Нашите кухни - 79

  • 50 753
  • 781
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13 191
И не залепяйте за самия паркет, защото при отлепянето ще стане ужасен. Така ми съсипаха новия паркет при ремонта.

# 676
  • Португалия
  • Мнения: 3 982

Аз бих направила нещо "по-налудничаво" с това скринче:
ето такъв тип идея търсех  Heart

# 677
  • Мнения: 7 106
Mamagemelar, не знам какъв стил си предвидила за кухнята си, но в италианските класически кухни съм виждала такъв тип завършек. Пускам няколко снимки за визуализация :

Скрит текст:


тук не се вижда особено добре, но е ясна идеята
Скрит текст:

а ето и други варианти за завършек

Скрит текст:

# 678
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
знаех си,че не съм открила топлата вода Laughing само не знаех какво  търся
много благодаря!
modern rustic  ще е цялата къща-дърво,камък, и тухли

# 679
  • Мнения: 1 359
Mamagemelar, чудесна кухня, чудесен проект! Нашата е далеч по- скромна, но разположението на мивката под прозореца и пространсттвото от ляво и дясно е сходо. Какво ще използвате за гръб и как ще го завършите? При нас се получава леко притеснително с какво ще облечем празните пространства. Избрали сме стъкло за гръб и както и да го препаснем, пак се получава леко смущаващо.

Допълвам се- онагледявам въпроса с пример. Ето така е разположението. На всички визуализации гръбчето присъства само на дясната стена и оттам нанатък се продължава с боя под прозореца и наляво. Това за мен е леко нелогично, тъй като там е една от критичните точки. Как да завърша въпросното стъкло? Докъде? И на цялата лява стена да е над самия бар, или отрязан до височината на дясното гръбче....все изглежда странно.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 16:28 от Kristaline

# 680
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
хм,благодаря за оценката,но докато не я видя готова,няма да си намеря място,все ще се чудя дали ще е добре


има няколко основни момента в избора на гръб,поне за ,мен
аз готвя много интензивно-имам 3 дни в седмицата,в които всички обядват вкъщи+вечери+и уикенда,разбира се
вече готвим всички-ММ е самостоятелна единица,всичко готви,а децата пекат кексове,пържат яйца,пекат месо на грил,и правят палачинки основно-все много цапащи дейности
от ползването на сегашната кухня,мога да заключа,че основно ми трябва по -добра защита непосредствено зад печката
пред мивката най-много стоя аз,достаъчни са ми 10см минимум за да пази прозореца

дори да има разлика във височината на останалата част от стената,не мисля,че е фатално,зависи от цветовете и материалите

за момента,ми се иска да имам гръб от печката до абсорбаторът-тя ще е между двата прозореца,127см е разстоянието,а печката ще е 90см,мисля,че ще е достатъчно
нещо такова,но тази е даже по-широка печка,и е изграден комин,а аз няма да имам
инъче прозорците са същите,със същата височина спрямо работният  плот

# 681
  • Мнения: 1 359
Да, чудесно изглежда. Проблемът при мен е, че от ляво нямам нищо на стената. Тоест, гръбчето по някакъв начин трябва да се приплъзне под прозореца и да завърши нанатък, но как?!?

# 682
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
Колона?
Отворен шкаф за вино?

# 683
  • Мнения: 1 359
Имам бар отляво. Та над него евентуално нещо, но стаята е тясна и дълга и не исках да препречвам пътя на светлината с шкаф.

Доста по -лесно би било ако приложа снимка или визуализация, но за съжаление все още нямам нищо готово Sad

# 684
  • София
  • Мнения: 1 423
имам една чуденка
накратко-чудя се дали ще е добре да направя последният шкаф,/сответно последната част от плота/по-тесен-40см
там свършва кухнята,ще има движение покрай него
 печката е дълбока 60см

не съм виждала подобно решение,ако сте срещали примери из нета,ще съм благодарна да намигнете

Не е ли по-просто скосен последен шкаф? Иначе, вероятно нещо такова:
Скрит текст:
Ето вариант с последен шкаф, по-тесен от другите. Понеже е на различна височина, стесняването изглежда като ефект:

Ето и вариант, когато преди стеснените шкафове има малък скосен такъв, за да е по-гладък прехода, а горните шкафове също повтарят скосяването.


Ето и вариант със скосен последен шкаф покрай ръб на трапезарна маса (в момента се намирам в такава кухня)
 

# 685
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Това скосяване на долната снимка има вариант да се направи по интелигентно, но повечето го правят по лесния начин.

# 686
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
Това скосяване на долната снимка има вариант да се направи по интелигентно, но повечето го правят по лесния начин.
аз не разбрах какво имаш предвид,дай пример

# 687
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Ся правя подобен и ще снимам за да показвате и тормозите колегите.

# 688
  • Мнения: 5 702
Момичета, може ли да ми кажете какви параметри да гледам за смесител а батерия за мивката и коя фирма ще препоръчате?

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
А аспиратор за вграждане?
Помещението е около 28-30кв.м

Общи условия

Активация на акаунт