Как отучихте бебето да се буди нощем?

  • 2 990
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 989
Нищо не си видяла още. Дори зъбите не са започнали да й растат! Поради незрялост на нервната система и множество други неразположение децата се будят нощем, много често!

# 16
  • Мнения: 2 494
И аз мисля,че бебка сама ще се откаже. Да знаеш обаче, че има деца, които до 2-3 годишна възраст си ядат по едно шише мляко през нощта! След като иска-даваш и, моя приятелка и тя към 6-я месец се опита да го откаже сина си от нощното хранене-ама нъц  ooooh! Рев, рев ни вода, ни нищо..........А след месец той сам се отказа!  bowuuУспех!

Йоана на 2 месеца и 2 дни се отказа от нощното хранене и като отминеха коликите към 12-1 часа (ние от 10-я ден до 4 месеца се скъсахме от колики от 16-17 до 12-1 ooooh!!) до сутринта си спеше до 6 месеца без вообще да се буди нощем! Благодат си беше! Ама като почнаха зъбите и пак безсънни нощи-не ми се говори!
Успех!

# 17
  • Мнения: 1 147
Аз го оставям той да диктува, но вече спинка по цяла нощ, случвало се е да прави паузи от по 10 часа ... а никога не съм правила нищо да го отказвам и дори и да продължаваше да се буди пак нямаше да правя опити, според мен си е до дете, просто има нужда от близостта с мама.

# 18
  • Мнения: 4 156
Педиатрите препоръчват да се дава вода. Обаче големия ми син продължава да се буди, за да пие вода нощем точно заради това отучване. Мисля, че сбърках, че не му давах да яде нощно време, а изпиваше 1-2 шишета вода. А и колко време го приспивах на ръце... Сега с малкия го храня като се събуди и го връщам в креватчето му. Ако не му се спи си го оставям на нашия креват и му давам да яде или просто да стои до нас. Понякога не иска да заспива, но и не иска да лежи в креватчето си. Аз доста си поспивам с него. И се чувствам добре. Ако можеш да наваксваш съня докато и той спи през деня, ще се почувстваш по-добре.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Всичко е до дете  Peace
Дъщеря ми спря да се буди нощем още от десетдневна възраст, макар че беше кърмено бебе. Сега се буди за водичка по няколко пъти на нощ, но това не го броя  Grinning

# 20
  • Мнения: 8 917
Ще отмине - период е Peace Гери сама се отучи към началото на 3-я месец Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Сам се отучи, като стана на годинка

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Жасмина самичка се отучи още в края на 1-я месец. Не съм привърженик на даването на вода или залъгването с биберон. Според мен ще се отучи, когато си реши.

# 23
  • Мнения: 2 673
за отучване от нощно хранене ли питаш или по принцип будене през нощта?

# 24
  • Русе
  • Мнения: 170
Дъщеря ми се будеше до година и половина (18-19мес) по 5-6 пъти на нощ (минимум) . Още на на 3-4 месеца отказа да спи през деня. Според лекарката всичко бе наред, щом наддаваше нормално - дори и повече и растеше усилено. Имало такива деца. Мислех, че проблема е в мен, защото я кърмих до 10 месеца, гушках я винаги, когато се събудеше и т.н.
Около 18-19 месец по съвет на приятел-кинезотерапевт и дадох еспумизан. И стана невероятно нещо - за 1 седмица почна да спи непробудно цяла нощ. Аз пак ставах по няколко пъти . Дори след месец не можех да се отърва от странното чувство, че не трябва да я нося нощем. През деня продължи да не спи. Дори и сега (на 4.5г е ) не обича да си ляга рано -около 23-24ч., не спи през деня , но иначе спи до сутринта и не се буди , дори да пишка. Дали е от колики ( бях пробвала какво ли не срещу колики, за зъбчета и т.н.) или просто съвпадна периода - не мога да кажа... Но това бе при мен.
Сега след 9 седмици очаквам второ дете. Искрено се надявам да обича да спи повече . На приятелка детенцето от 3-я ден спеше от 22:00 до 7 сутринта непробудно . Тогава си мислех, че е от храненето - бе на кисело мляко, въпреки че според лекарите въобще не се препоръчва.
Явно просто трябва да се изчака, докато децата сами се откажат... но това е трудно, когато няма кой да те смени поне за една нощ... нали  Laughing.. Успех !

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Дъщеря ми,която е на 46 дена и е на смесено хранене през деня,а нощем само на кърма до преди две нощи се будеше да яде.Миналата нощ се събуди и аз тъпа и упорита давам гърда,ама не то детето само промрънкало засука два три пъти и не иска.Заспа си и така до шест сутринта.Надявам се вече да ни отпадне това нощно хранене.Аз,нищо не съм правила-то така си реши.

# 26
  • Мнения: 152
Моята дъщеря още се буди нощем. Някой път яде, някой не. Сега я мъчат зъби, преди бяха колики. Буди се между 2 и 5 пъти. Какво ли не правих не помага. Не съм сигурна, че е от глад. Пробвам всичко, пък което помогне. Само да заспи, че и аз да поспя малко. През деня спи не повече от 2 часа.

# 27
  • Мнения: 8 769
В същност не виждам да имаш проблем. И моят син се събуждаше за да яде до около 5-6 месечна възраст. Давах му. Сам се отказа. Знаех, че така ще стане и нямах нищо против да му давам да яде, вместо да плаче. Дъщеря ми на около месец и половина два приключи с нощното хранене. Всяко дете е различно. Твоето е просто по-ящно. При някои продължава до годинката, даже и до по-късно. Аз съм била на три, когато съм молела баба ми на село да ходи да дои кравата, за да ми даде да ям посред нощ... Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо също се будеше често докато стана на година и проходи.След това явно се изморяваше повече и съня му беше здрав.Дори и сега ако се събуди и иска мляко му давам,той само си показва как да му отказвам.
А иначе е от поспаливите деца спи непробудно по 11,12 часа а следобедния му съм е 4 часов,ако привечер го возя в колата пак ще поспи половин час:)

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Всяко дете си е различно.
Баткото спря да се събужда след 8 месец, но малката спря след годинката. Не съм правила нищо. Всъщност правих опити да не давам води, млека, кърмене и подобни, но явно, когато му дойде времето, тогава спират да се събуждат хайванчетата.
Мъжът ми се чудеше, когато му казваха по времето, когато бях бременна - спи сега колкото можеш, че после не знаеш какво те чака. Много се чудеше какво толкова. Ама чак като му дойде на главата, тогава разбра.
Така, че периода при всяко дете си е различен.

Общи условия

Активация на акаунт