Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 юни 2019, 22:26 ч.

Нашите кухни - 79

• 22 500
  • 451
  •   2
Отговори
# 420
  • Варна
Ако под теб не са усвоили балкона, задължително трябва да се сложи топлоизолация (фибран), иначе ще дърпа студено от пода. За тавана на балкона важи същото - фибран задължително, ако  на горния етаж не е затворен.
Добър съвет относно топлоизолация,
която би трябвало да се направи независимо дали се усвоява балкона.
(няма да навлизам в детайли)
Обаче, за да е  цялостен ефекта, то:
1. На под (неин и на съседите отгоре) се полага Хидротоп.
Скрит текст:
https://izolacii.eu/hidrotop-lyata-kompleksna-izolatsiya/
2. На таван (неин и на съседите отдолу) се полага фибран.
За нейния таван трябва да се проучи дали фибрана е и пароизолация,
ако не, то да се предвиди такава.
3. Дограмата да се монтира по всички правила.
И най-качествената дограма ако е монтирана калпаво,
като са спестени аксесоари, които се заплащат допълнително ще има проблеми.
ето какво трябва да се влага:
(има различни производители на уплътнителни ленти)
http://profil-bg.com/bg/Salamander--germania/40/cat_view.html
Скрит текст:
Допълвам, копирайки текст от линка, за да отговоря на W
Цитат
граничната зона между рамката и стената, включително и когато върху фасадата има поставена топлоизолация, винаги е критична
Скрит текст:
и ако не са взети специални мерки, с времето между тях неминуемо се отваря и постепенно разширява фуга. Причина за това са нееднаквите коефициенти на линейно разширение на различните материали. През образувалите се пукнатини, освен че се увеличават топлинните разходи поради инфилтрация на въздуха, но в топлоизолацията започва да прониква влага, която постепенно я компрометира Липсата или недостатъчната топлоизолация между рамката на прозореца и стената при липса на обща външна топлоизолация създава още един проблем – силното охлаждане на стените около прозореца. Това води до допълнително понижаване на повърхностната температура и щом тя достигне точката на оросяване (12 оС при относителна влажност на въздуха в помещението 60% и температура 20 оС), водните пари във въздуха започват да се втечняват и кондензират върху тези участъци от стената, като ги овлажняват. Това крайно неприятно явление скоро става лесно различимо по появата на влажни петна, които след време започват все повече да потъмняват поради обилното развитие на микроводорасли и плесени, появява се и миризма на мухъл.
WINTeQ представлява пореста уплътнителна лента с добра паропропускливост за изолиране и за уплътняване на фугите при монтиране на прозорци и врати, изработени от дърво, пластмаси или метални профили. Предлага се за външна и вътрешна употреба, като същинската разлика между двата вида фолиа е, че външното е паропропускливо за водните пари, докато за водата, включително и при пряко попадение на водните капки, както и за вятъра, е напълно непропускливо. Целта е, от една страна, да предпазва напълно срещу проникване на влага и вятър, а от друга, да позволява безпрепятственото преминаване и изпаряване в околното пространство на попаднала в строителната конструкция около дограмата влага. Подобно на фолиото за вътрешно приложение и това има самозалепваща ивица от едната страна, може да се боядисва, добре захваща мазилка, много е здраво и трудно се прокъсва, способно е да поема малки термични движения.

# 421
  • Пловдив
Здравейте, вчера  махнахме старата кухня  и на 26 август имаме заявка за монтаж на кухня от Икеа. НО тръбите от ВиК инсталацията, както и контактите стърчат. Днес ходихме до Икеа, за да доплатим монтажа и ми казаха, че ако не се вкопаят или не се намери друго решение, монтажниците имат право да откажат монтаж. Вкопаването ще е доста сложно, т.к живеем в панелка.
Моля споделете, как решихте проблема с тръбите и контактите, които остават зад кухненските шкафове. Дори да се вкопаят контактите, като се включат щепселите, пак ще стъчи . Звънях преди малко за консултация и ми казаха, че ако отрежа щепселите на уредите, за да се вържат директно към ток, отпада гаранцията. А тръбата за обратната вода също не може да се вкопае, нито може да се прекара през шкафовете, т.к. са с чекмеджета.  

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 14:48 от avia

# 422
  • Раковски
Има си решения, но те биха се получили ако кухнята не е от икеа, друг вариант е да ви направят шкафовете на решето и като ги видите да ви се дореве, това разбира се ако е за което си мисля. Тоест тънка преградна стена от 6 см (кухня и баня на една стена и тръбите стърчат извън стената.

# 423
  • Пловдив
Има си решения, но те биха се получили ако кухнята не е от икеа, друг вариант е да ви направят шкафовете на решето и като ги видите да ви се дореве, това разбира се ако е за което си мисля. Тоест тънка преградна стена от 6 см (кухня и баня на една стена и тръбите стърчат извън стената.
Не е възможно да пробиват шкафове, защото са с чекмеджета, а стената на нашата кухня граничи с банята на съседите и не могат да минава от другата страна на стената.

# 424
  • Раковски
Ако се използват водачи за чекмеджета на 50 см отзад има място.

# 425
  • Варна
Черна станция, корпусът на кухнята ти ли е МДФ? Какъв избра?

Корпусите винаги са от ПДЧ, от МДФ са само видимите части - вратички, страници, дъно, като последните две са върху корпуса от ПДЧ.
Нямам представа какъв е МДФ-ът, както казах покрит е с фурнир, какво е отдолу не знам. Другото е покрито с някаква ПВЦ материал на Модекс (модел 1100 цвят - MD 200R122), какво е отдолу самото МДФ  не знам.

Ами не е винаги, затова питах. 🙄

# 426
  • Варна
Здравейте, вчера  махнахме старата кухня  
НО тръбите от ВиК инсталацията, както и контактите стърчат.
Бихте ли постнали снимка.
Моля споделете, как решихте проблема с тръбите и контактите, които остават зад кухненските шкафове. Дори да се вкопаят контактите, като се включат щепселите, пак ще стъчи .
Преместете всички контакти под мивката
Скрит текст:
Имайте предвид, че при панел с номенклатура Бс-69-Сф ел. инсталацията е в пода:
Скрит текст:
Фурната отзад не е на една равнина. Има вдлъбната част.
Контакта може да го преместите на по-високо и съответно стърчащия щепсел няма да пречи.
Относно канал мръсна вода.
Панела е с дебелина 16см.
С фреза ще ви направят канал в бетона с дълбочина 8см, в който ще положите тръбата.
Скрит текст:

Огромния минус на кухните на "Икея"  е,  че няма предвидена възможност за компенсации на криви стени и ъгли.
  ooooh!
Монтажа на модулите е в/у релси (шини) и точно чрез тях се компенсират неравностите и неправите ъгли.
видео:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 11:20 от PAV1

# 427
Здравейте, вчера  махнахме старата кухня  и на 26 август имаме заявка за монтаж на кухня от Икеа. НО тръбите от ВиК инсталацията, както и контактите стърчат. Днес ходихме до Икеа, за да доплатим монтажа и ми казаха, че ако не се вкопаят или не се намери друго решение, монтажниците имат право да откажат монтаж. Вкопаването ще е доста сложно, т.к живеем в панелка.
Моля споделете, как решихте проблема с тръбите и контактите, които остават зад кухненските шкафове. Дори да се вкопаят контактите, като се включат щепселите, пак ще стъчи . Звънях преди малко за консултация и ми казаха, че ако отрежа щепселите на уредите, за да се вържат директно към ток, отпада гаранцията. А тръбата за обратната вода също не може да се вкопае, нито може да се прекара през шкафовете, т.к. са с чекмеджета.  
Огромния минус на кухните на "Икея"  е,  че няма предвидена възможност за компенсации на криви стени и ъгли. Създадени са за някакви идеални помещения. 
Във вашият случай,  шкафовете може да се прекроят в дълбочина, и да смените водачите за чекмеджета на Икея със същите на Блум, но с по-малка дълбочина.Въпроса е монтажния екип на Икея дали ще го направи, възможно е да ви се наложи да се обърнете към друг дърводелец.  Предполагам тръбите ви стърчат 6-8см от стената. За контактите се изрязват отвори в гърбовете на шкафовете. Важно е да не се падне зад страница на шкаф. При необходимост  се местят на подходящо място където ще са удобни за ползване. До 26 имате време да го направите.

# 428
  • Пловдив
Милен Славов 630635, PAV1 благодаря много за съветите!

# 429
  • Пловдив
Отзиви за кухните на Mömax?
 А на Ирим?

# 430
  • в града на вечния купон
Аз благодаря за линковете с интересни и различни уреди...…...

Благодаря ти за подкрепата.  Hug

Знам, че Гаггенау не се предлага в България, но пуснах линк, защото това все пак е информация, а тя може да е полезна за някого.
Марката се води нещо като RR в света на ел. уредите и далеч не всеки притежава такива у дома си, но не пречи човек да погледне.
Не дадох линк към подробен каталог с цени, тъй като той е норвежки крони.
само за инфо, че  Гагенау вече ще се предлага и в България, разбира се по ограничена гама.
Аз лично ги харесвам като дизайн и функционалност, но чисто финансово няма кка да си позволя цялата гама в кухнята да ми е от тях, за това съм се спряла на Бош.
Моето лично мнение и така съ си поръчала кухнята-всички уреди да бъдат на 1 марка, въпреки че фурната може би ще е Неф(пак от марките на Бош), но тази с прибираща се врата под фурната......

# 431
Аз благодаря за линковете с интересни и различни уреди...…...

Благодаря ти за подкрепата.  Hug

Знам, че Гаггенау не се предлага в България, но пуснах линк, защото това все пак е информация, а тя може да е полезна за някого.
Марката се води нещо като RR в света на ел. уредите и далеч не всеки притежава такива у дома си, но не пречи човек да погледне.
Не дадох линк към подробен каталог с цени, тъй като той е норвежки крони.
само за инфо, че  Гагенау вече ще се предлага и в България, разбира се по ограничена гама.
Аз лично ги харесвам като дизайн и функционалност, но чисто финансово няма кка да си позволя цялата гама в кухнята да ми е от тях, за това съм се спряла на Бош.
Моето лично мнение и така съ си поръчала кухнята-всички уреди да бъдат на 1 марка, въпреки че фурната може би ще е Неф(пак от марките на Бош), но тази с прибираща се врата под фурната......

При поръчка на повечко уреди в Miele може да се договори 15-20 процента отстъпка и цените стават относително поносими. Това при случай, че някой може да си позволи този клас уреди.

# 432
  • в града на вечния купон
Гагенау ценово е по 2 от "Милето", по точно миеле-както е на немски.
Аз лично не съм им фенка.Конкретно по темата- аз лично държа всичко да ми е една марка.
Въпрос на предпочитание, финанси и други обстоятелства коя марка ще се избере.

# 433
Фурната може би ще е Неф(пак от марките на Бош), но тази с прибираща се врата под фурната......
Съпружието много я хареса, интересна е.

# 434
  • Португалия
Като ще му треперя на тоя уред- който и да е той,печка,пералня..., та да си избие вложените пари за...примерно 10 г, няма и да се замисля даже.
Ще си взема друга марка,която да експлоатирам до дупка 5 г, а после с леко сърце ще си купя нов,по- модерен уред,който пак ще експлоатирам.
Как ли не бих си заложила парите в някаква си марка,пък била тя и RR!!

Общи условия

Активация на акаунт