Нашите кухни - 79

  • 50 750
  • 781
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 134
Момичета, може ли да ми кажете какви параметри да гледам за смесител а батерия за мивката и коя фирма ще препоръчате?
Всички смесители вкъщи са ми на Hans Grohe. За кухня е удобно да е висок смесителят и остава да прецениш дали искаш да е с подвижен душ или без.
Моят е без подвижен душ, защото прецених, че не ми трябва. За две години не съм съжалила, че нямам.
С миялна съм и почти нищо не мия на ръка, а и не готвя много.
Цитат на: *Бенджи*
link=topic=1126076.msg39329629#msg39329629 date=1568795236
А аспиратор за вграждане?
Помещението е около 28-30кв.м

Аспираторът ми е на Електролукс. Квадратурата ме и почти същата като твоята. Добре се справя.

# 691
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
аспираторите се смятат в куб.м.
и при тях важи- колкото повече,толкова повече...
но най-силните са и доста шумни

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Сега съм с един стар и слаб, въпреки това, добре се справя, но говорим за малка отделна кухничка. В новото жилище е кухньохол и е голям. Ясно ми е, че ще е шумен, ама то няма и как да е тих и да е мощен едновременно.
Гледах ги на Електролукс, но са различни модели, ако може конкретен модел. Благодаря!

# 693
  • Мнения: 2 134
Гледах ги на Електролукс, но са различни модели, ако може конкретен модел. Благодаря!

# 694
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Здравейте! Тръбата за аспиратора е  ф 110 . Така я е направил майстора. Днес обаче дърводелеца който ще прави кухнята каза че трябвало да е 150. Дали ще има проблем ако е 110, защото няма как вече да къртим. Тръбата е не повече от метър и не влиза в комин, а излиза навън от сградата близо до прозореца.
Аспиратора ще е за кухненски бокс с размери 4x 1.5x 2.7височина.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 16:53 от Nell999

# 695
  • Мнения: 40 950
Здравейте! Тръбата за аспиратора е  ф 110 . Така я е направил майстора. Днес обаче дърводелеца който ще прави кухнята каза че трябвало да е 150. Дали ще има проблем ако е 110, защото няма как вече да къртим. Тръбата е не повече от метър и не влиза в комин, а излиза навън от сградата близо до прозореца.
Аспиратора ще е за кухненски бокс с размери 4x 1.5x 2.7височина.

Къртете. Не се шегувам. И при нас беше оставен отвор ф110, но ММ го оправи за час-два без кой знае какъв боклук. Мощните и добри аспиратори искат ф150 или в краен случай ф120 с адаптор, обаче адапторът вдига шума и сваля дебита. Та заради спестени два часа къртене после 20 години ще сте със скапан аспиратор.

# 696
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Масово изпълнение на строител или картонаджия или там каквото се води когато се прави ремонт е да вземат тръбата за обратната вода (Ф110) и да я сложат за аспиратор. Ако има възможност поне я направете на 120, а на 150 е най-добре.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Явно ще се кърти! Благодаря за съветите!

# 698
  • Мнения: 1 415
Здравейте, установих един проблем след като започнах да ползвам новата кухня. Понякога от аспиратора който е свързан към комина мирише на пушек. В панелен апартамент на нисък етаж сме. Защо се получава след като не се палят печки.

# 699
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Опитайте се да разберете дали сте във вашия комин или по някаква причина не сте в общия. Друга възможност е да махнете филтрите на аспиратора и да го огледате да няма някакви хартии/книжки около лапите.

# 700
  • Мнения: 11 626
Здравейте, установих един проблем след като започнах да ползвам новата кухня. Понякога от аспиратора който е свързан към комина мирише на пушек. В панелен апартамент на нисък етаж сме. Защо се получава след като не се палят печки.
Защото там не се включват аспиратори. Толкова пъти беше обяснявано защо не бива.... Горките ви съседи на каква ли смарад са подложени пък те?

# 701
  • Мнения: 9 797

Защото там не се включват аспиратори. Толкова пъти беше обяснявано защо не бива.... Горките ви съседи на каква ли смарад са подложени пък те?

Толкова пъти беше обяснявано защо не бива, ама никой поне веднъж не обясни къде в кухнята на стандартна панелка бива/може да се свърже аспиратор. Поне по отношение на комини/отдушници стандартните панелни кухни не се различават особено много.
Та наистина чакам някой да каже къде може, а не къде НЕ може да се ръгат аспираторите в кухните, в случая в панелките.
Моля без общообразователни материали от нета що е то комин и що е то отдушник.

# 702
  • Мнения: X
Та наистина чакам някой да каже къде може, а не къде НЕ може да се ръгат аспираторите в кухните, в случая в панелките.
Моля без общообразователни материали от нета що е то комин и що е то отдушник.
Трябва да се знае панелката по коя номенклатура е и от нета ще се намери схема на градежа,
за да се разбере как е организирано ОВК-то.
Има такива схеми на панелки, покрай санирането,
където намерих и отразената сгурия в пода.

# 703
  • BG
  • Мнения: 2 217
А аспиратор за вграждане?
Помещението е около 28-30кв.м

Ние си взехме на Miele и за миг не съжалих, много е силен и добре тегли. Гледам, че нашия го няма вече (купих го преди пет години), но прилича на този тук.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 18:07 от Stephy

# 704
  • София
  • Мнения: 3 457
Имам едно питане.Тъй като  не предвидих  механизъм за чаши и чинии  в  шкаф, дали  ако размисля  може да е сложи допълнително, имайки предвид това че шкафа е 65 см. ( гледам че има предлагане с  размери  за други ширини...)
ДА си задам отново въпроса.... Rolling Eyes
Може ли да се намери  механизъм за моя размер шкаф?

Общи условия

Активация на акаунт