Операция на щитовидна жлеза -17

  • 36 252
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10
Здравейте, днес 1 месец след операцията си пуснах изследвания, утре съм при доктора, но все пак да попитам нормално ли е ft4  да е завишено, махната ми е цялата жлеза
Ft4 26.43 при граници 12-22 pmol/l
TSH 0.30 uIU/ml при граници 0.27-4.2

# 736
  • Мнения: 894
Здравейте, днес 1 месец след операцията си пуснах изследвания, утре съм при доктора, но все пак да попитам нормално ли е ft4  да е завишено, махната ми е цялата жлеза
Ft4 26.43 при граници 12-22 pmol/l
TSH 0.30 uIU/ml при граници 0.27-4.2
Каква ви е диагнозата и дозата хормон? Ако нямате карцином, сигурно ще ви намалят малко дозата.

# 737
  • Мнения: 10
Л тироксин 100, по биопсия излезе наличие на клетки на папиларен , но след операцията резултата от хистологията беше лека до умерена еутироидна форма на Хашимото

# 738
  • Мнения: 53
Преди две години се оперирах при Сечанов. Не съм мазала и пръсксла с нищо, отокът изглеждаше малко смешно, като подкожна мазнина, но се махна за няколко месеца, може би два-три, не си спомням точно. Сега изглеждам така
Аз днес пусках контролни хормони и му изпратих резултатите, и за пореден път съм очарована от отношението му- т.к. минаха 2м от операцията, реших че вече няма нужда да го ангажирам и държа в течение ако не е наложително недай Боже и че ще следим с д-р Райков положението. Но той отново ми отговори и препоръча да коригирам дозата - винаги е отзивчив и внимателен. Наистина ми се иска да не се налага да го препоръчвам, но ако се стигне до това, мога да кажа, че това е човек, на който спокойно се оставям и разчитам...

# 739
  • Мнения: 53
Аз днес пусках контролно хормоните и при резултат Ft4 16.34pmol/L и TSH 5.01mkIU/ml доц.Сечанов ми каза да увелича дозата на 150 Лтироксин

# 740
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз днес пусках контролно хормоните и при резултат Ft4 16.34pmol/L и TSH 5.01mkIU/ml доц.Сечанов ми каза да увелича дозата на 150 Лтироксин

Мдаа ТСХ ти е доста високо.

# 741
  • Мнения: 2 495
Здравейте,да попитам при изцяло отстранена жлеза,колко време след операцията е препоръчително да се започне хормон?

# 742
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На втория или на третия ден го почнах.

# 743
  • Мнения: 894
Здравейте,да попитам при изцяло отстранена жлеза,колко време след операцията е препоръчително да се започне хормон?
Аз почнах при изписване, т.е.на 4-5 ден, като първо няколко дни 50мг,после 100 и после вече се напасваше с изследвания. Преди години сме засягали темата тук и сякаш повечето също споделяха, че при изписване са почвали, но помня, че имаше и случаи, при които са им казвали след 20тина дни да го почват.

# 744
  • Мнения: 53
Аз го започнах на 4ти ден след операцията и понеже съм едричка започнах със 100, след което напасвам още. Чудя се, сега като трябва да го спра 1м преди радиойодната терапия, как ще ми се отрази.

# 745
  • Мнения: 2 495
Здравейте пак
Аз вчера щях да пиша повече,но не ми остана време.Та...включвам се в отбора на прясно оперираните щитовидни жлези.Диагнозата ми е полинодозна нетоксична гуша с множество възли(доброкачествени,на гефрира)в двата лоба и съответно махната изцяло ЩЗ.Оперира ме проф.Димов в Каспела,но още не мога да дам впечатления,тъй като ми се загуби гласа.Всички казват,че е нещо нормално след такава операция,било от тръбата.Следели ми гласовите нерви,пратиха ме на ларингоскопия,всичко било наред.Днес,между другото гласа ми е една идея по,-добре,но е още далеч от желаното...Кога горе долу се очаква да се възстанови?
Другия ми проблем,и то още отпреди операцията,е едно чувство на заседнала храна в хранопровода,понякога трудно преглъщане,чувството че се задушаваш понякога...Проф.Димов,като ме гледа на ехограф преди операцията,каза че била изместена малко трахеята,заради възлите,защото те бяха огромни.Е,сега няколко дни след операцията нямам промяна.Питах ги,но честно казано не помня какво ми отговориха,бяха 100 човека на визитациии.Дали ще отмине това чувство,някой друг с подобен дискомфорт?Ще полудея,ако така си остане....
Иначе незнам защо ми изписаха калций,като в документацията видях,че не са пипани паращитовидни и ЛВ.Нямам още епикриза,но звъннах на енодото и каза да почна Л тироксин 50 мкг.
Ами това е в общи линии.Благодаря предварително😊
Желая здраве на всички!

# 746
  • Мнения: 284
Здравейте пак
Аз вчера щях да пиша повече,но не ми остана време.Та...включвам се в отбора на прясно оперираните щитовидни жлези.Диагнозата ми е полинодозна нетоксична гуша с множество възли(доброкачествени,на гефрира)в двата лоба и съответно махната изцяло ЩЗ.Оперира ме проф.Димов в Каспела,но още не мога да дам впечатления,тъй като ми се загуби гласа.Всички казват,че е нещо нормално след такава операция,било от тръбата.Следели ми гласовите нерви,пратиха ме на ларингоскопия,всичко било наред.Днес,между другото гласа ми е една идея по,-добре,но е още далеч от желаното...Кога горе долу се очаква да се възстанови?
Другия ми проблем,и то още отпреди операцията,е едно чувство на заседнала храна в хранопровода,понякога трудно преглъщане,чувството че се задушаваш понякога...Проф.Димов,като ме гледа на ехограф преди операцията,каза че била изместена малко трахеята,заради възлите,защото те бяха огромни.Е,сега няколко дни след операцията нямам промяна.Питах ги,но честно казано не помня какво ми отговориха,бяха 100 човека на визитациии.Дали ще отмине това чувство,някой друг с подобен дискомфорт?Ще полудея,ако така си остане....
Иначе незнам защо ми изписаха калций,като в документацията видях,че не са пипани паращитовидни и ЛВ.Нямам още епикриза,но звъннах на енодото и каза да почна Л тироксин 50 мкг.
Ами това е в общи линии.Благодаря предварително😊
Желая здраве на всички!


Всичко ще се оправи..щом гласните връзки не са засегнати..на всички май така отначало...Ами бях оперирана на 03.08 и вече гласът ми е много по-добре но още не е нацяло още не мога да викам силно..но определено е по-добре..с преглъщането също бях така и то ще се оправи...не се притеснявай. Калций и аз пия..май така практикуват))). Здраве на всички!!!

# 747
  • Мнения: 894
Bella, не полудявай, ще отминат тези усещания. При мен беше зле (има хора и хич без оплаквания), та мога да ти кажа, че след месец ми се оправи гласът и можех да го владея като височини, а усещането за давене при пиене на течност и т.н.отмина след 3-3,5 месеца. Така че - търпение!

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Bella,изобщо ли не можеш да говориш?
Бях с месеци с много тих глас,изобщо не можех да говоря високо,да викам да не говорим.Проявиха насилие съучениците на моето дете към него,ходих да се разправям,колкото и да се напъвах,висок глас не успях да извадя.Бясна бях,но и това не помогна.
Сега говоря високо,но не мога много да викам.Задавям се.Едната гласна връзка не е много у ред,но...
Преди ЩЖ имам 3 коремни операции и общо 17 колоноскопии с упойка(две от тях са след махането на ЩЖ).Не е от тръбата,нищо ми нямаше на гърлото след всичко това,как точно само на операцията на ЩЖ се случи?
И...не можех да преглъщам,давех се много с вода.С месеци.Сега много рядко и много по-леко.Но дискомфорт лек има.
Три години след операцията минага,беше 2017.

# 749
  • Мнения: 2 495
А бе говоря,ама мн тихо и дрезгаво.Ходих да плащам следобед сметки и доста се озори жената,докато й продиктувам телефонния номер.И забелязах като говоря вкъщи с домашните има моменти на гласа ми,който се връща в нормалността,но като спра и не говоря мн часове и пак се връщам в изходна ситуация.
Успокоихте ме,благодаря!Да знам,че за всяко нещо си трябва време,ще потърпим и дано се наредят нещата.
Аз по нататъка вече трябва ли пак да следя за нещо?Знам,че ще се ходи на ендо редовно докато се нагласят хормоните,а после?

Общи условия

Активация на акаунт