Шестокласници 2019/2020

  • 38 300
  • 759
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 8 280
Вторият чужд език е ЗИП или ИУЧ, при нас е математика и няма втори език.
Опитът с баткото беше плачебен (при него бе РЕ). Сигурно девойката научи за 2 седмици  повече НЕ в Гьоте от колкото той РЕ за 3 г.
Само по АЕ е оформена. Ще има 5ци, да видим колко, засега е твърда по ИТ (там няма различна оценка) и БЕЛ, тук е шарено, но средно е 5, нещо са ги настъпили с изпитване на финала и тя е притеснена.
Има няколко издънки по Мат (грешки от недоглеждане), но по основната е 6, допълнителната да видим, че там са основно издънките.
Чакат грипната ваканция Joy , дано обаче да са здрави.

# 586
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И при нас няма втори език. ИУЧ е математика. Имат още нещо допълнително, но то е отново английски, че се водят и с разширено изучаване на езика. Бе той един език да научи като хората на този етап - стига. След 7 клас вече да мисли за друг език.

# 587
  • Мнения: 19 296
При нас има руски и немски, но моята не ходи, а ползва двата часа за рисуване и спорт.
Мисля, че са оформени по повечето неща. Само по ИТ сега се сетих, че имаше двойка за без домашно. Та, там не знам какво ще е положението.
В класа засега имало един болен, но в по-малките класове отсъствали много деца.

# 588
  • Варна
  • Мнения: 2 327
При нас има по 4-5 болни деца от клас (това чувам от колеги с деца в училищна възраст). Засега още не сме стигнали пика в разпространението на грипа, надявам се да ни подмине.
Относно втория език - на тази възраст учат изключително бързо и ми се струва редно да учат по два чужди, но пък си е до дете и най-разумно е сякаш да е допълнително, избираемо занимание. Детето само си избра да остави английския в редовните часове и да се насочи към испански. Живот и здраве, тези езици ще учи в гимназията и целта е работно ниво и по двата. Ясно ми е, че за втория ще се допълва с уроци, не става само с училищните часове. Но си мисля, че е постижимо В2-С1 по два езика в края на гимназиалния курс.

# 589
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
май не е ИУЧ=ЗИП... погледнах програмата, нито един предмет не е обозначен така...
втория чужд е задължителен, но има избор между немски и испански.
Горинич в 5 клас избра немски заради учителя.
те пък го смениха и сега въздиша по испанския, но не може да го смени. Simple Smile
преди година учи и руски, с частна учителка. справяше се. беше му забавно, а като му е забавно не се оплаква.

# 590
  • Мнения: 106
Моят вчера носи 6 по музика. “На какво те изпитаха?”- питам, щото съм сигурна, че не знае как изглежда учебникът. А той: “Изпях две песни. Сребърни ята и Мамбо” Майкоуууу! Joy

Браво на госпожата, все пак е разбрала, че този предмет е от "разтоварващите". При нас г-жата толкова се е вживяла, че не е истина - дават се тестове на тактове, синкопи, триоли...., домашни, чисто луда работа и естествено ние имаме 3 и 4 ... Simple Smile

За лятна домашна беше му казала на моя ученик да правил диктовки на ноти Simple Smile

# 591
  • Мнения: 2 986
Ласинка, и при щерката по музика е така. Без лятното домашно, де. Тя се справя прилично, но защото свиреше на пиано известно време и има понятие от солфеж.
Dive, и при моята е твърда петица по физическо, но тя не е и по спорта много. Тези нормативи на малко й се изплъзват и така. Надявам се тази оценка не е важна, защото няма да кандидатства в спортно училище.
Иначе при нас се учи втори чужд език - руски от трети клас, но с два часа седмично. Не очакваме чудеса, колкото да свикне с езика. За след 7 клас още е в чуденка, но нещо не иска немски, френски, испански, а само английски и руски да продължи, та ще мислим комбинации.

# 592
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Наистина е важно ученето на език да бъде и удоволствие. Гледам по кака му. Тя сега учи немски, като в 8 клас го почна от нулата. Английският не й го броя вече. Но от лятото насам много се запали по японската култура и сама започна да учи японски. И й е супер интересно. Ако интересът остане траен, по-натам ще я запиша и на курс. Та важно е да има интерес.

# 593
  • Мнения: 4 127
Наистина е важно ученето на език да бъде и удоволствие. Гледам по кака му. Тя сега учи немски, като в 8 клас го почна от нулата. Английският не й го броя вече. Но от лятото насам много се запали по японската култура и сама започна да учи японски. И й е супер интересно. Ако интересът остане траен, по-натам ще я запиша и на курс. Та важно е да има интерес.
моят син и той  иска да учи японски, заради аниметата
има ли онлайн уроци ?

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 14:42 от The Invisible

# 594
  • Мнения: 13 805
Моят син е от децата на които много трудно им се отдава език. Много учи, ходи на школа паралелно вече четвърта година ,  но виждам как не му се получава , иска си много механична памет а неговата хич не е услужлива . За разлика от кака му която е с немски и английски равностойно  , руски  до седмимклас и докато беше още малка имаше от анимета доста познания за японски и корейски . сега в унито си избра една година японски като избираем предмет и мина четири изпита по него. Аз по се притеснявам за сина,  че след седми клас много са малко училищата без двойна езикова насоченост. Ако към английския прибави още един език съвсем ще изпуши детето. Не е и за математическа , там са съвсем друг тип деца. Едно обикновено спойно ЕСПУ ( така му казвахме навремето ) му трябва ама вече няма.

# 595
  • София
  • Мнения: 4 899
моят син и той  иска да учи японски, заради аниметата
има ли онлайн уроци ?
Инви, ако детето се оправя с английски, сърдечно препоръчвам Duolingo за учене на чужд език. Има приложение за телефон/таблет, както и десктоп-вариант /www.duolingo.com/, безплатно е. Единственият минус е, че сред базовите езици няма български, но ако детето е ОК с някой от популярните езици, например АЕ, немски, френски, испански, руски или др. може да го ползва успешно.
Аз през Duolingo уча италиански и ученето е огромно удоволствие. Направих акаунт и на моето дете и той го ползва за италиански с база АЕ.

# 596
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Нямам идея откъде го учи дъщеря ми. Онлайн е. Трябва да я питам.

# 597
  • Мнения: 4 127
моят син и той  иска да учи японски, заради аниметата
има ли онлайн уроци ?
Инви, ако детето се оправя с английски, сърдечно препоръчвам Duolingo за учене на чужд език. Има приложение за телефон/таблет, както и десктоп-вариант /www.duolingo.com/, безплатно е. Единственият минус е, че сред базовите езици няма български, но ако детето е ОК с някой от популярните езици, например АЕ, немски, френски, испански, руски или др. може да го ползва успешно.
Аз през Duolingo уча италиански и ученето е огромно удоволствие. Направих акаунт и на моето дете и той го ползва за италиански с база АЕ.
С английския се оправя доста добре
Аниметата ги гледа с английски субтитри
Клипове, филми, търсене на информация му е по-лесно на английски
Много полезен сайт

# 598
  • Мнения: 174
https://nova.bg/news/view/2020/01/24/275783/грипна-ваканция-в-софия-от-понеделник/

# 599
  • София
  • Мнения: 17 592
До кога продължава учебната година - до 15 или до 30 юни?
Край на втория учебен срок на учебната 2019/2020 година:


16.06.2020 г. – IV – VІ клас (16 учебни седмици)

УРА!!!!!
Шуф, няма гоготиното адмириращо емотиконче... МРАЗЯ новите емотикони.
Грипна ваканция София до 4-и февруари.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 13:57 от katiABV

Общи условия

Активация на акаунт