Шестокласници 2019/2020

  • 38 028
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 19 270
Чувала съм и аз, че започват да спят следобяд в тази възраст.
Моята е целодневно и няма кога да спи.
Вечер държа да е в леглото в 10-10.30 най-късно. Става в 7.10. Според мен имат нужда от около 9 часа сън за денонощие и ако не им се събира през нощта, го наваксват денем.

# 346
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
И да иска, няма кога да си поспи. Програмата му така се напълни, че е направо страшно. В два от дните се очертава да излиза сутрин и да се прибира вечер по тъмно. Тоест ще има някакви дребни пролуки от по десетина минути, но те ще са колкото да метне едната чанта, да хапне нещо почти на крак, да вземе другата и да отхвърчи. Вторник и четвъртък са му критичните точки - училище, английски, тренировка, лечебна гимнастика (последното е не само заради счупеното, а защото покрай бързия растеж получи леко изкривяване, което иска малко работа от негова страна). От събота започна и състезателния сезон, та освен тренировки почти всеки ден, в събота след курса по математика, ще тича и на състезания. Натискат го да се включи и в училищния отбор по баскет. Засега единствено в понеделник няма нищо след училище. А трябва да наместим и поне два часа седмично плуване, което хич не знам как ще се получи. Но му е важно заради изкривяването. С една дума - веселба.
Вечер заспива като талпа още в 22-22,30 ч.

Минаха всички входни - къде по-добре, къде - по-зле. Изключение - физическото, тъй като до тази седмица не можеше да играе, но той там няма грижи. Започнаха и да изпитват вече. Обещал е да поправи всичко, на което се е изложил. Да видим. Заплаших го, че ще отнемам последователно колело, комп, телефон, така че има стимул. За задвратник не мога да се класирам вече, че съм му под мишницата.

# 347
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
lulumba, скри ми шапката с тази програма. А моят мрънка, че са му малко почивките. Има тренировки 3-4 пъти седмично, като едната е в събота. През седмицата има и 1 урок по математика, втора смяна е и става в 7:30-8ч, лягат до 22ч и двамата със сестра му. Реално през седмицата преди училище има 1-2 дни, в които има повече време, през другото време тренира или е на урок и се налага да учи вечер, след училище.
През почивните дни има една тренировка, пише и учи за понеделник-вторник и играе на ПС, навън с приятели или на компютър. Това са му почивните дни.

# 348
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Бе той не се оплаква, защото има баланс между спорт и учене. Тренировките му са всеки ден, без понеделник. На английски е два пъти седмично, математика - в събота и веднъж идва учител у дома, тоест и там два пъти. Реално не е много, проблемът е, че заради лечебната гимнастика, два от дните се препълниха сериозно. Но тя няма да е вечно. За съжаление не може да се включи в математическия клуб в училище, а щеше да му е от полза. И с училищния баскет не е ясно дали ще може, защото няма кога. Но пък треньор е учителката им по физическо и няма как да й откаже. Ще го мислим.

# 349
  • Мнения: 4 364
Интересно ми стана, в колко часа започват занятията, че могат да стават в 7:30-8? Моята я вдигам в 6, започва в 7:30.

# 350
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Вдигам го в 6,40. Започват в 7,30. Оправя се бързо, а и училището не е далече. Знае разписанието на градския транспорт и си го следи.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 14:53 от lulumba

# 351
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Вдигам го в 18,40. Започват в 7,30. Оправя се бързо, а и училището не е далече. Знае разписанието на градския транспорт и си го следи.
Развесе ли ме:))
Интересно ми стана, в колко часа започват занятията, че могат да стават в 7:30-8? Моята я вдигам в 6, започва в 7:30.
Rapariga е написала, че детето е втора смяна и става в 7.30-8.
В 6.30 звъни първата аларма, в 6.40 втората и той става...сутринта мина да ме попита "как така на теб не ти се спи сутрин"...отговорих, че просто нямам избор:)
И в 6.55-7.00 трябва да излезе, за да хване автобуса за две спирки. Училището е наблизо.
Вече не закусва вкъщи, давам нещо да дъвче изпът, отделно слагам и за у-ще. Това време му стига да се измии, облече и опправи чантата. Защото не може да се хаби време да се оправи вечер...много се ядосвам за това, но...

# 352
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Ала Бала, ха-ха, голяма съм бяла птица. Коригирах се. Joy Явно мозъкът ми вече работи на край на работното време. Ще ми се. Joy

# 353
  • София
  • Мнения: 8 272
Лулу, с тази програма ме успокои. Kissing Heart

При нашата девойка само петък е свободен ден и го прекарва в тотален мързел следобяд, даже отказа тогава да включим още един път плуване.
Може и да се оплаква, но не пред мен... тя си знае, че я съжалявам, но единственото, с което мога да помогна без да личи родителска намеса (всъщност може и да личи) е, ако взема да й оцветя контурите карти, но тя не дава Simple Smile.
Не си ляга рано (обикновенно около 11) , даже снощи ми заяви,че първо ще си догледа сериала и после ще ляга
Сутрин става 6:50, на училище е от 8 (общо взето придвижването с адския транспорт или кола е еднакво) .
За 30 мин се е облякла, оправила леглото си, закусила, минала през банята и е с вързана/сплетена коса. Знае, че ако не се справи, ще я будя по-рано, аз така и така от 6:30 съм на крак заради баткото.
Входните нива минаха, вече изпитват, не е перфектно, но не мога да кажа, че съм недоволна.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 20:31 от Desem

# 354
  • Мнения: 13 664
Миналата година синът ми имаше английски два пъти седмично по час и половина и беше голям гърч. През цялото време все се бързаше, все не сстигаше времето да си научи, все ядеше тези два дена с Английски на крак. Тази година специално го записахме да е на английски един път седмично три часа  в събота . Като сложиш уроците по барабани и школата по рисуване... и  в резултат почивните дни няма свободно време. Затова петък като се върне от училище учи за понеделник. През седмицата едва му стига времето да си научи и направи проектите по рисуване. Той е в училище по изкуства. Принципно не обича да си мъчи душицата , не е спортен тип. Обаче знае че всеки ден вечерта, трябва да направи 100 коремни и 60 упражнения с гирички ,а всяка събота и неделя сутрин или вечер  изминаваме семейно по 10-12 км някъде. Не е много но все е нещо.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 07:22 от _re_ge

# 355
# 356
  • Мнения: 19 270
Мале, като ви чета, моята дъщеря излиза, че е на почивка. Събота и неделя са свободни и пътуваме или ходим по планините.
Лечебна гимнастика трябва да прави вкъщи, ама ако не напомня, се скатава.

# 357
  • Мнения: 2 038
Дребната вторник и четвъртък преди училище ходи на английски, понеделник и сряда след часовете е на танци. В четвърък след училище е на пеене, в петък - на театрално, в събота - на пиано и репетиция с групата, в неделя обичайно има урок по математика. Уморих се, докато го напиша, но всичко си е по нейно желание и засега се спрява успешно. И пак й остава енергия да ме ядосва Simple Smile

# 358
  • Мнения: 4 364
Бях забравила, защо набързо се бях отписала от "Отчетните" Simple Smile

# 359
  • Варна
  • Мнения: 2 322
И при нас е пълна програмата, но девойката не се отказва от нищо... Два пъти седмично е на испански, три пъти на стрелба, веднъж на фотография и веднъж на езда. Вторникът е 'свободен' ден и в него гледа да наваксва с уроците и домашните за другите дни от седмицата, защото тогава обикновено се прибира към 5. Разбира се, това не става без подканяне от моя страна... Вечер ляга между 22:30 и 23:00. Става в 6:00. Няма желание да закусва, което ме изправя пред необходимостта да приготвям всякакви закуски - кекс(чета), баница, соленки, кифлички... Предимно тесто, но толкова ми стигат кулинарните способности и въображението Sad.
Засега не ми се струва да е изморена, справя се. И с домашни сякаш не е затрупана. Изпитват ги умерено, правят контролни, но не е някакво огромно натоварване, несъобразено с възможностите и възрастта им. Повече ме тревожи, че вечно 'няма време' да си оправи стаята, да помогне с нещо у дома, да чете книги. За извънкласни учене няма да подхващам темата, че ми е болна Simple Smile
Роник, честита ти Беба! Браво за куража! Да ви расте здравичка и много да й се радвате всички вкъщи!

Общи условия

Активация на акаунт