Март 2020-та е далече, но в мен вече имам си човече!

  • 32 158
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 041
Аз си взех за сега едно клинче и едни дънки от H&M за бременни, защото старите ми дънки са ми неудобни. Стават ми на краката и на дупето, но като ги закопчая изпитвам дискомфорт, защото имам малко коремче (16г.с).
Останалото са ми широки рокли (моя си размер 34/S , обаче просто широк модел), така че да стават за носене и след това.
Може би ще си взема още клинчета и още 1-2 чифта дънки.
За нагоре - имам достатъчно широки блузки и ризки, засега няма да купувам.

По принцип съм си маниак на тема дрехи, та ще видим как ще се опазя да не си купя излишни такива.

За бебето ще купуваме по-натам разни неща, няма да бързаме отсега. Ние имаме и много за “наследяване” 😂.
Черният петък не е лоша идея, на него ще дебна детското столче за кола, което съм си харесала доста преди да забременея 😂

# 691
  • Мнения: 480
Аз си взех от H&M, LC Waikiki и Лидл клинчета за бременни. В Лидл са пуснати от тази седмица. Ами за сега ми вършат перфектна работа. Имам две широки и свободни рокли за есенният сезон и няколко ризки, които са широки. Взех си и две тениски бяха без пари в LC Waikiki.

Момичета, аз днес бях на зъболекар. Започнахме да работим едно повърхностно кариесче, но почна да ме боли и спряхме и го отложихме за сряда. Зъболекарката каза, че има без адреналинови упойки и били позволени за бременни. Писах на моят лекар и ми каза да не се притеснявам и да я ползвам.  И все пак да се мъча ли без упойка, направо като се сетя и пак ми се стяга стомаха...

# 692
  • Мнения: 1 041
Има позволени упойки за бременни, те както са казали са без адреналин. Не те съветвам да се мъчиш без упойка. Болката може да ти причини повече демидж от местната упойка при зъболекар.
Освен това втория триместър е най-подходящото време за посещение при зъболекар и дори е препоръчително да се направи профилактичен преглед и да се оправи къде що има докато си в този период. Аз ще ходя профилактично през Ноември, че без друго ми е време - носих брекети и откакто ги свалих ходя на 6 месеца за преглед. Ако има нещо за “ремонт” ще ми сложат упойка задължително Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 3 846
Ходих да гледам дрехи за бременни в Н&М и Уайкики. Пълна скръб. В Н&М нямаше дънки под 50 лв, отделно са толкова тясно клинести, че само като ги гледам изпитвам дискомфорт. В Уайкики избор почти нулев, да не говорим, че всички са ми къси (175 см съм). Май бих носила с по-голямо удоволствие рокли, ако имаше достатъчно дебели зимни чорапогащници за бременни.

# 694
  • Мнения: 480
Това каза и моят АГ, сега във вторият семестър е най-подходящото време за зъболекар.
Странното е, че ходих май месец,нямах кариеси. И сега просто профилактично отидох и хоп два кариеса, поне не са дълбоки и ще ги оправим. Май ще залагам на млечните повече вече.
А за чорапогащници за бременни има в Лидл, днеска си взех два от там. Плътни са, стават за октомври, ноември според мен.

# 695
  • Мнения: 1 110
Ходих да гледам дрехи за бременни в Н&М и Уайкики. Пълна скръб. В Н&М нямаше дънки под 50 лв, отделно са толкова тясно клинести, че само като ги гледам изпитвам дискомфорт. В Уайкики избор почти нулев, да не говорим, че всички са ми къси (175 см съм). Май бих носила с по-голямо удоволствие рокли, ако имаше достатъчно дебели зимни чорапогащници за бременни.
H&M предлагат чорапогащници за бременни с различна плътност включително 200 den, но се предлагат само онлайн.

# 696
  • Мнения: 832
Здравейте,  записвам се и тук. Официално съм с термин Април, но ми е трета брененност и този път с близнаци,  затова ще ги изродят март. Ако нямате нищо против,  бих се радвала да съм част и от вашата групичка.
От София съм и имам две девойки на 4 и на 3. Полът на двете бебета още не знаем,  тъй като реално карам 11 седмица.

Последна редакция: пн, 23 сеп 2019, 23:26 от bgzvezdi4ka

# 697
  • Мнения: 36
На мен ми се наложи към края на втори месец да посетя зъболекар. Дори и тогава гинеколога разреши упойка, но без адреналин. За щастие зъболекарката беше много внимателна и търпелива, та се разминах с упойката (моята зъболекарка пък точно тогава отсъстваше, и притеснението ми беше още по-голямо).
С пазаруването аз също не бързам, не от суеверие, а защото като второ дете, нещата ще са по-малко. А и пола е оше неизвестен.
Да споделя, в петък бях на БХС. С бебо всичко е наред. Чакаме и кръвните утре да излязат. Но ме притесниха, че имам риск от преекламсия. Някак си ни хвърлиха тази бомба, без повече обяснения. Та чакам с нетърпение прегледа при моя док, че притеснението ми дойде в повече.
Бгзвездичка - уаууу. Възхищавам ти се за смелостта! Добре дошла Simple Smile

# 698
  • Мнения: 1 041
Звездичка уааау! Възхищавам ти се и аз!!😊 Добре дошла при нас! 🤩

Ivets, мисля, че всеки има риск от прееклампсия, въпросът е 1 към колко е изчисленият риск? Simple Smile
Ето го моят:

# 699
  • Мнения: 186
Звездичка уааау! Възхищавам ти се и аз!!😊 Добре дошла при нас! 🤩

Ivets, мисля, че всеки има риск от прееклампсия, въпросът е 1 към колко е изчисленият риск? Simple Smile
Ето го моят:
Къде си правихте БХС? На моето изследване няма оценка на риска от прееклампсия?

# 700
  • Мнения: 480
[/img]




Това са моите изследвания, също ми преизчисляваха риска от Прелаксемия и Синдромите

# 701
  • Мнения: 36
Моите кръвни изследвания (тези за статистиката) още не са излязли.
При прегледа с ехографа ми правиха доплер на маточните артерии. Там показателите излязоха високи. Казаха ми, че на феталната в 20-та гс вече като се измерят отново тогава ще се отхвърли/потвърди.
Скрининга го правих във МЦ Фемина

# 702
  • Мнения: 1 041
Ivets, стискам палци тогава на феталната в 20-та всичко да е 6!✊🤞

PVM, в МЦ Оскар го правих Simple Smile

# 703
  • Мнения: 22
Аз бях на ФМ при проф Марков. При доплера на маточните артерии видя леко запушване на едната и ми изписа Аспирин 150 мг всяка вечер. Моя риск от прееклампсия също е висок. Каза ми, че с Аспирина много се намалява риска бебето да не се храни добре. Дано да е прав, че никак не ми се искаше да пия лекарства.


Моите кръвни изследвания (тези за статистиката) още не са излязли.
При прегледа с ехографа ми правиха доплер на маточните артерии. Там показателите излязоха високи. Казаха ми, че на феталната в 20-та гс вече като се измерят отново тогава ще се отхвърли/потвърди.
Скрининга го правих във МЦ Фемина

# 704
  • Мнения: 832
ivets*hm,  при кого си прави феталната морфология във Фемина?
Аз съм другата седмица при Икономова - при нея съм била и предните две бременности и мн я харесвам.
Благодаря на всички за топлия прием. Само да поясня,  че не е смелост нашето,  защото всичките ни дец са заченати от раз естествено. Нямаме близнаци в рода и беше голяма изненада за всички ни 😂,  аз буквално щях да припадна като чух. Сега се мля на морфологията да не откеият някое трето скрито отзад,  че това не бих могла дори пряко сили да го преживея.

Има ли някоя бъдеща мама, която също е с близнаци в групата или която е решила да ражда в София в Токуда? Бих била много щастлива да чуя мнение ,  защото се оказа,  че Токуда и МД са двете болници, които могат да осугирят адекватни грижи за малко и недоносено бебе евентуално. В МД кракът ми няма да стъпи,  затова остава само Токуда като вариант

Общи условия

Активация на акаунт