Бързи здравословни въпроси и отговори – 22

  • 24 401
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 198
Тук съм ,

За упойки и други неща ме тестват.
Нямаше проблем , че взимам локално кортикостероид ...
дано излезе коректно

# 31
  • Мнения: 611
Без да искаме счупихме галиев тернометър Confusedопасно ли е..? Веднага събрах течността със салфетка, измих с препарат за баня два пъти и отворих да се проветри.. Този е тернометъра https://valeta.bg/termomet-r-maksimalen-unimark

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 12:07 от Lili222

# 32
  • Мнения: X
Никаква опасност няма.

# 33
  • Мнения: 611
Благодаря Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 9 920
Ако човек често се спъва - какво трябва да провери?
Проводимост на нервите?

# 35
  • София
  • Мнения: 5 198
Може ли да ми препоръчате много добър пулмолог ( гр.София)
По възможност с по-модерна технология на уредите ?

# 36
  • Мнения: X
Уинд,май се филмираш.
Много добър пулмолог е д-р София Ангелова.

# 37
  • Мнения: 4 872
Wind_, чела ли си или замисляла ли си се за кашлицата на пушачите?
Спри цигарите за 2 седмици и виж дали ще намалее кашлицата. Знам сигурно е много трудно да се откажат, но цигарите са кофти порок, който ти вреди.

# 38
  • Мнения: 39 315
Не....според мен е друго нещо. Не са цигарите. Нали кашля само у дома?

# 39
  • Мнения: 4 872
Тя май се шегуваше за това с дома и мъжа ѝ Thinking Не знам, само предполагам, защото брат ми е с такава кашлица, а е здрав на бик и това доказано с редовни мед.прегледи и изследвания. Иначе едни познати си продадоха апартамента и купиха в друг блок, заради алерген, към който детето им реагираше там и се превъзмогна проблема.

# 40
  • Мнения: X
Детето на близки беше с много тежка астма и постоянни пристъпи. Оказа се мухъл в матрака на детското легло. Нов матрак, явно са го купили в това състояние. Изхвърлиха го, заедно с леглото и край. Детето беше малко за тестуване, лекарите не можеха да определят причината. Бащата случайно откри проблема.

# 41
  • Мнения: 54 408
Уинд,май се филмираш.
Много добър пулмолог е д-р София Ангелова.

Ти сега ли забеляза?
Аз отдавна си мълча, защото ми е симпатична. Simple Smile

# 42
  • Мнения: X
Страхотна е Уинд,само да не си мисли за глупости Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 5 198
Записах час при д-р Ангелова .
Не си въобразявам , и не се шегувах , че в нас  кашлям повече 😂
Алврголожлата ми предложи да отида при пулмолог да се търси бронхиална астма.

Реално аз никога не съм кашляла. Преди 1-2 години започна всичко. И честно , не знам каква е кашлицата при пушачи. Някои казват , че е влажна , моята не е .
Както и да е.
Ще поискам изследване на дишането и евентуално да се търси , туберколоза , астма , тумор или и аз не знам какво.
Преди 2 седмици бяхме извън Бг , в мегаполис (разбирайте голям , мръсен град)
Там да съм се закашляла 2 пъти....

Сутрин имам секрети в гърлото.
Кашлицата е , все едни се опитвам да изкашлям нещо , което май не съществува ? Т.е., кашлям докато уж не го изкашлям.
Не пуша чак толкова много. Няма кутия на ден , 10-15 ( 15 , ако съм будна над 18 часа на денонощие )
Баща ми беше със слаби дробове.
Туберколоза , синузит , бронхити , пневмонии.

Много ви благодаря .
Просто се дразня , че някой като е болен или кашля или има болно гърло. Пие лекарства 1 седмица и забравя за проблема.
При мен , не е така. 😂
Повечето лекари , ей ги е , гледаха ме на ехограф 2ма не видяха , че в гърдата имам нещо... че и пипаха .
После какво стана , трянва да ме режат.
Отивам на УНГ ( някой случаен ) взимай тези капки... отивам при някое светило , “ми жена , имаш ринит , капки няма да помогнат , вземи сега този кортикостероид”

Просто не попадам на лекари , които да поставят правилна диагноза и лечение и влача сополи, кашлици , бактерии с месеци.

И какво излиза , че въпреки осигуровките и десетките болници и клиники, пак трянва да платиш в частния кабинет на доцента и професора , за да ти обърнат внимание и да стигнат до решение.

Иначе в реала съм си нормален човек 😂
Работя си , гледам си детето , усмихвам се даже , но мразя да ми има нещо с месеци .

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 16:07 от Wind_

# 44
  • Мнения: X
Може да е наследствено.
Радвам се,че си си записала час Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт