Шестокласници 2019/2020

  • 38 302
  • 759
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 13 805
Историята е два, по ЧП три ,  а по географията един първи срок. Втори срок стават всички по два. По ЧП с тези три на седмица много сериозно напредват с материала в момента.

# 376
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И мен ми се върти нещо такова със срочните, което и Desem казва. Така май беше щерката.

Снощи имахме РС - първа и единствена за годината. Налага се да вместим още две занимания в програмата някакси - училищния отбор по баскет (знаех си, че няма мърдане) и математическия клуб на двете мат. паралелки (мислех, че може да мине метър). Лудницата е пълна.

# 377
  • София
  • Мнения: 1 894
Здравейте Simple Smile
По повод оценките, ето какво пише в Наредбата:
Чл. 12. (1) Освен ако в съответната учебна програма не е определено друго, минималният задължителен брой текущи изпитвания по учебен предмет или модули за всеки учебен срок е:
1. две текущи изпитвания по учебни предмети или модули, изучавани по училищен учебен план с до два учебни часа седмично;
2. три текущи изпитвания по учебни предмети или модули, изучавани по училищен учебен план с 2,5 – 3,5 учебни часа седмично;
3. четири текущи изпитвания по учебни предмети или модули, изучавани по училищен учебен план с 4 и повече учебни часа седмично.
https://www.navet.government.bg/bg/media/DOS-otsenyavane.pdf

# 378
  • Мнения: 310
Здравейте, може да е конечентирано, препоръчайте ми добър сборник с упражнения по български език. Благодаря

# 379
  • Мнения: 13 805
Здравейте, може да е конечентирано, препоръчайте ми добър сборник с упражнения по български език. Благодаря
Донка Кънева?

# 380
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, как Химия без формули?! В 6 клас няма (по ЧП) , но в 7 имаше (по Х) . За олимпиадите помня, че имаше Менделеевата таблицата, купувала съм, имаше и като приложение към листите. То вярно, че в началото са още, но ако не се лъжа още общинската имаше реакции. Да не са с един час седмично и да се движат по-бавно?


Нямам идея с колко часа са... То вярно началото, ама вече близо месец мина...


Кати, доволна ли си от школата на телерик? Синът ти решава ли допълнително задачи в къщи? Моят рядко и поради тази причина не се представя добре по състезанията. В началото , като  че ли бяха по-нормални нещата, но сега като гледам задачите, много сложни ми се струват.


Аз не съм в някакъв подивял възторг, ако трябва да съм честна, но пък на него много му харесва. Аз се бях отказала, общо взето, той сам се записа за тази година...

# 381
  • София
  • Мнения: 2 768
katiABV
А по коя от двете програми е записан?
Моя първо бе супер ентусиазиран в Телерик на дигитални технологии (нещо такова, че не му помня името 😬☺) а програминето на игри при друг преподават го отказа от телерик. От миналата година замести с пиано , не че е едно и също де 😂ама пак щрака клавиши🤣

# 382
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Здравейте, може да е конечентирано, препоръчайте ми добър сборник с упражнения по български език. Благодаря
Донка Кънева?
И нашите деца работят по този сборник . Добър е, освен задачи има и изведени правила и примери, което е от помощ на децата.

# 383
  • София-Младост
  • Мнения: 23 348
Това искаше учителката по БЕЛ, не мога да преценя добро или не.
https://www.ozone.bg/product/pomagalo-po-b-lgarski-ezik-i-litera … a-2017-18-godina/

# 384
  • Мнения: 13 805
Ние сме по Донка от миналата година, но и за помагалото с малкия принц на корицата съм чувала добри отзиви от приятелки.

# 385
  • София
  • Мнения: 17 592
katiABV
А по коя от двете програми е записан?
Моя първо бе супер ентусиазиран в Телерик на дигитални технологии (нещо такова, че не му помня името 😬☺) а програминето на игри при друг преподават го отказа от телерик. От миналата година замести с пиано , не че е едно и също де 😂ама пак щрака клавиши🤣


Програмиране на игри. До миналата година бяха при Яшо, сега са при друг, миналия път са имали нещо като контролно или... нещо подобно да кажем - разпределителен тест? - не е твърде щастлив от представянето си, така че... не знам, ще го видим.
От пианото се отказа миналат година - добре де, обясниха му, че без упражнения не става.

# 386
  • София
  • Мнения: 2 768
katiABV


От пианото се отказа миналат година - добре де, обясниха му, че без упражнения не става.

Хахаа то и при двата варианта без упражнения не става 😃

# 387
  • Мнения: 7 159
По БЕЛ ще работят по тези помагала, но признавам, че не съм ги отваряла още.
Скрит текст:

# 388
  • Мнения: 19 296
И при нас работят по синьото помагало.
Не помня дали нямаше още едно.

Има вече 22 оценки в дневника по основните предмети и по разказвателните. Яко са ги подхванали.

# 389
  • Варна
  • Мнения: 691
Пазите ли си учебните тетрадки от 5кл по история на Просвета и чп на Анубис? Трябват ми попълнени. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт