Шестокласници 2019/2020

  • 38 280
  • 759
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 17 592

За да не се повтарям, копирам си поста от анкетата:


След като миналата година с учудване научих от учебника по ЧП за 5-и клас, че онова нещо, дето държи Вселената да не се разбяга, се нарича КОНЕЦ, сега, от учебника от същата поредица, се сблъсквам с понятието сила.

И понеже, види се, новата класическа физика се намира в противоречие с онази, която аз съм изучавала, чудя се дали не е пък нужно да се препитат и професорите ми по новите разбирания... Понеже всичките ми колеги, сигурна съм, си живеят в щастливо неведение за тези нововъведения и продължават най-нехайно да си пишат статии, че и да ги публикуват - не ги е срам! - без дори понятие да имат за новия прочит на физиката!


https://old.bg-mamma.com/?topic=1147288.new#new

# 286
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
много ти е "постен" поста.
дай снимчица.... издателство ...

# 287
  • София
  • Мнения: 17 592
Просвета... Или просвета азбуки... нещо такова, в стаята му е. Абе, същите л*** като миналата година.
А ти що не спиш?

# 288
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
е, сега и ти!
Simple Smile Simple Smile няма да си призная Simple Smile Simple Smile

# 289
  • София
  • Мнения: 17 592

Бе ти и да не си признаваш, часовникът те издава.
Аз... няма да си коментирам какво правя и аз цяла нощ на компа (не каквото би трябвало, впрочем), ама то... е друга бира.

# 290
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
свърших я като кучето на нивата.. Simple SmileSimple Smile
сега чакам да стане прилично време да звънна и да се разберем с човека за плащането. Simple Smile
...и да стане 12, че да е прилично да си сипя един бейлис. Simple Smile Simple Smile

тъй, тъй...
Просвета тази

Скрит текст:


уикипедия



което ме кара да преосмисля мнението си за ученето от учебник, а не от интернет  бозите.


ПП има светлина в тунела. в другия учебник на Просвета е по-добре
този
Скрит текст:



третия по-нататък Simple Smile сега кафето

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 08:29 от st. Dobri

# 291
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Ох, при нас по ЧП са с учебник на Просвета...но не съм го отваряла.
То май и по-добре..."Всяка стрелка има начало, дължина и посока"

# 292
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:
свърших я като кучето на нивата.. Simple SmileSimple Smile
сега чакам да стане прилично време да звънна и да се разберем с човека за плащането. Simple Smile
...и да стане 12, че да е прилично да си сипя един бейлис. Simple Smile Simple Smile

тъй, тъй...
Просвета тази

Скрит текст:


уикипедия



което ме кара да преосмисля мнението си за ученето от учебник, а не от интернет  бозите.


ПП има светлина в тунела. в другия учебник на Просвета е по-добре
този
Скрит текст:



третия по-нататък Simple Smile сега кафето
Не е тоя учебник - и ти така като слагаш подсказки, могат дори и онези, които са учили физика да вземат да улучат отговора...

Просвета Азбуки е учебникът.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 17:06 от AnMary

# 293
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043


това са трите учебника.
авторите на двата леви, леви и в буквалния смисъл на думата, да вземат да се гръмнат.
десния става.

# 294
  • София
  • Мнения: 17 592

Долу ляво. 16-а страница.

https://www.youtube.com/watch?v=DBoXE4RNO5U

# 295
  • София
  • Мнения: 4 899

Долу ляво. 16-а страница.

Леле! И ние сме с този учебник. Признавам си, не съм го разлиствала, тъй като съм много далеч от физика, химия и биология, но явно ще трябва да обърна внимание.
Това, обаче, е поредното доказателство за мен, че учебниците на групата "Просвета" /плюс, без плюс, и-всякакви-там-каквито-ги-има/ са потресаващи. Пресен пример от миналата година - учебникът по математика, където нямаше обяснения в уроците; само изсипани там някакви задачи, на които в много случаи не се разбира какво всъщност е заданието, камо ли да бъде решино. За сравнение в учебника на "Архимед" хем е обяснен урокът, хем има примерни задачи с показани решения и чак после идват задачите за упражнение.
По-миналата година пък в "Човек и Общество" на Просвета намирах също някакви безумици.
Явно "академичният" състав толкова си може PersevereRage

# 296
  • София
  • Мнения: 5 188
Нещата ни се случват като по Конец - и ние ще овладеем Силата!
Вече две години ни обучават.

# 297
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
TrollfaceTrollface мъдра като Йода! Trollface

Скрит текст:
Скрит текст:
ти какво си помисли? Trollface

# 298
  • Мнения: 2 986
Щерката по ЧП са с учебник на изд. Педагог 6. Затова пък от тази година са с нова учителка и тя е почнала от втората част - химията. С физиката и силата, явно няма сили да започне...

# 299
  • Мнения: 19 296
И нашият учебник миналата и тази година е на Педагог. Не съм забелязала такива бисери, но пък знам ли, не съм гледала подробно всичко.
На дъщеря ми това й е любомият предмет.

Общи условия

Активация на акаунт