Март 2020-та е далече, но в мен вече имам си човече!

  • 32 079
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 437
Означава 6 седмица+2 дни(вече е 7гестационна седмица)
Аз си пия Прегнакер макс. С предната бременност пиех Фемибион 1,2 и 3. Според мене е важно приемането на витамини и задължително на фолиева киселина. С предната бременност и Фемибиона, в койо нямаше калций го закъсах със зъбите. Моя приятелка сега ми препоръча Прегнакер макс заради калция.
Аз съм на преглед във вторник и аз се падам тогава 5 седмица+1 ден, но силно се надявам да чуем сърце тъй, катов съм тогава с 13 дни закъснение...

# 46
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Аз съм на преглед във вторник и аз се падам тогава 5 седмица+1 ден, но силно се надявам да чуем сърце тъй, катов съм тогава с 13 дни закъснение...
Пожелавам ти го, но имай търпение, възможно е и да е рано.

Витамини Прегнакер пиех през втората бременност, за да набавям полезности. Тогава не ядях НИЩО, защото ми ставаше лошо от ВСИЧКО. Сега поносимостта ми към миризми е по-добре и все още се храня Simple Smile

Да, 6+2 са седмиците + дните от конкретната седмица. В начална бременност ехографа дава най-точни числа, след това , когато започне да расте бебето стават разминаванията.

# 47
  • Мнения: 480
Ясно, значи вървим заедно, и аз карам 7 г.с, 6+4, хаха вече разбрах. Благодаря Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 22:18 от girlwithballon

# 48
  • Мнения: 437
бягащата с вълци ти с колко дни закъснение си била на прегледа?

# 49
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
бягащата с вълци ти с колко дни закъснение си била на прегледа?

Моят цикъл е толкова нередовен по принцип, че направо е цяло чудо , че в момента ехографа отчете по учебник седмиците. Ако предположим, че цикъла ми продължава 30 дни, а той обикновенно е по-скоро 35-40, то вчера на прегледа съм била с 14 дни закъснение.
Явно през юни овулацията си ми е била абсолютно навреме , според обществено приетите норми Grinning

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен! Радвам се, че ви намерих Simple Smile
След около година опити на 08.07 видяхме заветните две чертички. Още не съм ходила на лекар, по мои изчисления трябва да съм в 6 г.с , а терминът ми да е около 10.03. Записала съм си час за преглед за 19.07, тогава ще имам 17 дни закъснение. Надявам се , че не съм закъсняла, но не исках да се пренавивам и да отида още рано рано и нищо да не ми кажат Simple Smile
Успех на всички мами Simple Smile

# 51
  • Мнения: 480
Здравей и добре дошла!
Ами не, не смятам, че ще е късно,  моят 1ви + тест беше на 28 юни, а аз съм ще съм на 1ви преглед  на 15юли.
Поради същата причина, нередовен Ц, късна О, или така си мисля. Последният ми е Ц беше на 27май.
Но все пак всеки сам си решава кога, има и нетърпеливи мами, а аз си мислех, че съм се въоръжила с адско търпение, но колкото по-малко дни остават, толкова повече го мисля прегледа.... Simple Smile

# 52
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен. Първо се записах в темата, която е с фервуарските мами, но реално съм от мартенските. Може ли да споделите ако някоя от вас е от Варна къде е решила да си води ЖК?

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 20:50 от Mnk9

# 53
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте и от мен. Първо се записах в темата, която е с фервуарските мами, но реално съм от мартенските. Може ли да споделите ако някоя от вас е от Варна къде е решила да си води ЖК?

Не съм решила, водила съм при Петинка Цветкова и Бочева.
Вчера бях при Цонев, в дилема съм между Бочева и Цонев. Имам малко време да реша. Други няма да търся.

# 54
  • Мнения: 77
Имам записан час при Бочева, но не знам дали ще мога да се запиша при нея. Нямам лични впечатления, моя приятелка се е водила при нея миналата година и е била доволна. Разбрах,че на кабинета й пишело, че не приема повече бременни.

# 55
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Имам записан час при Бочева, но не знам дали ще мога да се запиша при нея. Нямам лични впечатления, моя приятелка се е водила при нея миналата година и е била доволна. Разбрах,че на кабинета й пишело, че не приема повече бременни.

Ще се радвам да споделиш. Аз също бях доволна. Ако наистина не приема, моята дилема ще е решена. Кога ти е часа?

# 56
  • Мнения: 77
На 18.07. Да, ще споделя веднага 😊

# 57
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте момичета!Казвам се Катрин на 28г.от гр.София,приятно ми е 🙈🙃.Това ми е втора бременност.За съжаление миналата година на 21.05.почина 6год.ми дъщеричка Габи...Надявам се с бременноста ми всичко да е наред.Последният ми цикъл беше на 04.06.2019,на 05.07.-видях двете чертички и отидох на гинеколог.След това,онзи ден,на 11ти бях отново и докторът каза,че вероятния ми термин ще е на 10.03.2020г.И ми каза нещо за седмиците,което не разбрах и ще ви помоля да ми обясните:Значи по нз си кое съм била 5г.и3д.,а на ехографа пише 6w1d и,че още е рано за сърдечна дейност и ми записа час за 19ти.Качвам снимката и ако някой е по-усведомен от мен,моля да ми каже в коя седмица съм.Предварително благодаря! 😘

# 58
  • Варна
  • Мнения: 153
Броят гестационните седмици от последния цикъл. На практика ако ти кажат, че си 6-та гестационна седмица това означава 4 седмица за бебето. Броят 0, 1 и т.н. поне аз така съм чела. Ставаме две мами които сме загубили най-ценното си. Моята Вероника беше на 7 г. и 3 месеца като я изгубих от гадната левкемия.

# 59
  • Мнения: 437
Добре дошла Катринжелая ти лека бременност!
Моите искрени съболезнования за дъщеричката ти, ако ти се говори за това винаги можеш да споделиш, ако ще ти е по леко.
За седмиците знам от първата ми бременност, че ти си 5г.с. и 3 дни, но размерите на бебето отговарят като за по голямо бебе, което е 6седмици и 1ден. Това не е опасно, добре е. Може да си имала ранна овулация, но и да не си имала пак е нормално. 9 тия месец дори стомахчето на  моето дете вървеше с 2 седмици назад и пак се оказа, че вс. е ок и нямаме проблеми... С две думи-не се претеснявай!!!
Кременамоите съболезнования!
Здравейте момичета!Казвам се Катрин на 28г.от гр.София,приятно ми е 🙈🙃.Това ми е втора бременност.За съжаление миналата година на 21.05.почина 6год.ми дъщеричка Габи...Надявам се с бременноста ми всичко да е наред.Последният ми цикъл беше на 04.06.2019,на 05.07.-видях двете чертички и отидох на гинеколог.След това,онзи ден,на 11ти бях отново и докторът каза,че вероятния ми термин ще е на 10.03.2020г.И ми каза нещо за седмиците,което не разбрах и ще ви помоля да ми обясните:Значи по нз си кое съм била 5г.и3д.,а на ехографа пише 6w1d и,че още е рано за сърдечна дейност и ми записа час за 19ти.Качвам снимката и ако някой е по-усведомен от мен,моля да ми каже в коя седмица съм.Предварително благодаря! 😘


Общи условия

Активация на акаунт