Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 19

  • 23 532
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 395
Разби ме бабата как се е изживявала да размахва ръка. Сигурно е много смешно ако не се вживяваш, ама като е поредното вмешателство и аз бих скърцала със зъби.

Само аз ли съм върл противник на попарата? Звучи ми отвратително и не бих яла или предложила подобно нещо, камо ли всеки ден... С големите деца не съм и чувала такова чудо да се дава на дете, а сега е явно много нашумяла практика. Сякаш няма майка на 7-8 месечно бебе, която да говори за друго 🤪

Днес четох една с много дъкфейс снимки да мрънка от смотаната си педиатърка, как може да я кара да въвежда месо, като още няма качествено заместено хранене.

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 13:46 от svee

# 31
  • Мнения: 3 439
Моят тати днес: крем карамел няма ли да ѝ дадеш?

# 32
  • Мнения: X
Говорим днес с мама и й казвам, че ще въвеждам кисело мляко и тя "Как ще го даваш, със захар ли?" Joy

# 33
  • Мнения: 3 439
Ба, с мед направо Joy

# 34
  • Мнения: 7 776
И тука ще изтипосам баща й - в Икеа сме и освен зеленчукови и телешки кюфтенца за обяд, взимаме по един мъфин за мен, за таткото и имаше морковена торта за малката. Опитах тортата, не беше сладка, с повече канела и единствено белия фростинг беше сладък, нали е захар все пак. И понеже малкото иска да ходи наоколо, трябваше в един момент да я сложи баща й в раницата, защото иска да играе с други деца, по-големи, а те не проявяват интерес, имаше едно към 2.5-3 годишно, там бабата беше някаква неадекватна и си задърпа внучето, ама това е друга тема. Та, слага я баща й,тя пищи, почва да си яде той мъфина, тя иска - казвам дай й от морковената торта. И той чопли от глазурата, а тя яде като невидяла. Направих му забележка и след малко пак чопли глазурата с вилицата и й дава (аз се опитвам да си изям обяда в това време), викам му "ти защо се правиш на ударен и не ме слушаш и й даваш чиста захар в момента" - "а, ама то захар ли е това отгоре" 😠 много ме вбеси. После разбрах и мъфин е хапнала, ама той не беше сладък, имаше сладък пълнеж, но не е посмял да й даде шоколад поне. Но тестената част беше с какао. Та така, захар и какао в един ден. И после "the sugar kicked in" и искаше да тича из магазина, докато стигнем до количките да я сложим да се вози беше лека истерийка.

Какво им става на мъжете и даването на сладко? Днес прави овесена каша (той прави закуската обикновено) и го гледам вади кленовия сироп. И й сипва в купата - абе защо й подслаждаш кашата, тя си я харесва чиста със сирене. Ох, забравил бил...щото се сещате и преди сме го говорили. Зорлем да подслажда. Не стига, че на плодове и кърма живее напоследък. Та така с татко й.

# 35
  • Мнения: 425
Като цяло татковците май не задълбават много по темата за захарта. Нашето бебе като беше новородено, акушерка и свеки посъветваха да пие подсладена вода, захар на върха на лъжичката. Е познайте дали татко му не слагаше по половин ч.л. захар. Той бил опитал и не било сладко иначе... Не, че съм я давала, но това е друг въпрос.

# 36
  • Мнения: 304
Мъжът ми като малък са му давали киселото мляко само със захар и сега само така го възприема, даже може да се каже, че не присъства в менюто му. Моркови пак поръсени със захар - е и зеленчуци почти не яде. Като правя салата правя за мен някаква хубава салата с много неща, за него само краставица. Разни такива като лук трябва да са замаскирани в яденето, за да ги яде. Дядо му е давал като се видят по 10 лева да си купи нещо сладко. За онова време 10 лева бяха доста пари. Всичките ги изхрачвал и изяждал сладкото наведнъж. Като бяхме бедни студенти си купуваше един студен чай литър за 80 стотинки, което си е разредено степче със захар. Откакто почна да изкарва пари напълня и колкото и да тренира не може да отслабене. Понякога пие по два литра кола на ден. Редовно се връща от магазина с желирани бонбони и някакви шарени сладки детски неща. Като го пращам да пазарува естествено искам и за мен нещо сладко, ама аз един шоколад ще си го ям няколко дни, а той взема много неща и на следващия ден като потърся да си хапна нещо всичко е омел. Има доста сериозен проблем с акне по кожата, откриха и че му е затлъстял черния дроб. Най странното е, че майка му е в пълно отрицание на всичките тия неща. Ето казва едно време колко биберони с мед е изял пък ето нищо му нямало.

# 37
  • Мнения: 620
Вчера вечерта малкия имаше колики, не можеше да се отпусне и днес бабата цъфна с изказването - "Ех, снощи си мислех, ако му бяхме дали водичка, щеше да му мине." И ми цитира как днес един алерголог в сутрешното предаване казал, че бебетата трябва да пият в жегите водичка. П.п. и как трябва да им се плакне устичката от мляко.
След като не намери одобрение накрая заключи - "Снаха ми /другата/ едно време каза, че съжалява колко много неща била прочела в интернет и ако знаела навреме, нищо нямало да чете."

 

# 38
  • Мнения: 425
Най странното е, че майка му е в пълно отрицание на всичките тия неща. Ето казва едно време колко биберони с мед е изял пък ето нищо му нямало.
Звучи като моята свекърва - Вие и сокчета сте пили като бебета, и кисело мляко сте яли (и какво ли още не), а пораснахте живи и здрави. Ами не сме от най-здравите, но тя изобщо не прави връзка с храненето. А е медицинско лице... ММ е с наднормено тегло и проблемни зъби, но според нея това е ген Expressionless

# 39
  • Мнения: 7 776
Е не, Лъки, какво е това медицинско лице, което твърди,че наднормено тегло и развалени зъби са ген? Това е върховна простотия, прощавай,че ти е свека все пак, ама това удари тъпомера 😲
 А какво ще кажете за 2-3 шишета вода на ден + сок, на 14 месечно? Аз бях в ступор като го прочетох.

# 40
  • Мнения: 425
Кактус,
Скрит текст:
Тя е сестра. Добре, че не е лекар,
че щеше да е трагично. Та на въпроса - понеже и тя, и свекър ми са едри хора, а и двата им рода като цяло, та според мен го ползват като оправдание. Като млади са били слаби, но начина на живот си казва думата. Те не са нито по движението, нито по здравословното хранене.
Свеки вече няколко пъти подхвърля Дано малкия наследи твоя ген, да не е едър като нас.. А аз се надявам да "наследи" моя апетит, а не техния Sweat Smile

# 41
  • Мнения: X
Кактус,
Скрит текст:
Тя е сестра. Добре, че не е лекар,
че щеше да е трагично. Та на въпроса - понеже и тя, и свекър ми са едри хора, а и двата им рода като цяло, та според мен го ползват като оправдание. Като млади са били слаби, но начина на живот си казва думата. Те не са нито по движението, нито по здравословното хранене.
Свеки вече няколко пъти подхвърля Дано малкия наследи твоя ген, да не е едър като нас.. А аз се надявам да "наследи" моя апетит, а не техния Sweat Smile

Ох, тя е по-добре от моята поне. Тя само натяква как малката е слаба и трябвало да е дебеличка, защото децата ТРЯБВА да са дебели, а после да отслабват 🤷‍♀️
Също и на мен ми казва как след раждането (бях 82кг) съм започнала да приличам на човек, преди съм била много слаба и грозна Joy (68кг на ръст 165см си е почти на границата на леко затлъстяване), а аз всъщност с тези 82кг бях с  наднормено тегло и изобщо не се чувствах добре.

Друго, което се сетих е как казва, че децата обичат сладкото и е грехота да не й даваме сладичко. Аз и отговорих, че е грехота да й даваме сладичко, когато тя има нужда от витамини и минерали сега повече от всякога.

# 42
  • Мнения: 1 471
Пита ме днес една жена кърмя ли. Отговарям  ѝ положително. Тя “ ама от тук ли ( сочи си гърдите)” -ааами да, казвам .
“Аха ,значи естествено го кърмиш, браво!”
🙄🙄🙄

# 43
  • Мнения: 3 439
Ба си, какво представлява изкуственото кърмене Flushed

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Най-вероятно изкуственото кърмене е хранене с изцедена кърма.Познавам доста жени имащи проблем със засукването и хранят с изцедена кърма .Една позната се цеди така над 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт