е без значение, важното е да са здравички Nature High Brightness

# 706
  • Мнения: 832
Здравейте, момичета! Записвам се и аз при вас. Трета бременност, имам две големи момчета - на 15 год и на 11 год. и отново чакаме момче Innocent . Както се шегува моят съпруг - до сега бях принцеса, но вече съм коронасяна за кралица Laughing . С четирима мъже у дома, които да ме носят на ръце Smiley
Термин - 20.03.2020 год. т.е. в момента съм 14 г.с.+4 . Онзи ден за първи път усетих бебо, бях забравила колко е вълнуващо. Засега всичко е наред. Ние правихме пренатален тест, резултатите от който бяха добри. Мина първата ФМ - всичко на бебо си му е на мястото и най-вече онова стърчащо нещо хахахх .
Особеното при мен е, че съм с диабет тип 1 от почти 27 години (бях на 11 год., когато ми го откриха), но контролът ми е на много добро ниво и предните ми две бременности бяха много леки и безпроблемни. Надявам се и този път да бъде така.
Цитат
В МД кракът ми няма да стъпи,  затова остава само Токуда като вариант
Да попитам bgzvezdi4ka, защо има толкова лошо мнение за МД? Аз раждах и двете си деца там - през 2005 год. и 2008 год. и мога да кажа, че бях при най-добрите лекари и неонатологията им наистина е на много добро ниво. Но пак казвам това беше доста отдавна. Ще съм благодарна да чуя защо имаш отрицателно мнение за това място.
Пожелавам на всички спокойна бременност с пухкави вързопчета на финала - сини или розови е без значение, важното е да са здравички Nature High Brightness
@RyS- добре дошла.
Мои две близки родиха там близнаците си минлат година. На едната й дали грешно бебе й акушерката й се развикала,  че не си познава детето. Като цяло,  нивото е доста паднало и всичко е на конвейр.
Сестра ми си плати за лапароскопия миналата година и АГ е в потресаващо положение,  има дървеници и дори да си платиш,  отношението е.... неприемливо ,  поне за мен.
Мн съм разочарована и от Дяволов. И на двете ми близки едвам ги изчака да станат 36 седмица и  двете ги оперира. Аз лично мисля,  че ако има вариант,  в болница бих лежала, но ако има вариант да ги изчакат до 38 седмица.
Катл цяло всичките ми наблюдения ит последните 3 години от тази болница не са в позитивна насока.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 64
Да, явно нещата са се променили. Съжалявам да го чуя. Тъй като при диабетичките е възможно при раждането децата да имат проблем с дишането (не е задължително, при мен нещата бяха ок) и затова и двете ми деца са родени там като болница с най-добрите неонатологични грижи. Мен специално мизерията не ме плаши. 2005-та година беше кошмарно, но пък знаех, че детето ми е в добри ръце. Персоналът беше страхотен. Пазя хубави спомени и благодарности. Дяволов беше и мой лекар, но не е настоявал за по-ранна дата за операция.

# 708
  • Мнения: 178
Неонатологията на МД, доколкото знам е най-силна. Тежките случаи от Токуда също ги превеждат към МД.

# 709
  • София
  • Мнения: 49
Скрит текст:
[/img]




Това са моите изследвания, също ми преизчисляваха риска от Прелаксемия и Синдромите

Според мен изглеждат добре нещата при теб. Д-р Чавеева каз али нещо по-специално? Има ли нещо за което да се тревожиш?
П.П. Трудно ли си уреди часа при нея? От познати знам, че е много трудно.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 12:26 от AnMary

# 710
  • Мнения: 832
Да, явно нещата са се променили. Съжалявам да го чуя. Тъй като при диабетичките е възможно при раждането децата да имат проблем с дишането (не е задължително, при мен нещата бяха ок) и затова и двете ми деца са родени там като болница с най-добрите неонатологични грижи. Мен специално мизерията не ме плаши. 2005-та година беше кошмарно, но пък знаех, че детето ми е в добри ръце. Персоналът беше страхотен. Пазя хубави спомени и благодарности. Дяволов беше и мой лекар, но не е настоявал за по-ранна дата за операция.

Да,  точно - и аз затова бях избраал него и болницата, но след тези разкази- да си призная пестно и пари да ми дават,  не бих родила там.
Мисерията се преживява,  не отивам на спа все пак, а има и нов етаж, но ако някой ми донесе друго дете и ми държи тон дори,  вярвайте ми - ще ги вдигна във въздуха.
Аз знам и за друг случай,  в който бебето го забравят след раждането и четири часа не знаели къде е.... Това е недопустимо... За мен това е абсолютна немърливост и неприемливо. Затова не бих родила там. С едно дете има мн добри болници - Шейново, аз съм раждала в Окръжна два пъти и ако не бяха две,  пак там щях да родя.

Првпоръчвам на всички да погледнат други болници преди да отидат там

# 711
  • Мнения: 480
Скрит текст:
[/img]




Това са моите изследвания, също ми преизчисляваха риска от Прелаксемия и Синдромите

Според мен изглеждат добре нещата при теб. Д-р Чавеева каз али нещо по-специално? Има ли нещо за което да се тревожиш?
П.П. Трудно ли си уреди часа при нея? От познати знам, че е много трудно.
Ами бях при Константиниду, основно тя ме преглежда. Иначе сега се мъча да запиша час за Чавеева за ноември,първата седмица, тогава ще бъда 21седмица. Но все още не си е пуснала графика, общо взето звъня през два дни 😀
За октомври вече няма часове.
Иначе нищо не ме притеснява,просто някой беше искал да види как изглеждат, или нещо се съм се объркала. 😀

# 712
  • Мнения: 16
Здравейте от мен! След толкова трепетно очакване на прегледа, с притеснение ви пиша...  В 13 г.с. съм и днес бях на преглед, първо ме погледнаха на коремен ехограф като посочиха, че бебето е наред, след това ми взеха цитонамазка (при която май ми е одраскана шийката на матката) след това за капак ми погледнаха на вагинален ехограф плацентата... проблемът идва от това, че започна да тече кръв (която не беше малко). Докторката ме почисти и каза, че е от раничката на шийката на матката, която имам от преди това и без да иска е одраскала и тъй като в момента шийката е много кръвоснабдена съм кръвнала. Сега въпреки нейното уверение, че всичко е наред с бебето се притеснявам супер много.... На някой случвало ли му се е подобно нещо? Не мога да мисля в момента за друго освен за това. В момента имам зацапване...

# 713
  • Мнения: 1 235
Здравейте от мен! След толкова трепетно очакване на прегледа, с притеснение ви пиша...  В 13 г.с. съм и днес бях на преглед, първо ме погледнаха на коремен ехограф като посочиха, че бебето е наред, след това ми взеха цитонамазка (при която май ми е одраскана шийката на матката) след това за капак ми погледнаха на вагинален ехограф плацентата... проблемът идва от това, че започна да тече кръв (която не беше малко). Докторката ме почисти и каза, че е от раничката на шийката на матката, която имам от преди това и без да иска е одраскала и тъй като в момента шийката е много кръвоснабдена съм кръвнала. Сега въпреки нейното уверение, че всичко е наред с бебето се притеснявам супер много.... На някой случвало ли му се е подобно нещо? Не мога да мисля в момента за друго освен за това. В момента имам зацапване...

Описваш същия случай като на една приятелка - кървене от раничката при взимане на цитонамазка. Никакъв проблем нямаше с бебето, изкара си до края. Също кървеше след това, но нямам спомен колко време.

И аз съм чувала и страшни работи, и много хвалби за Майчин дом. Спомням си оттам как ми дадоха една кучешка наденица за вечеря. Ужасен спомен.

Момичета, замислих се дали някоя от нас ще се случи да роди на 29.02?

# 714
  • Мнения: 1 041
Според мен 29.02 е много специална дата за раждане 😊
Моят термин е 11.03.20 и си мисля, че има по-голяма вероятност бебето да се роди през Февруари отколкото през Март.
Мисля, че и 22.02.2020-та също е интересна дата 😂

# 715
  • Мнения: 36
BEBCHIRITO, дано се разминем без лекарства.
Звездичка - БХС правих при доц. Димитрова

# 716
  • Мнения: 480
И моят термин е за 11.03.2019, но пък нищо не се знае. Честно казано не ми се ще да е 29.02,някак си ще е кофти детето да си празнува веднъж на четири години на датата рожденият ден, не че е много важно де, ама звучи ми тъпо Grinning
Иначе при мен освен, че ми правят зъб, а ми избиха и херпеси... Два на устната, мажа се с цикловир и слагам пластири, за да не се разпространява, но ето сега ще си стоя с лекарството в зъба докато не ми мине 😀 може да се разпространи, ако се бута .. егати, тая девойка ще ме измъчва от сега. Първо ми краде калция, сега ми отслабва и имунната система. Пия добавки Елевит и Бизоин мама :Д Какво друго да направя, не знааам .. Ох, оплаках се Grinning

# 717
  • Мнения: 686
Извинявайте че нахлува в темата ви, пиша до всички мами за болница МД понеже съм скорошна мама на близнаци. Родих тази Година март месец, изкарах много тежка бременност, бях решила да раждам там и бяха ме приели към 4 месец за няколко дена. Мога да кажа че от към хигиена всичко е много мизерно ВИП стаите и тези другите са общи. Бяха ми включили системи, викам акушерките да я спрат за да отида до тоалетна, не можело. През нощта в ми беше много злее, а те почнаха да ме обиждат да ме ругаят че съм ги събудил. Искарах две нощи там и си тръгнах, имах и леко кървене. За малко да ги загубя, тръгнах си с караници от там. Разказвам накратко, защото аз лично не останах доволна.

# 718
  • Мнения: 480
Благодаря, че ни сподели. Това още повече ме отказва от раждането в държавният сектор. Само негативни неща чувам и чета напоследък...

# 719
  • Мнения: 1
Здравейте,
С радост се присъединявам към вас,термина ми е 19.03.2020.
Първа бременност

Общи условия

Активация на акаунт