Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 180 967
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 1 293

Ееее не се спря тая. Аман от малоумната кутия. Влудява ме факта, че по тоя начин рекламират нещо, което дори с всички продукти вътре не си оправдава цената. Как не и па грам неудобно на Моница.

# 1 141
  • Мнения: 2 323
Най-ниските обувки в посочения линк (още първите) са 5 см. Но няма значение. И 3-4 да бяха - предвид дебелината на тока и т.н., това не е официална обувка. Беше - на първия учебен ден в 8-ми клас. За зряла жена тези са идеален пример за ежедневна офис обувка. Два различни вида дрескод.
(eдит: А Kitty токчето, тоест много ниско и много тънко, ту е свръх модерно, ту е адски демоде, тоест не може да участва като претендент за класика, стил и т.н.)

Второ, наистина ли има нужда да се разяснява разликата между професионални танцьори в НОСИИ и гости на сватба, тоест защо българска народна носия и рокля, която е минимум коктейлна, се носят с два различни вида обувки? И това, ако напълно игнорираме интензивността на хорАта от двата типа хОра.

Чудиш се вече откъде да донесеш вода. Кажи си просто - не мога и нямам желание да се науча. Не обяснявай как е нормално, защото не е. Фактите са прости - на всяка сватба има бол жени в диапазона 20-50г., които могат да танцуват хорА на 8-9 см, при това с усмивка на лицето. Това, че някой не може, е абсолютно и единствено негова "заслуга" и оправдание, а не норма.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 14:37 от bambinnah

# 1 142
  • Мнения: X
Скрит текст:
.   
     Храната на котето до бебешката кошара?! Само аз ли мисля, че не е нормално...
Гнусотия!

# 1 143
  • Sofia
  • Мнения: 165
Ако бебето изяде храната на котето, проблемът си е само на котето!
Скрит текст:
.         Храната на котето до бебешката кошара?! Само аз ли мисля, че не е нормално...

# 1 144
  • Мнения: 1 295
Най-ниските обувки в посочения линк (още първите) са 5 см. Но няма значение. И 3-4 да бяха - предвид дебелината на тока и т.н., това не е официална обувка. Беше - на първия учебен ден в 8-ми клас. За зряла жена тези са идеален пример за ежедневна офис обувка. Два различни вида дрескод.
(eдит: А Kitty токчето, тоест много ниско и много тънко, ту е свръх модерно, ту е адски демоде, тоест не може да участва като претендент за класика, стил и т.н.)

Второ, наистина ли има нужда да се разяснява разликата между професионални танцьори в НОСИИ и гости на сватба, тоест защо българска народна носия и рокля, която е минимум коктейлна, се носят с два различни вида обувки? И това, ако напълно игнорираме интензивността на хорАта от двата типа хОра.

Чудиш се вече откъде да донесеш вода. Кажи си просто - не мога и нямам желание да се науча. Не обяснявай как е нормално, защото не е. Фактите са прости - на всяка сватба има бол жени в диапазона 20-50г., които могат да танцуват хорА на 8-9 см, при това с усмивка на лицето. Това, че някой не може, е абсолютно и единствено негова "заслуга" и оправдание, а не норма.



Извинявам се, ама тук умението да ходиш на токчета се изкара едва ли не задължително като да се научиш да ходиш на тоалетна в съответното помещение. Елегантността за мен не задължава висок ток, даже в днешно време с тези огромни височини са отблъскващи.

# 1 145
  • Мнения: 1 530
Сигурно има и тук някоя мама, която си има домашен любимец. Аз понеже нямам, за мен е меко казано недопустимо, но всеки си е господар на живота си и дома си. Моята приятелка в Германия си държеше котката и кучето при децата, и тогава не го приех за нормално, и сега, като имам аз дете. За паразити дали са чували тия хора, нз, и не ваксинираните, и домашни пак ги имат и пренасят.

# 1 146
  • Мнения: X
Чудиш се вече откъде да донесеш вода. Кажи си просто - не мога и нямам желание да се науча. Не обяснявай как е нормално, защото не е. Фактите са прости - на всяка сватба има бол жени в диапазона 20-50г., които могат да танцуват хорА на 8-9 см, при това с усмивка на лицето. Това, че някой не може, е абсолютно и единствено негова "заслуга" и оправдание, а не норма.
Грешиш. Аз мога да ходя на 10см ток, че и да танцувам. Просто доводите ти са тесногръди, необосновани и откровено малоумни.
Да, ниският ток е нормален,
Който е свикнал, комфортно му е на висок ток - да прави каквото иска. Но да заклеймява останалото, си е чиста проба....тук ще се самоцензурирам.
Не мога да се съглася с коментара за обувките, но и без него е очевидно, че функционираме в различни вселени. Което, всъщност, е прекрасно.
Хората ходят и по огън, с усмивка на лице, но никой не определя това като норма.
Не намирам пресечни точки в мненията ни, на база на които да градим. Не приемам идеята, че ток на определена височина е показател за стил(и зрялост!) и никой от аргументите ти не успя дори да ме наведе на идеята да се замисля за друго.
Нека приемем, че едва ли ще се срещнем на накоя сватба. ако скоро ходиш на такава - по-скоро ще ме видиш с hogl, отколкото с 9см ток. Оглеждай се все пак Wink

# 1 147
  • Мнения: X
Скрит текст:
Сигурно вече го е наредил😜
Не искам да изгрубявам, но ми е странна Пирина, като уточнявам, че нея я следя предимно в ИГ. От видяното ми се струва, че се опитва да изкара детето си вундеркинд, то не бяха интереси към цифри и букви, към животни, към какво ли не, сега кубчето на Рубик реди, ама иначе не се е научил на гърне да ходи. Стана ми интересно, меко казано.

# 1 148
  • Мнения: X
Скрит текст:
.   
     Храната на котето до бебешката кошара?! Само аз ли мисля, че не е нормално...
Гнусотия!
Ужас, къде да повърна?

# 1 149
  • София
  • Мнения: 17 773
Ако цялата сватба е на трева, (а няма пътечка от твърда настилка до дансинга или до столовете за ритуала), и аз виждам смисъл от равни обувки. Но и такива да са - сандалки бол, трябва ли да са маратонки?
Като цяло оправданието "ми, не ми е удобно" е за малки момиченца. Всеки има определени функции и социални роли. Една от тях - и за двата пола - е да се изглежда адекватно на различни поводи. Ако булката и младоженеца са алтернативни/хипстъри/каквото там и изрично настояват на кежуъл дрескод - ок, разбира се, че тяхното желание е с приоритет. Но "не мога да ходя на високи обувки" не може да е водещ фактор за жена над 18 г.
Никой не е казал да бяга на 15 см всеки ден (то и тази височина силно бяга от представите за елегантност и отива към едни други професии), но зряла жена (небременна и очевидно не с наскоро навехнат/счупен глезен) да не може да изкара една сватба на 8-9 см ток е абсурдно, съжалявам.
Има си физиотерапевти за коригиране на проблемна походка, има си стелки за омекотяване или запълване на високи сводове, има си и доброто старо упражнение. Упражняваш се - става ти удобно, воала. На никоя от нас това умение не й е паднало от небесата.

Абe, ако ще едни платформи да сложи, пак ще е удобно. Има много приятни и фини, които не изхлеждат като буца на крака ти. Но по принцип съм съгласна- човек трябва да свиква на "дискомфорт" в тоя живот. Има си неща, които трябва да се правят. Не може винаги всичко да е удобничко, лежерничко и щастливичко.

П.П. Аз не съм се упражнявала на високи обувки, сигурно не ходя добре и правилно, ама квото такова.

# 1 150
  • Мнения: 1 695
Много се вживяхте - норми, глупости на търкалета. Естествено, че човек трябва да има такт къде какво да облече/обуе,  но всеки си преценява за себе си колко може и иска да издържи. Не е казарма, сватба е, човек трябва да се чувства комфортно. Аз съм научила занаята, както го изкарахте, да ходя на високи обувки, до преди 2-3 години на работа всеки ден бях на токове, как съм издържала не знам, нямала съм търпение да се прибера, но последните 3-4 месеца не бях обувала и като ми се наложи за една вечер по повод, едва издържам и час, до навика е донякъде. Много се задълба тая тема

# 1 151
  • Мнения: 3 743
Donna Paulsen по hogl-a ще се познаем. 😁 Досега най-добре инвестираните ми пари в обувки, че и няколко сватби изкарани с тях (и високи и ниски).

Да сложиш висока обувка 9-10см, също не винаги е проява на добър вкус и уважение към домакина на събитието. Аз съм висока 179 и изрично са ме молили няколко пъти да ходя с ниски обувки, да не стръча като борче над някой мъж. 😁Това разбира се и не значи, че съм си обула 7 годишните converse, с които си разхождам кучето и се чувствам най-комфортно.

# 1 152
  • Мнения: 44
Сигурно има и тук някоя мама, която си има домашен любимец. Аз понеже нямам, за мен е меко казано недопустимо, но всеки си е господар на живота си и дома си. Моята приятелка в Германия си държеше котката и кучето при децата, и тогава не го приех за нормално, и сега, като имам аз дете. За паразити дали са чували тия хора, нз, и не ваксинираните, и домашни пак ги имат и пренасят.
И аз имах куче, преди да забременея. За съжаление почина. Обожавам кучетата и много бих взела на малчо, но котешка храна до кошарата ми изглежда недопустимо. Миризми, различни зарази и то при толкова малко дете. И за нея даже не е проблем да го снима това...ужас!

# 1 153
  • Мнения: 35 106
Слагам 10 лв, че котката влиза и в кошарата на детето. Аз не обичам котки.
Пуснах си Анелия... Стигнах до там, че яла някакви храни и почнала да се подЗира. Като не разбрах това " подозирам" или " подпирам" значеше.
Зорница продължава да се изказва много грешно. До скоро това не ми правеше впечатление. Това ѝ видео беше много хаотично и скучно
На Пирина синът ѝ е уникат!

# 1 154
  • Мнения: 2 323
ЕмилиянаV55, разбира се, желанието на домакините е с приоритет пред всякакви лични претенции. Simple Smile Въпрос на възпитание.

Както и да е. Разни хора, разни идеали. Аз си запазвам правото да имам приятели, на които "ми, не мога" дори не им минава през ум като опция за такъв елементаризъм.

На мен пък Пирина не ми прилича да отглежда вундеркиндче или да смята, че го прави. Кефи се, че детето й е адаптивно в различни ситуации и че се учи на неща. Споделя обирането на плодовете от труда си. Просто напоследък критериите за гледане на дете доста са паднали. Популярно мнение е, например, че е нормално дете в първи клас да не може да чете. Което мен лично ме хвърля в оркестъра.

За животните - разбира се, че са "чували" за паразити. И то не просто са чули, а са се запознали в детайли. И Адри, и Полина са коментирали въпроса, защото на маса бременни им е писнало да слушат от странични хора за котките и бебетата и как едва ли не, трябва да си хвърлиш животното, като забременееш. И това цялото обикновено е точно от хора, които нямат животни и не са запознати в дълбочина.
На Полина пък някой й беше писал как не трябва да яде ананас като бременна, имало натрупване на не-знам-си-какво-вещество. Като провериш, се оказва, че трябва да изядеш килограми, за да има такова натрупване. Митове и легенди са това.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 15:57 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт