Кралски работи и клюки - юли 2019

  • 143 631
  • 3 315
  •   1
Отговори
# 3 225
  • Мнения: 2 260
Откъде се тръгна и докъде се стигна. Харчо не е имал предвид и миниатюрна част от мненията, които му се приписаха, нито е обиждал решенията на другите колко деца да имат. Търсите под вола теле.

По повод изчезването на монархиите си мисля, че един ден монарси в Европа може да няма, но те пак ще си останат хипер-мега-гига богати притежатели на богатства, които са трупани векове, крадени от колонии и обирани от простолюдието. Ама сега наследниците на простолюдието са политкоректни, и никога няма да си поискат парите обратно, нито ще има нова френска революция. Това ги виждам аз нещата.

# 3 226
  • Някъде там
  • Мнения: 16 080
Аз го разбрах по съвсем различен начин Хари.
Жената му зададе провокативен въпрос,защото е дългогодишен защитник на природата и за нея всяко дребно нещо, което се прави и казва е от значение за благото на планетата.
 Ако беше казал, че не са мислили по въпроса или че искат няколко деца,дамата щеше да се засегне или щяха да поспорят (зад кадър).
За мен отговора му е удоволетворил събеседника.
Едва ли точно това са причините да имат едно две деца. Нищо нередно не откривам в този отговор,но човек реши ли да направи от мухата слон ще го направи.
Те двамата са много удобни за журналистите,тепърва ще виждаме "изцепки".

# 3 227
  • Мнения: 6 884
Аз смятам, че ако тръгнат твърде много да си разнообразяват и разчупват монархията, могат направо да я закриват.

# 3 228
  • Мнения: 8 578
Така е, прекалено много рояли станаха Grinning и прекалено много нищо незначещи титли. Титли според мен трябва да носят само преките престолонаследници, затова приветствам идеята Арчи да няма никаква титла. Гледам отвреме навреме го именуват принц тук, но той нито е, нито ще бъде такъв (разбира се за разлика от Бест Батинков, който вече е истински принц, па макар и само пернишки такъв Joy )
Арчи би трябвало да наследи татковите си титли един ден. Освен това Чарлз като стане крал, Арчи ще получи титлата принц. Не знам обаче дали няма да променят правилата дотогава.

# 3 229
  • Мнения: 4 076
Коя беше събеседничката,която така притесни нашия Харко,та се отказа от най-свидното си?
Я да й видим профила на нея....
Джейн коя?

Монархията за мен неофициално,но контролирано от Семейството, си потъва като БКП преди ноември'89та.
В процес на подсигуряване и реорганизиране са,така че слабо им дреме за изцепките на младите рояли.Уилям,според мен,се готви по-скоро за мениджър отколкото за крал,затова не вярвам някой да даде фирмата в ръцете на Чарлз.Неговото време така и не дойде,късно е вече.

# 3 230
  • Някъде там
  • Мнения: 16 080
От кое най-свидно се е отказал?
🤔

# 3 231
  • Мнения: 8 578
Събеседничката му е д-р Джейн Гудал.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jane_Goodall

# 3 232
  • Мнения: X
Коя беше събеседничката,която така притесни нашия Харко,та се отказа от най-свидното си?
Я да й видим профила на нея....
Джейн коя?
Ето за Джейн Гуда/ол: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BD_%D0 … D0%B4%D0%BE%D0%BB
Невероятно увлекателно пише за животните, явно си е намерила призванието жената.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 15:27 от Анонимен

# 3 233
  • Мнения: 21 490
О, тя е жестока, тази жена е институция. Знаете за нея, сигурно сте гледали по Нешънъл Джиографик поне, и не само. Тя е от ранга на Джералд Даръл и Даян Фоси.
И мен ако ме интервюираше, и аз щях да кажа каквото и да е, само да и угодя Simple Smile

# 3 234
  • Някъде там
  • Мнения: 16 080
О, тя е жестока, тази жена е институция. Знаете за нея, сигурно сте гледали по Нешънъл Джиографик поне, и не само.
И мен ако ме интервюираше, и аз щях да кажа каквото и да е, само да и угодя Simple Smile
Някой знаем,други не.😊
Абсолютно съм сигурна че Хари е бил така категоричен, точно  защото срещу него стои тя.
Разговора преди това обаче някак се сля с отговора му и за това може да се е интерпретирал грешно.
Но това си е моето мнение.








# 3 235
  • Мнения: X
О, тя е жестока, тази жена е институция. Знаете за нея, сигурно сте гледали по Нешънъл Джиографик поне, и не само.
И мен ако ме интервюираше, и аз щях да кажа каквото и да е, само да и угодя Simple Smile

Харко можеше да отговори, че спират да се возят с частни самолети, а тук Джейн Гудал можеше да пресметне с онлайн калкулатора на MyClitmate колко вредни емисии бяха изхвърлени в атмосферата от частното пътуване и ангажирането на цял самолет само от Меган за бейби шауър-а ѝ до Щатите.

# 3 236
  • Мнения: X
Да, точно, институция е в своята област.
Има и намерения да я номинират за Нобелова награда за откритията й: https://news.mongabay.com/2018/10/scientists-conservationists-gi … -to-jane-goodall/

Аз лично съм учудена, че досега не е получила такава.

Хаха, ами да вземат да сметнат тогава и вредните емисии, когато семейство Кеймбридж лети до безбожно скъпия и луксозен топ курорт Мустик Mask. Което те правят всяко лято.

# 3 237
  • Мнения: 21 490
О, тя е жестока, тази жена е институция. Знаете за нея, сигурно сте гледали по Нешънъл Джиографик поне, и не само.
И мен ако ме интервюираше, и аз щях да кажа каквото и да е, само да и угодя Simple Smile

Харко можеше да отговори, че спират да се возят с частни самолети, а тук Джейн Гудал можеше да пресметне с онлайн калкулатора на MyClitmate колко вредни емисии бяха изхвърлени в атмосферата от частното пътуване и ангажирането на цял самолет само от Меган за бейби шауър-а ѝ до Щатите.

Е да, ама тя го пита подсказвателно - нали няма да имате много деца - и той: е как, не, само две. Ако го питаше - нали ще спрете да се возите с частни самолети, тогава можеше да и каже - естествено, веднага спираме.

Пък и за двете, ще си прави каквото си иска, то се знае. Simple Smile

# 3 238
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз смятам, че ако тръгнат твърде много да си разнообразяват и разчупват монархията, могат направо да я закриват.

Категорично!

Какво е това разчупване на монархията?

Разчупване значи премахване. Някой от радетелите на "разчупването", моля да обясни, що е то и има ли почва у ЮК.

И аз искам да виждам променяща се монархия. Не само британска, а всяка една.
Всяка новост, всяко адаптиране към времето, в което живеем е полезно. Тя затова е и оцеляла монархията в Обединеното кралство, защото е било достатъчно гъвкава.
Монархията не е новост, а е старост. Гъвкава монархия?

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 16:02 от Eleonora_27

# 3 239
  • Мнения: 21 490
Ами например това, че членове на кралско семейство могат да се женят за разведени жени с извънбрачни деца, което в обозримото минало е било недопустимо, е разчупване. Или това, което правеше Даяна - близост с хората, ама истинска, а не само ръкуване с връхчетата на пръстите и помахване от каляската... Такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт