МАC & Sephora и други магазини за селективна козметика и парфюмерия - 47 тема

  • 46 436
  • 769
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 001
Имвнно минали са, а не са останили.
И вече са били гримьори, не са се учили там.
Ама защо ли споря с радиото....
Дени, благодаря че се включи с имената, че аз напоследък изобщо не помня.

# 361
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Стана ми интетрсно как един профeсионален   топ  гримьор на София работи в магазин на MAC на пълен работен ден със заплата на продавач.

# 362
  • Мнения: 31 212
Стана ми интетрсно как един профeсионален   топ  гримьор на София работи в магазин на MAC на пълен работен ден.
Така. Те са на смени.
Заяждаш ли се?

# 363
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не се заяждам. Просто ми стана интересно,  абсурдно е като факт.

# 364
  • Мнения: 7 570
Започнали са в Мак в началото на кариерата си, някои са напуснали, други са останали. Като във всяка друга работа. Кое е толкова чудното? В бутиците на големите марки в Англия като Мак, UD и тн. също търсят дипломирани гримьори.

# 365
  • Мнения: 31 212
Не се заяждам. Просто ми стана интересно,  абсурдно е като факт.
Е не е абсурдно, ами е факт. Като напуснат си правят собствени студиа и работят много. В София гримьорите са много търсени и има много работа. Най- много сватби правят. По 10-20 и повече човека накуп. Тежка работа е.

# 366
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Именно , след като напуснат.
А по въпроса за бутиците на МАC  по света, не се изисква  гримьорски опит, а техника на продажбите , справка, който и да е jobs
Преди години имаше една форумна на  фея от Пловдив, която правеше невероятни гримове, след това започна работа в Инглот, След като натрупа опит стана "професионален гримьор".
Със сигурност беше много добра и с огромен потенциал, но.когато го осъзна  започна да работи за себе си.За това говорех,
А иначе и ние на село (Вярно къде сме Ний(малко забутано селце) , къде е София, столица  милионен град  Simple Smile )използваме услугите на професионални гримьори., та имаме някаква предства .

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 23:20 от sl

# 367
  • Мнения: 1 330
Аз минах набързо през нашият МАК, за да видя какво предлагат, показаха ми палитри, но като ми предложиха да ги пробвам, си помислих, че имат предвид на ръката, както в други магазини.Ще мина пак да видим дали ще ми предложат да ги пробвам на клепач🤔.С моя кэсмет в това отношение, обаче...едва ли😁
Да попитам нещо-да ми препоръчате палитра,подобна на Naked 3? Препоръчаната на Huda много ми допадна, но видях, че Сефора я предлага, значи няма да я има в Мак.
И, според вас има ли нещо, което си струва да имам от този магазин, за всекидневен грим за работа(по-скоро класически)?

# 368
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Поискай да ти пробват Huda в Сефора.Не би трябвало  да ти откажат.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 22:24 от sl

# 369
  • Мнения: 1 330
Поискай да ти пронват Huda в Сефора.Не би трябвало  да ти откажат.
Още няма Сефора във Варна😒😒😒

# 370
  • Мнения: 5 001
Аз дори не живея в София...
Sl, много си странна. Ние ти пишем как е в България, ти хем не знаеш, хем спориш.
Какво за теб означава професионален гримьор? И никой не е писал, че работят топ гримьори на минимална заплата.

# 371
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не споря.Един или два  магазина в София  не е представителна извадка за всички магазини МАC по света.
Точно по тази причина писах , че явно стратвгиите са различни.Но къде със хапливи забележки, къде със странни сравнения  , се налага мненоето  , че всичко е еднакво и София, която е един пренебрежително малък пазар за този бранд, определя търговската политика на MAC.
Професионален гримьор за мен осначава човек с мастер и достатъчно богат опит.Независимо дали говорим  за официалните гримьори на всеки един бранд ,  за гримьори към кинопродукции, театри , реклами, телевизия ,  опера,   или "Asesor de imаgen" (  консултант по стайлинг)
Един професионален гримьор продава уменията си да гримира, а един "гримьор" консултант продава продуктите на бранда за който работи.На  първия се плаща за да гримира, а на втория да продава.
Първият е рентабилен, за себе си или за този, който го е наел, ако гримира витуозно.Вторият е рентабилен, когато е виртуоз на продажбите на бранда и осигурява добри продажби



Две различни неща са,
Ако ви е важно да е  едно и също ок..

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 08:14 от sl

# 372
  • Мнения: 625
Поискай да ти пронват Huda в Сефора.Не би трябвало  да ти откажат.
Още няма Сефора във Варна😒😒😒

Скоро не съм минавала през Mac в Делта Планет, че родих преди 2 месеца, но за съжаление момичетата там (с малки изключения) имат мноого да гонят колежките си от София или от чужбина Sad Като знания на продукти най-вече...Та дори аз знам продуктите по-добре от тях...

# 373
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Случва се.В чужбина не винаги консултантките са по добри .
Зависи на кого ще попаднеш.
Отдавма предпочитам да попитам гугъл за деден продукт ;отзиви, състав
...
Често консултантките не са в час.

# 374
  • Мнения: X
Именно , след като напуснат.
А по въпроса за бутиците на МАC  по света, не се изисква  гримьорски опит, а техника на продажбите , справка, който и да е jobs


В Германия всичките са гримьори, както и във Франция и Холандия. В Малта също, там даже има една българка.
Джефри Стар е бил гримьор в МАС.

Общи условия

Активация на акаунт