МАC & Sephora и други магазини за селективна козметика и парфюмерия - 47 тема

  • 46 364
  • 769
  •   1
Отговори
# 345
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да ,но те задължават да си купуш продукти за 100 лева.
Реално един ФДТ и спирала примерно ще надхвърлят сумата.
Но пък самия елемент на задължение не ми харесва.
Ако са посходящи за мен   и ми допаднат мога да купя продукти за повече пари, но ако не се харесам, защо трябва непременно да си купя нещо на някаква стойност.
Особено с МАC при мен нещата рядко се получават.

# 346
  • Мнения: 1 325
Да но те задължават да си купуш продукти за 100 лева.
Реално е един ФДТ и спирала примерно ще надхвърлят сумата.
Но пък самия елемент на задължение не ми дапода.
Ако се харесам  и ми допаднат мога да купя продукти за повече пари, но ако не се харесам, защо трябва непременно да си купя нещо на някаква стойност.
Особено с МАC при мен нещата рядко се пилучават.
Реално, ти си избираш услугата Гримиране, за която плащаш(има вариант 70, 100, 150 лв), а продуктите  са вид подарък.Аз искам да си подменя червило, че свършва, харесах си(май) и една палитра, ще са повече от 100лв, които така или иначе ще дам, защо да не ме и гримират😁

# 347
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Именно стратегията е различна.
Пак те гримират, но клиента решава дали и какво  да си купи.
Реално в магазунуте на МAC,  Боби Браун, Нарс ....идеята е продуктът да бъде пробван на клиента, за да бъде представен в най добрата му светлина.Съответно "услугата грим" си е безплатна, защото тя води со всигане на ръста на продажбите.
Сега, ако искам грим за спецуален повод предполагам , че има логика да се плаща, но пък кой би се довреил  за такъв, на консултантка от  магазин.
Казвам го защото има огромна разлика, в това как ще те гримира консултантка и как професионален гримьор

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 19:25 от sl

# 348
  • Мнения: 620
Странно, аз неведнъж съм пазарувала за над 100 лв в MAC, а не са ми предлагали да ме гримират 🤔 Трябва да кажеш в началото предполагам?

# 349
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Разбира се, казваш на консултантката кой продукт искаш да изпробваш, сядаш на стола и тя започва , почистване и грим.Съответно няма да те остави само по ФДТ, защото ще св опита да ти продаде ,  и праймър ,и пудра, и руж, и хайтлайтър, и червило и сенки и спирала..
Имат зададен минимален  дневен обем продажби и над него имат бонуси.
Така, че няма как да те гримират  само с един продукт.
Най често си тръгеам от MAC с четчици за  пробване спирала.Страхотни са за последно минаване и отстраняване на излишното

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 19:49 от sl

# 350
  • Мнения: 31 172
Странно, аз неведнъж съм пазарувала за над 100 лв в MAC, а не са ми предлагали да ме гримират 🤔 Трябва да кажеш в началото предполагам?
Със записан предварително час. Гримът ако е направен от готините гримьори е страхотен, питат те какво искаш, показват ти и те учат на трикове. Обясняват ти всичко и накрая ти си купуваш продукти за избраната сума, като си избираш сам.
Има много записани часове и трябва човек да се обажда по-рано.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 20:10 от densi

# 351
  • София
  • Мнения: 2 666
Първото ми посещение в магазина на МАС беше със сестра ми, която си търсеше молив за очи. Консултантката й направи един съвсем лек грим, с който да акцентира на молива. Много хубаво беше като стратегия и бях впечатлена. Тя съответно хареса молива и си го купи. Но с годините явно са променили стратегията.

# 352
  • Мнения: 31 172
И сега може така. Демонстрират по едни, по два, по три и по повече продукти. Платеното е сериозен грим с учене и покупка. Има разлики от проби, до пълен грим.

# 353
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Определено има разлики между проба и пълен грим, но  още по голяма разлика
съществува между  консултантки и  професионални гримьори.

# 354
  • Мнения: 5 001
В Мас, доколкото знам, работят гримьори, а не консултанти.
Винаги когато съм искала да пробвам нещо ме гримират с него. Обслужването не е като в Сефора, там понякога не могат руж да ми сложат. Само дамите отговарящи за отделните марки са по- в час.

# 355
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Професионални гримьори в МАC , които да продават, шегувате ли се?

# 356
  • София
  • Мнения: 2 666
Това беше полезна информация за мен. Благодаря!

# 357
  • Мнения: 5 001
Професионални гримьори в МАC , които да продават, шегувате ли се?
Не, не се шегувам. Не започвай да ми обясняваш как е в Испания моля те.
През Мак в Дъ мол минаха много от гримьорите, които в момента са от най-вървежните в София.

# 358
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Имвнно минали са, а не са останили.

# 359
  • Мнения: 31 172
Точно така е. В Мас работят професионални гримьори, като някои са невероятно добри. И да топ гримьорите на София са кадри на Мас. Галя от Диор, Надя Сивкова, Таня /тя в момента е обучаващ и прави постоянно курсове посещавани от хора в цялата страна в студиото си/, Георги, управителката на Мас Дъ Мол Мануела идва от чужбина и моята абсолютна любимка Алис, която и до ден днешен е в Мас Мол София. Има и много други като Вяра, Деница, Ани да не ги изреждам сега.

Общи условия

Активация на акаунт