Нашите кухни - 79

  • 50 662
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 39 284
Да, нашата е така поставена в долен шкаф със стандартна ширина от 60 см. Използвахме наличната си микровълнова фурнаи въобще не съм се съобразявала с отстояния.

# 766
  • Мнения: 1 359
Навремето и аз мислех, че телескопичен върши повече работа, но след много четене си взех за пълно вграждане и съм много доволна.

Черна станция, би ли обяснила, моля.

И друг въпрос имам- какъв размер телескопичен аспиратор за търся за шкаф с ширина 60см?

# 767
  • Мнения: 40 794
Какво да обяснявам?  Засмукват еднакво, то друга работа не върши тази джаджа. А пълното вграждане е по-красиво - нищо не нарушава реда на шкафовете. Освен това в издърпващата се част най-много да си удариш главата докато надничаш в тенджерата. Но ако някой иска телескопичен, и такъв дадох.

# 768
  • София
  • Мнения: 39 754
Моля пуснете нова тема.

# 769
  • София
  • Мнения: 3 456
Благодаря за съветите.
Черна станция,просто казах на майстора по инерция че ще съм отново с телескопичен.А и ще го слагам под самия шкаф,че има някои условности.Дори не съм разглеждала и обмисляла варианти с напълно вградени...В шкафа ще в различно предполагам-и за изработката и т.н..
И други са попитам-Фабер ли е препоръчаната марка?Линка , който даваш е общ...

# 770
  • Мнения: 40 794
Няма кой знае каква разлика, основно вратичката. Отдолу дъното на шкафа се изрязва в последствие по шаблон. Ако шкафовете не са произведени може да смениш концепцията. Аз днес се наблюдавах, като бърках гулаша - ми една изскочила козирка щеше много да ме дразни като надничам в тенджерата.

# 771
  • Мнения: 445
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате коя мивка е по-добра: Фат Гранит, граниксит или полимермрамор?

# 772
  • Мнения: 2 129
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате коя мивка е по-добра: Фат Гранит, граниксит или полимермрамор?
Не бих взела нито една от трите.
Когато правих кухнята проучвах различните видове мивки и бях почти сигурна, че ще взема мивка на Фат.
Говорих и с човек, който работи в производството на Фат.
Отказаха ме три неща: 1. Ако изпуснеш остър предмет покритието може да се нарани; 2. Мивка в светъл цвят може да се боядиса/засече; 3. Когато ги видях “на живо” тотално се отказах - изглеждат ми много “пластмасови”.
Като резултат, взех мивка на Blanco, алпака.

# 773
  • Мнения: 40 794
И аз не си взех Фат, обаче все пак да кажа, че най-високият им клас - Фатгранит, не стоят пластмасови, а са съвсем като известните марки. И нямат покритие, което да се нарани. Може да стане вдлъбнатинка, като на всяка мивка, но тя ще е в хомогенен материал. Дали поемат цвят не знам, да кажат хора с опит, но съм чела доста мнения, че няма такова нещо.

Всеки сам си решава, но ако ще е Фат, да е Фатгранит.

# 774
  • Мнения: 2 129
Черна станция, точно мивката на човекът, с който говорих (работникът във Фат) беше с наранено покритие от изпуснат нож.
Точно той ми обясни, че отгоре слагали някакво лаково покритие, което не издържа на остри предмети.

# 775
  • Мнения: 40 794
Черна станция, точно мивката на човекът, с който говорих (работникът във Фат) беше с наранено покритие от изпуснат нож.
Точно той ми обясни, че отгоре слагали някакво лаково покритие, което не издържа на остри предмети.

Но коя от трите вида? Виждала съм ги в магазина и Фатгранит изглежда също като моята си - леко матова, хомогенна структура, прилича на неполиран гранитогрес. Другите са едни лъскави и сигурно имат покритие.

# 776
  • Мнения: 2 129
Беше преди две години. Бях се засилила към гранитните. За тях говорихме.
В общи линии излезе: хубави са, здрави са, но внимавай как изпускаш ножа.
Доколкото си спомням преди две години, или малко повече, са започнали да правят модели и от полимеркристал - тогава бяха само за износ. Има ли ги вече на Бг пазар - не знам.

# 777
  • Мнения: 3 939
Щом има лаково покритие, значи е от полимер-мрамор. Те приличат на пластмасови, да.
Аз имам от граниксит. Няма никакво покритие, изпускала съм какво ли не, изливала съм вряща вода, доматени сосове и всякакви боядисващи неща. Нищо ѝ няма след година ползване. Почиствам я само с гъба и веро. Много по-лесно се поддържа от предишната ми, която беше от металните.

# 778
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Аз имам фатгранит,черна.Все още не я използвам,защото завършвам кухнята,но не е лъскава и ми изглежда издръжлива.Сегашната ми е от Икея и излезе доста голям боклук

# 779
  • Асеновград
  • Мнения: 1 369
Ние също взехме на ФАТ и много ми харесва на външен вид, но кухнята не е готова и не мога да ви кажа други отзиви, но две познати имат на ФАТ с лъскавото покритие като нашата и са много доволни, лесно се поддържат, и техните и моята са светли цветове!

Общи условия

Активация на акаунт