Бързи здравословни въпроси и отговори – 22

  • 24 470
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 381
Здравейте и от мен! Започвам с това, че ходих на лекар. Но съм разочарована, че не могат да разберат защо кракът ме боли и изтръпва? Преди време ми казаха, че имам Дискова херния и болката я свързвах с нея. Днес правих скенер, защото реших да потърся кинезитерапевт, рехабилитатор за раздвижване. Той погледна старият ми диск и каза, че няма херния, само протрузии. Затова реших да направя скенера. ПКК е добре, а на образното изследване се видя голям камък в бъбрека, за който също знам. Стигам до извода, че имам възпален седалищен нерв. Та дайте съвет - с какво да го третирам? Не издържам вече, а и много се изтормозих психически от това! Не мога да свърша нищо!
Мога да ти препоръчам страхотни кенезетераревти и рехабилитатори, ако желаещ пиши на лично да ти разкажа моята история с кръста и тн Simple Smile

# 661
  • Мнения: 54 439
Дали е възпален, или притиснат от хернията нерв, все така боли. Внимавай с кинезитерапевтите, да са проверени.

# 662
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Като се взема кръв за Витамин В, В12 и феритин сутрин на гладно ли трябва?

# 663
  • Мнения: 6 894
Здравейте и от мен! Започвам с това, че ходих на лекар. Но съм разочарована, че не могат да разберат защо кракът ме боли и изтръпва? Преди време ми казаха, че имам Дискова херния и болката я свързвах с нея. Днес правих скенер, защото реших да потърся кинезитерапевт, рехабилитатор за раздвижване. Той погледна старият ми диск и каза, че няма херния, само протрузии. Затова реших да направя скенера. ПКК е добре, а на образното изследване се видя голям камък в бъбрека, за който също знам. Стигам до извода, че имам възпален седалищен нерв. Та дайте съвет - с какво да го третирам? Не издържам вече, а и много се изтормозих психически от това! Не мога да свърша нищо!

Направи си профилна снимка на гръбнака в частта, от където тръгва болката и отиди на лекар невролог - мануален терапевт, а не на кинезитерапевти,  рехабилитатори и т.н. Разликата е огромна. Ще те възстанови бързо.

Благодаря, вече съм добре. Явно е било нещо моментно, но се стреснах.
Въпреки това отиди на преглед. И аз така си мислех, че е било моменто, а то полипи.

Като се взема кръв за Витамин В, В12 и феритин сутрин на гладно ли трябва?

Да, на гладно и най трябваше 12 часа преди това да не се яде, но да не бъркам с някое друго изследване.

# 664
  • Мнения: 47 986
Аз съм доволна от рехабилитатори, ама може примерно и на мануален терапевт, просто не е важно как се казва специалиста, а да си разбира работата

# 665
  • София
  • Мнения: 11 489
Моля, посъветвайте ме къде да си запиша час за ендокринолог. СофияМед, Токуда, Вита на Филип Кутев. За София става въпрос.

# 666
  • Мнения: 6 894
Моля, посъветвайте ме къде да си запиша час за ендокринолог. СофияМед, Токуда, Вита на Филип Кутев. За София става въпрос.
Аз ходя в ендокринологията - в сграта на Майчин дом, карето на Александровска.

Аз съм доволна от рехабилитатори, ама може примерно и на мануален терапевт, просто не е важно как се казва специалиста, а да си разбира работата

HAPPY , Има огромна разлика, не става дума само за наименование на професии. Това е като да извикаш слаботоков специалист, който поправя телевизори, да оправи силнотоковите електрически кабели на улицата.

 Разбира се, че ще си доволна,  рехабилитацията е много полезно нещо. Но има доста голяма разлика от мануалната терапия, която правят лекари - невролози, специално обучени за това. Рехабилитаторите и кинезитерапевтите не са лекари, най малкото по това можеш да се ориентираш. Хората не правят разлика, но има - в начина на въздействие и освобождаване на зоните.  В момента ходя на мануална терапия и има много голям резултат още втория път. Снимките ми показват  дископатии на 2 места и другите лекари ми казаха, че така ще ме боли.
При тази симптоматика, която Karinkataa  описва , трябва първо лекар невролог, обучен в мануална терапия, а после може да продължи с рехабилитатор, конезитерапевт и т.н., ако иска. Но първо лекар трябва да освободи зоната , която прави проблема. Със специални движения и натиск се освобождават зоните в гръбнака. Специалистите в тази област са малко.

 Karinkataa  , отиди при невролог да ти направи ЕМГ и да се види имаш ли засягане на коренчевите нерви. Вероятно е проблем в прешлените на кръста,  имам такива болки и имам увреждане в тези нерви в следствие на дископатия.  На ЕМГ веднага лъсва този проблем.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 10:11 от Diorela

# 667
  • Мнения: 87


 Момичета, може ли да ги погледнете, имам оскъден цикъл, изследвала съм ги 7 дена след овулация. Благодаря!



Това мие ПККТО, ако можете и него да погледнете?

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 12:00 от AnMary

# 668
  • Мнения: 765
Правила съм профилни снимки на гръбнака и тогава невролога ми каза, че имам Дискова херния. Пак имах проблеми с крака. Направих физиотерапия /седем дни/ с ток, магнитно поле и още нещо, от която се почувствах добре. От няколко месеца се влача с тези болки отново в кръста и левия крак, затова реших да потърся някой за раздвижване....Препоръчаха ми скенера, за да се види по - добре проблема, а той показа, че няма херния. И аз не знам на кого да вярвам вече! Пак да отида при невролог - това ли е вашият съвет?

# 669
  • Мнения: 6 894
Писах ти на ЛС, няма смисъл да продължаваме в темата да повтаряме едно и също.

# 670
  • Мнения: 31
Дайте мнение за тези изследвания.

# 671
  • Мнения: 54 439
Karinkataa, не знам в кой град си, наистина са много малко такива лекари, за Пловдив познавам само една, която владее техника за освобождаване на притиснати/блокирани нерви. А без това, всякакво медикаментозно и физиотерапевтично лечение е без ефект.

# 672
  • Мнения: 188
Здравейте.От удар по главата зад ухото ми се появи нещо като вибрация в самото ухо и шум ,подобен на този когато има вода в ухото.Отидох  при личната ,погледна ухото и не откри травма по тъпанчето.Нямам болка в самото ухо ,а само в коста зад ухото и то само при допир.Уши нос гърло в нашия град има само 1 и за късмет е отпуска до 17.

# 673
  • Мнения: 1 381
Преди 2 седмици бях на УНГ с болки в гърлото..каза мноого зачервено, изписа ми Фариностим, Оралмед и Стрепсилс интензив спрей.. оправих се.. спрях ги и след 4 5 дни айде пак наново.. само, че този път ме боли и ухото заради сливицата.. УНГ-то е в чужбина, днес ми каза каза по тела да направя 2ри курс, вече 2ри ден облекчение нямам. Чудя се вече какво да правя? В събота пътувам за чужбина.. дайте съвет.. дали не карам някаква плевмония знам ли и аз..

# 674
  • Мнения: 217
Въпроса ми е малко по-различен, но не намерих подходяща тема.
Какви хормони трябва да изследва мъж, профилактично. (свързано донякъде с напълняване и косопад)
Инсулина, TSH и тестостерона са ми ясни. Женските също, но за мъж не знам, а искам да иде да хвърлим едно око дали всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт