Операция на щитовидна жлеза -17

  • 38 267
  • 762
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 26
Да, при Бонева бяхме и тя ще я приема за изследванията

# 346
  • Мнения: 26
Прилича на Хашимото с този ТАТ. Иначе разликата в размерите на възлите мможе да идва от настройките на ехографа. Относно притесненията за ТАБ излишни са. Напълно безопасна манипулация.


Много противоречиви мнения чета, например че толкова малки възли и кисти не се пипат и никакви пункции да не се правят....
Свързах се с доц Сечанов и мисля там да направим консултация пък каквото той каже това ще направим.
Някой знае ли дали ако той оперира в Ендокринологията може ли да е по здравна каса?

# 347
  • Мнения: 353
Не бързайте да се подлагате на операция без биопсия и резултати за карцином. Доколкото знам операциите стартират от 900 по здравна каса.

# 348
  • София
  • Мнения: 11 537
И на мен ми казаха, че ще излезе около 1000 лева операцията.
Не са ме карали да правя, докато не се видя, че възлите растат. Така че, първо се проследяват.
Биопсия не са ми предлагали. А и не искам.

# 349
  • Мнения: 26
момичета, тези цени за избор на екип ли са или... Касата не я ли покрива? Просто се чудя, ако човек няма възможност какво става...

# 350
  • Варна
  • Мнения: 10 493
момичета, тези цени за избор на екип ли са или... Касата не я ли покрива? Просто се чудя, ако човек няма възможност какво става...


Сечанов стига и до 2000лв. За съжаление ако нямаш пари си за никъде.
Относно биопсията се прави и на много по-малки възли, моя беше 6 мм. С колкото лекари съм говорила, тънкоиглината конкретно я водят безопасна. А митове и легенти в пространството се убедих, че са много. Аз лично вярвам на доктора си, намерете и вие вашия и му се доверете.

# 351
  • Мнения: 26
момичета, тези цени за избор на екип ли са или... Касата не я ли покрива? Просто се чудя, ако човек няма възможност какво става...


Сечанов стига и до 2000лв. За съжаление ако нямаш пари си за никъде.
Относно биопсията се прави и на много по-малки възли, моя беше 6 мм. С колкото лекари съм говорила, тънкоиглината конкретно я водят безопасна. А митове и легенти в пространството се убедих, че са много. Аз лично вярвам на доктора си, намерете и вие вашия и му се доверете.

Благодаря много! За София кой ще ми препоръчате?...... защото абсолютно нямам възможност за такива суми...

# 352
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вие си направете консултацията. Не е задължително да сте за операция.

# 353
  • Мнения: 26
Вие си направете консултацията. Не е задължително да сте за операция.
Дай боже! Много благодаря!

# 354
  • Мнения: 894
Не се настойвайте за операция с лека ръка. И ибайте предвид, че по различни причини  ирурзите масово, масово препоръчват операция. Доброкачествен възел се следи дали и как расте, ако не създава физиологичен дискомфорт, защо ще жертвате органа. Ще съм прятно изненадана, ако Сечанов каже, че няма нуждя да се реже, надявам се да е такъв случаят на дъщеря ви.

# 355
  • Мнения: 26
Не се настойвайте за операция с лека ръка. И ибайте предвид, че по различни причини  ирурзите масово, масово препоръчват операция. Доброкачествен възел се следи дали и как расте, ако не създава физиологичен дискомфорт, защо ще жертвате органа. Ще съм прятно изненадана, ако Сечанов каже, че няма нуждя да се реже, надявам се да е такъв случаят на дъщеря ви.
Много благодаря, момичета! Ще пиша, когато мине прегледа.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Само ако ви препоръчат биопсия преглътнете предразсъдъците си и я направете. Това може да струва спокойствието и здравето  ви.

# 357
  • Мнения: 965
Здравейте момичета,
Писах в друга тема ,но ме посъветваха да питам тук и за това ви пиша
При ехографски преглед ( по друг повод) ми откриха 2 кисти 0.3 и 0.4 милиметра и един нодул (обозначи го като аденом) 0.3 милиметра.
Опасно ли е това ?
Моля препоръчате ми специалист

П.п. лятото ТSH ми беше В норма (0.845 при риф. стойности 0.350 до 4.940 )

Моля за съвет

# 358
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,
Писах в друга тема ,но ме посъветваха да питам тук и за това ви пиша
При ехографски преглед ( по друг повод) ми откриха 2 кисти 0.3 и 0.4 милиметра и един нодул (обозначи го като аденом) 0.3 милиметра.
Опасно ли е това ?
Моля препоръчате ми специалист

П.п. лятото ТSH ми беше В норма (0.845 при риф. стойности 0.350 до 4.940 )

Моля за съвет
Не, не е опасно!  Размерите са малки. Трябва ви добър специалист да се следите как се развива аденома  . Спокойно заболяванията на ЩЖ прогресират бавно и не е належащо да се прибързва. Успех в лечението!

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 12:10 от flora3054

# 359
  • Мнения: 7
Интересува ме има линякой от вас да е регистриран в онкото в Пловдив и какви са ви мненията? Какви показатели поддържате на хормоните след операцията? Аз си направих регистрация като цялата процудура беше в оформяне на документация по кабинетите и накрая ме изпратиха в кабинет уши, нос и гърло/уж приендокринолог/, където лекарката ми хвърли един поглед на резултатите от изследванията / там ми пуснаха хормоните F3, F4, TSH и тиреоглобулин/ без да мипогледне операцията  или да направи външен оглед,взе да ми обяснява,че има кабинет в Първомай, където да отида да ме види на ехограф и тогава  да коментираме нещата иначе резултатите не са много добри. Изкоментира че не било правилно това частично отстраняване на жлезата при папиларен карцином, което правел Пандев. Ето ги и резултатите ми на хормоните-тиреоглобулина-10.83,/TSH-0.003/, F3-5.03/ F4-21.3/. Изпратих ги на професора, защото той ми каза да ги пусна след като минат два месеца от операцията, но все още нямам отговор от него.

Общи условия

Активация на акаунт