Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 181 051
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 3 743
Сега погледнах снимките на тази сватба, съвсем стандартна, нито е хипарска, нито рокаджийска или въобще някакъв определен стил. Младоженецът е със строг черен костюм с папионка, булката със стилизирана прическа, впита рокля, гостите с елегантни рокли и обувки. Сигурна съм, много от жените отишли с токчета са се събули, или преобули, и че никой не е имал против Мона да е с маратонки. Това, че е решила да ги обуе обаче за мен показа леко неуважение и егоизъм и най-вече, че е искала да се покаже със маркови маратонки. Тя си е нагласена нагоре, не е е отишла неглиже да кажеш такъв ѝ е вайбът, просто си мисли колко е тренди и стилна 'щото има Маккуин на краката, било то и спортни.

# 1 126
  • Мнения: 46 510
Само пропусна да вмъкне, че е добре да имаш антураж от баби на повикване и гръб от мама и тате, ако случайно го закъса, било от и с изгубен куфар...
Пропусна? Нали още като обясняваше защо се прибират в България го каза това с бабите и дядовците.

Emiliana V55, булката е с равни чехли. Явно са се разбрали за свободен стил.

# 1 127
  • Мнения: X
Виждам само подхвърлени тези, не и някакъв мисловен процес зад тях, камо ли аргумент.
"Да издържа"? "Цяла вечер"? Никой не говори за кифленските изцепки с платформа под пръстите и 15 см стилето. 8-9 см ток на добре построена класическа обувка се усеща като цвичка на крака.

Длъжна не си. Просто се показва кой е пораснал и осъзнава къде се намира, каква е ролята му и дали може да носи отговорност.
Скрит текст:
То този абитуриентски бал не е само да се хвърлят едни пари на вятъра и да се поФалим на родата, че сме завършили едно кирливо средно. Друга му е идеята.
Носенето на ток на формално мероприятие има по-символичен смисъл:
- Показва стил. В най-истинския смисъл на думата - стилът не е просто съчетаване на цветове и материи; стил е да знаеш кой си, къде се намираш и какво се очаква от теб. Дрескодът и спазването му е признак на стил и уважение към мероприятието - независимо дали си на рок концерт, футболен мач, конференция, нетуъркинг коктейла след нея или сватба.
- Да си възрастен означава:
А) да си способен да си видиш дефицитите и да ги попълниш. В случая - коригиране на походка, наваксване на висок свод или други такива възпрепятстващи удобството фактори и упражнения. Нищо сложно. Ако за това някой каже "не мога", хората наоколо с право биха се съмнявали, че за далеч по-трудни и важни неща ще може.
Б) ясна подредба на приоритети. Удобството се учи. Може да не ми е удобно да нося сутиен, това не прави прозиращи зърна и твърде натуралистично поклащащ се бюст уместна гледка, каквото и да се лансира в момента. "Не ми е удобно" е извинение на петокласничка, която хем иска да носи пола през зимата, хем не иска да носи чорапогащник. Какво се очаква? Майка й да я пусне с голи кълки през декември? Ами не, обяснява й се, че или не носи пола, или носи чорапогащник с нея. Намира се подходящия такъв и хоп, след 5 пъти петокласничката вече не го усеща. Същото и с токовете. Никой не се е родил научен.

(Отново - ако както каза Не се сърди, човече младоженците си настояват на кежуъл - разбира се, че ще уважим желанието. Това също е проява на зрялост - да знаеш, че твоите желания на този ден остават на заден план. Но да се извиняваш с "удобство"? Детска работа.)

Издържането цяла вечер не се свързва с кифлеене по столовете и обувки, подходящи за други заведения. Иде реч за директна проекция на мисълта, че на сватба отиваш, за да отпразнуваш щастието на приятелите/семейството си. Това изисква и определена физическа активност, която, в редица случаи, не е съвсем в синхрон с ток на 9 см.
Да твърдиш, че носенето на ток е пряко свързано с отговорност, е, меко казано, необосновано. Не искам да изпадам в крайности, но Меркел рядко е на високи токове. Без да правя подробни проучвания, майка Тереза, осмелявам се да кажа, никога не е била. А се е срещала с особи от доста по-голямо международно значение от крехките младоженци.
Стилът, именно, не е набор само от вещи, положени върху теб. Нормален и здравословен ток от 3-4 см може да даде достатъчно елегантност и изисканост.
Да си възрастен означава и поведението ти да е адекватно на здравословното ти състояние. Наличието на висок свод, конкретно, се попълва с лека извивка, точно от препоръчителни 3-4 см, а не с пословичните вече 9, които отказвам да приема за едноличен признак на сватбена (или каквато и да е друга) култура.
Примерите в поста ти са преднамерени и еднозначни. Не харесвам маратонки на официални събития, но са за предпочитане пред симптоматичното зачеркване на опции от твоя страна.

# 1 128
  • Мнения: 35 110
Полина си изкъпала косата. Има го вече в 4 сторита. Все едно младите майки се къпят чак на годинката на децата си. Много преиграва тая дама...

# 1 129
  • Мнения: 3 743
Нсч, да така е, каза го за бабите, но не ѝ попречи после да изтърси как деца се правят между другото и мотивира с малоумни доводи "младите" . Повтарям като стар грамофон, защото един път да си позволиш да изречеш подобна простотия показва много, камо ли пък вече родител, който се бута да е пример навсякъде.

...

На сватби всеки се преобува, че и мъже дори, това далеч не значи небрежен стил. Ако беше така младоженецът щеше да е по тениска, а булката с небрежна коса и свободна рокля. Те как са облечени първоначално е водещо за целия стил на сватбата. Булката е с елегантни ниски обувки, които не се и виждат толкова под дългата рокля. Мона е с видно спортни маратонки за портретни снимки с къса рокля. Разликата е огромна.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 12:52 от Emiliana V55

# 1 130
  • Мнения: 661
Полина си изкъпала косата. Има го вече в 4 сторита. Все едно младите майки се къпят чак на годинката на децата си. Много преиграва тая дама...
Няма време да си измие косата,ама от заведенията не излезе 😁😁😁

# 1 131
  • Мнения: 2 323
Издържането цяла вечер не се свързва с кифлеене по столовете и обувки, подходящи за други заведения. Иде реч за директна проекция на мисълта, че на сватба отиваш, за да отпразнуваш щастието на приятелите/семейството си. Това изисква и определена физическа активност, която, в редица случаи, не е съвсем в синхрон с ток на 9 см.

Добър опит, признавам.
Моя е грешката, че не уточних. Когато казвам "нося високи обувки" имах предвид "умея да нося високи обувки", а не "издържам да нося високи обувки". Тоест:
- не "навличам високи обувки и ходя като патка с присвити колене и стъпване на пръсти"
- не "навличам високи обувки и ходя с измъчена физиономия"
- не "навличам високи обувки и ситня с крачици по 20 см"

И да, абсолютно се очаква да можеш да изпълниш нормалните функции на мероприятието. Това също влиза в графа "осъзнавам къде се намирам". То пък оставаше и да седиш цяла вечер на масата с физиономия на многострадална Геновева.
Право хоро, Бяла роза, Сиртаки и Дунавско съвсем спокойно се изпълняват на 9 см. Елениното също се получава Simple Smile

Цитат
Да си възрастен означава и поведението ти да е адекватно на здравословното ти състояние. Наличието на висок свод, конкретно, се попълва с лека извивка, точно от препоръчителни 3-4 см
Именно, затова казах "небременна и не с наскоро навехнат/счупен глезен". Висок свод не е "здравословно състояние", а особеност на стъпалото, която се коригира, и далеч не е необходимо да се разчита само на свода на обувката. Но дори и така да е, има достатъчно обувки, които го обират. Както казах - изборът на подходящи обувки е ключов момент. Знам за какво говоря, "страдам" (ЛОЛ) от въпросното здравословно състояние. Както и най-близките ми роднини от женски пол.

Цитат
Нормален и здравословен ток от 3-4 см може да даде достатъчно елегантност и изисканост.
С искрено любопитство желая да видя елегантен ток, който е 3-4 см. На такова животно не съм попадала.

# 1 132
  • Мнения: 4 400
Ако за нея сега, когато бебето само спи и яде, измиването на коса е събитие, не искам и да мисля какво ще стане с хигиената й като пролази и проходи малкият.Joy

# 1 133
  • Мнения: 9 484
На сватби всеки се преобува, че и мъже дори, това далеч не значи небрежен стил. Ако беше така младоженецът щеше да е по тениска, а булката с небрежна коса и свободна рокля. Те как са облечени първоначално е водещо за целия стил на сватбата. Булката е с елегантни ниски обувки, които не се и виждат толкова под дългата рокля. Мона е с видно спортни маратонки за портретни снимки с къса рокля. Разликата е огромна.

Абсолютно.

Не знам защо дискусията се завъртя между ниски обувки и високи токове.
Има безброй ниски, удобни, но въпреки това елегантни обувки.
Но да отидеш на официален повод със спортни маратонки, за мен е все едно да отидеш по анцуг. 
Въпрос на вкус и разбирания явно...

# 1 134
  • Мнения: 1 695
Поля говори на детето си, така както на котката. Шепочина

# 1 135
  • Мнения: X
Поля говори на детето си, така както на котката. Шепочина
Недей. Докато навърши 18, ще става по-зле Joy

# 1 136
  • На правилното място в правилния момент
  • Мнения: 341
Какви ги вършите, момичетааа?

Валката качила ново видео от Сердиката. Пак се затрупа с парцалки и се превземаше. Жена, гонеща 30, да писка като 15-годишно.

А Полина и Мери Бери им гледам изявите в Инстаграм и не съм впечатлена. Едната вманиачена в детете, на което говори като домашен любимец, а другата вечно оплакваща се "супер мама" с мания за чистота.

П.С. Момичета, брънчнахте ли вече авокадо тоста и бърканите яйца с три резена домати и малко маслини. Аз пропуснах Sweat

# 1 137
  • Мнения: 411
На сватбите напоследък младожениците си казват ако имат претенции за дрескода. Аз съм се женила преди 11 години и още тогава в поканата писахме какви са ни изискванията - при нас беше строго официално. След това съм виждала и други покани с желанието на младоженците.
Съмнявам се Мона да не е коментирала облеклото си с булката, а може би снимките които е пуснала са от по-неформалната част след ритуалите.

# 1 138
  • Мнения: 44
.         Храната на котето до бебешката кошара?! Само аз ли мисля, че не е нормално...

# 1 139
  • Мнения: X
С искрено любопитство желая да видя елегантен ток, който е 3-4 см. На такова животно не съм попадала.
https://hoegl.com/en-us/shoes/all-shoes/pumps
Право хоро, Бяла роза, Сиртаки и Дунавско съвсем спокойно се изпълняват на 9 см. Елениното също се получава Simple Smile
Дааа, дааа, те професионалните танцьорки затова са винаги на колосални токове, еле пък фолклорните. То си е изискване Joy

Общи условия

Активация на акаунт