Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 58

  • 62 635
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 12 778
Не, то само като го втрия с върховете на пръстите и пак така си става, само търкам леко, без гребен. Повдигат се корените и се фиксират, пудрата става много лепкава от топлината. Даже на втория ден само с пръсти я оправям, обикновено няма нужда да слагам пак или е още по-мъничко, много силно фиксира.

# 526
  • Мнения: 1 396
Момичета, моля за помощ. Взех си много хубав руж, но като го видях в нас на дневна светлина си личи един отпечатък, явно някой го е отворил. Нямам опция да го върна. Има ли начин да го дезинфекцирам и да си го ползвам.

# 527
  • Мнения: 1 948
Момичета, моля за помощ. Взех си много хубав руж, но като го видях в нас на дневна светлина си личи един отпечатък, явно някой го е отворил. Нямам опция да го върна. Има ли начин да го дезинфекцирам и да си го ползвам.
Освен с мокра кърпа хубаво горния пласт на ружа, друг начин поне аз не зная. Може да се отнема малко повече продукт, но поне ще сте сигурна. После го оставете да изсъхне.

# 528
  • Мнения: 432
Пудра или сух шампоан не мога да издържа повече от ден на косата си.

# 529
  • Мнения: 1 467
Момичета, моля за помощ. Взех си много хубав руж, но като го видях в нас на дневна светлина си личи един отпечатък, явно някой го е отворил. Нямам опция да го върна. Има ли начин да го дезинфекцирам и да си го ползвам.
Аз бих го дезинфекцирала със спирт.. не знам дали би му навредило откъм промяна на най-горният слой, но бих рискувала, защото не бих ползвала продукт в който е бъркано..

# 530
  • Мнения: 2 025
Спиртът няма да се отрази на ружа, даже с него може да се "поправят" счупени прахообразни сенки, пудри и пр.

# 531
  • Мнения: 1 349
Може да махнете  най-горния слой със суха салфетка, след което да го напръскате със спирт 70% и да оставите хубаво да изсъхне.

# 532
  • Мнения: 1 396
Благодаря ви! Ще рискувам със спирт и каквото стане, защото съм супер гнуслива и няма да го ползвам в противен случай, а не беше евтин. В MAC топят червилата в някакъв разтвор като спирт преди да се тестват.

# 533
  • Мнения: 7 569
В никакъв случай не минавай с мокра кърпа по ружа, само ще го "спече" отгоре. Суха салфетка и няколко капки спирт и е като нов.

# 534
  • Мнения: 507
Аз си бях изпуснала палитра с хайлайтъри и всичките три вътре се строшиха. Иначе и аз им сложих малко спирт, попива се със суха салфетка и се заглажда повърхността с нещо плоско😅. Като изсъхне става като ново.

# 535
  • Мнения: 5 619
Имах такова приключение с бронзант. Минах с памук със спирт, после с ножче издържах леко най-горния слой и изтупах праха, след което минах пак със спирт.
И без това продуктът е икономичен, малко загуба не му се отрази драстично, но махнах пипания слой. Не бих рискувала да си го слагам по лицето иначе.

# 536
  • Мнения: 125
Момичета, това със спирта може ли да го приложа и за сенки за очи? И има ли значение какъв е спирта?

# 537
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Чист спирт да е,може и по-нисък процент

# 538
  • Мнения: 440
https://youtu.be/9N0pXl_X5r4
Сенки за очи, пудра, руж - за всичко действа безотказно.
Натрошаването на продукта, добавянето на спитра и бъркането правя директно в кутийката. Ако сложиш повече спирт не е проблем, със салфетката почиваш излишното количество. Аз използвам кухненска хартия, тъй като остава релефен отпечатък и ми харесва да стои отгоре с някакъв релеф, а не да бъде гладко.
Пробвайте, няма да съжалявате!

# 539
  • Мнения: 7 569
70% трябва да е. 95%-99% спиртът се изпарява твърде бързо, за да разруши клетките на бактерии и вируси.

Общи условия

Активация на акаунт