Нашите кухни - 79

  • 50 749
  • 781
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 797
Емайлираните съдове също стават за индукционни котлони. Но не са престижни и красиви. Но пък са по-евтини.

# 661
  • София
  • Мнения: 3 457
Имам едно питане.Тъй като  не предвидих  механизъм за чаши и чинии  в  шкаф, дали  ако размисля  може да е сложи допълнително, имайки предвид това че шкафа е 65 см. ( гледам че има предлагане с  размери  за други ширини...)

# 662
  • Мнения: 435
В амазон съдовете за готвене с в пъти по-евтини от нашите магазини. Всичките ни Silit, WMF и Le Creuset са от промоции в немския амазон. Вече почти всички съдове са подходящи за индукция, но винаги проверявайте в описанието или означенията на дъното.

# 663
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
имам една чуденка
прилагам модел от Икеа,че е условно най-бърза направата на модел там

Скрит текст:
абстрахирайте се от материали и т.н.
размери и пропорции са реални
празната дълга стена дефакто не е стена,а отворено пространство/ще има плъзгаща част,която ще затваря частично около 3м,но нямам инструмент в програмата,за да я приложа-ще затваря видимостта от хола директно към кухнята,ще обхваща уредите и мебелите с номера на снимката 2,3,4,11,5





накратко-чудя се дали ще е добре да направя последният шкаф,/сответно последната част от плота/по-тесен-40см
там свършва кухнята,ще има движение покрай него
 печката е дълбока 60см

не съм виждала подобно решение,ако сте срещали примери из нета,ще съм благодарна да намигнете

# 664
  • Мнения: 40 950
За мен масата е прекалено голяма, ако фамилията не е от осем човека постоянно сложи по-малка разтегателна. Около тази маса не може да се минава.
И островът трябва да се завърти на 90 градуса - широката страна да е откъм мивката.
И накрая - тук на практика няма шкафове - с толкова много прозорци къде ще си държиш нещата? Не мога да си представя, че подправките, чашите, разните там бобове, лещи, чайове, кафета и т.н. няма да си ми на нивото на очите на горен ред шкафове. Единственото спасение е крайният шкаф (номер 6) да се смени с нещо като гардероб с много рафтове. Но няма да е удобно, че е на майната си, а и с тази маса не може да се минава към него.

Не знам, всеки с вкуса си, ама за мен това е доста непрактично и неудобно.

# 665
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
аз попитах дали сте виждали завършек на плота с по-малка ширина от основната част
и също казах да се абстрахирате от останалото

1,5м откъм стената и 0,8м откъм шкафа за достатъчни за минаване около масата,абсолютно проверено е
невъзможно е да намаля масата,в момента масата е 2,20м и много често ни е малка
горните шкафове не съм си играла да ги слагам в програмата,не че няма да има някакви,най-вече в ъгъла-витрина легнала на плота и до максималната височина /още не е решено дали ще са до тавана
за островът ще помисля-каква ти е идеята да се завърти към мивката?защо да е предимство?

и пак да допълня-показаното е част от много по-голямо общо пространство/8,5x9m/ -няма стена

# 666
  • Мнения: 40 950
Това видях, това написах. Всеки си знае за себе си.
Плота може да си го режеш колкото искаш широк, какво те спира?
Островът е за рязане, месене и т.н. и е по-удобно фронтът по ширина да е срещу мивката, където миеш нещата, оставяш използвани съдове, вземаш вода и т.н. Но това важи за мен, за теб може да е по-удобно да го сложиш на верев.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Харесах си един цвят за кухня, но цветовете не са RAL, а CS.
Търся в интернет тези цветове, но не намирам, някой знае ли как трябва да ги търся?

# 668
  • Мнения: 435
Скрит текст:
Sick Какво беше за заядливите и гузните, Черна станция. Не се каза гардероб, а бюфет без значение от големината, а острова е подвижен и може да се обръща както е удобно на домакинята.


Mamagemelar, много кухни съм гледала в интернет, особено нестандартни, малки и без горни шкафове, но не съм виждала подобна снимка, може би и снимано фронтално не личи.

На мен ми харесва на проекта, бих направила макет от картон за проверка на два варианта 40 см дълбочина и 60 см дълбочина, но по-тесен.

Иначе аз нямам ни един горен шкаф и ми е толкова просторно и готино, че никога не бих сложила пак.

NBM, нищо не намирам и аз, възможно ли е да е станала грешка и да става дума за NCS newsm78

Редактирам, обърках печката с друг уред.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 20:42 от Mal Doran

# 669
  • Мнения: 40 950
Скрит текст:
Sick Какво беше за заядливите и гузните, Черна станция. Не се каза гардероб, а бюфет без значение от големината, а острова е подвижен и може да се обръща както е удобно на домакинята.


Изобщо не мисля, че моята "грешка" е съизмерима с това да напишеш "ламба"  - изсмукваш си от пръстите повод за заяждане и то не много успешно  Mr. Green

А и аз написах "нещо като гардероб", защото бюфетите принципно са с горна и долна част, т.е. скрин + надстройка, а аз имах предвид нещо друго, еднакво по цялата височина, точно с вид на гардероб. По-долу давам две картинки за илюстрация.

Островите по принцип не са подвижни, а за този картинката не значи нищо, както беше указано.

И последно, като ще се заяждаш за дреболии, поне си следи правописа - имам предвид да следиш за пълен и непълен член  Mr. Green

Бюфет:



Шкаф с дизайн на гардероб:

# 670
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
Скрит текст:
Sick Какво беше за заядливите и гузните, Черна станция. Не се каза гардероб, а бюфет без значение от големината, а острова е подвижен и може да се обръща както е удобно на домакинята.


Mamagemelar, много кухни съм гледала в интернет, особено нестандартни, малки и без горни шкафове, но не съм виждала подобна снимка, може би и снимано фронтално не личи.

На мен ми харесва на проекта, бих направила макет от картон за проверка на два варианта 40 см дълбочина и 60 см дълбочина, но по-тесен.

Иначе аз нямам ни един горен шкаф и ми е толкова просторно и готино, че никога не бих сложила пак.

NBM, нищо не намирам и аз, възможно ли е да е станала грешка и да става дума за NCS newsm78

Редактирам, обърках печката с друг уред.
Мене не ме е страх да я направя моя си,уникална кухнята, но ми се искаше да видя евентуално други странни птици като мене,ако има Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye
Инъче, за горните шкафове и аз съм на същото мнение- хич не ми се иска да си закривам гледката към градината. Но ММ още не го знае, и той е като черната станция ...въображение и риск трябват Fearful все со мисля,че 8 м. долни шкафове ще стигнат( островът няма да е подвижен,ще има и чекмеджета)

https://pin.it/j5ejl54voqqwfi

# 671
  • Мнения: 435
Права си. Бъркам пълен член доста редовно, за първи път ми правят забележка във форумо Simple Smile.  Ламба знам или не знам как се пише ти все ще си останеш грубиянка и същата заядливка като мен, плюс всезнайка.  

Бюфетът е толкова красива мебел, не е задължително да е от две части или горната да е по-тясна. Втората снимка изобщо не ми харесва.  

Моите кухненски неща стоят в един шкаф-долап 60 х 60 см висок до тавана. Имам и стаичка склад със стелажи, там държа разни уреди, които рядко използвам, уок тигани и най-големите тенджери, заемат ми един рафт с ширина метър и дълбочина 50 см.

Мисля си, че горни шкафове могат да се добавят допълнително и може да се опита първо без тях. Тук има значение и височината на хората де, аз съм тапичка и стигах само първия рафт, а мъжо е гигант и само трупаше върху старите Sweat Smile Освен това на високи тавани горни шкафове стоят грозно Stuck Out Tongue


Mamagemelar, страхотна снимка. А как ти завиждам за градината. И аз гледам към зелена градина, но градината е на кооперацията, а аз съм на втори етаж и не мога да изляза от кухнята с кафенцето директно.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 21:23 от Mal Doran

# 672
  • Мнения: 11 626
имам една чуденка
прилагам модел от Икеа,че е условно най-бърза направата на модел там
Скрит текст:
Скрит текст:
абстрахирайте се от материали и т.н.
размери и пропорции са реални
празната дълга стена дефакто не е стена,а отворено пространство/ще има плъзгаща част,която ще затваря частично около 3м,но нямам инструмент в програмата,за да я приложа-ще затваря видимостта от хола директно към кухнята,ще обхваща уредите и мебелите с номера на снимката 2,3,4,11,5




накратко-чудя се дали ще е добре да направя последният шкаф,/сответно последната част от плота/по-тесен-40см
там свършва кухнята,ще има движение покрай него
 печката е дълбока 60см

не съм виждала подобно решение,ако сте срещали примери из нета,ще съм благодарна да намигнете
Аз бих направила нещо "по-налудничаво" с това скринче: бих го завъртяла с чекмеджетата към масата и гръб до печката така, че да се изравни с нея, а страничната му стена, която ще бъде фронтална бих направила със същия декор като останалите вратички. В неговите чекмеджета бих държала прибори, салфетки, всякави декорации за маса.

# 673
  • Мнения: 1 011
Здравейте, как си предпазвате дървените подове при ремонти - ще правя частичен ремонт в кухнята и цялата баня. Ще се къртят до тухла/плоча цялата баня и пода в коридора и кухнята. Гледам велпапе, но ми изглежда тънко, ако някой има опит колко какъв картон+найлон и какво тиксо да използвам ще съм благодарна.

# 674
  • Мнения: 40 950
Здравейте, как си предпазвате дървените подове при ремонти - ще правя частичен ремонт в кухнята и цялата баня. Ще се къртят до тухла/плоча цялата баня и пода в коридора и кухнята. Гледам велпапе, но ми изглежда тънко, ако някой има опит колко какъв картон+найлон и какво тиксо да използвам ще съм благодарна.

Велпапето е най-доброто. Отгоре може да се сложи и найлон заради финия прах, но ако е само найлон песъчинките и камъчетата ще наранят паркета, когато се стъпва по тях. Залепването става с широка хартиена лепенка, като целта е не просто да не мърда, а да се уплътни отвсякъде за да не влиза прах под картона.

Общи условия

Активация на акаунт