Хиперактивно и нервно дете на 7 год.

  • 3 212
  • 19
  •   2
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, мами моят син е на 7 в предучилищна възраст и тази година е първолак.
Недоказана хиперактивност, но има доста такива симптоми.
Още откакто проходи не се спира всяка секунда е в движение, това го приемам но е доста нервно  понякога изпадаше в нервни кризи. Ходихме при доктро Христов-от София психиатър-невролог. Изписа му Медориспер (Рисперидон) и Конвулекс сироп. След 2 години лечение си е същия без дългите истерични нервни кризи, пак не се спира, но липсва внимание не може да се концентрира в дадено нещо и ако го накараме да пише например става с много уговорки и нерви. Сега обмисляме да отидем в Пловдив при доцент Иванов- невролог да му направим ЕЕГ.
Някой да е минал по този път и нека да сподели вече сме отчаяни с мъжа ми.

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Нямам хиперактивно дете, но наскоро ми попадна клип на една влогърка, която следя и просто ще ви оставя линк, за да погледнете и вие. Нищо не пречи да опитате Simple Smile

Клик

# 2
  • Мнения: 11 910
Ако сте от София минете обследване в Св Никола (детската психиатрия към Александровска болница). ЕЕГ се използва за следене на мозъчната активност при епилепсия. И аз имах сериозни съмнения за хиперактивност при дъщеря ми, покриваше почти всичко, то се оказа съвсем друго - Смесено специфично разстройство. Иначе и тя си е много подвижна и активна. Откакто кара активно колело дългата разходки и колелото много й помогнаха. В нервни кризи изпада лесно, особено при преумора (умствена). Опитайте се да осигурите на детето физическа активност - лека атлетика, плуване, колело, бойно изкуство (по избор) и повече сън, както и по-малко джаджи (електроника). Това, които може да помогне на детето за концентрация и стоене на едно място достатъчно дълго, е нестабилното сядане. (Върху възглавничка, топка за гимнастика, въртящ се стол...). Така детето докато седи има възможност да движи дупето и краката, която му помага да се концентрира и задържи вниманието си върху това, което прави. Забравете за правилната стойка и го оставете да сяда и да ляга у дома както на него му е удобно. Научих дъщеря си да ляга по корем, когато чете вкъщи. Така има възможност да си клати краката и беше решаващо да започне да чете, тъй като при нея процесът беше доста по-труден.

# 3
  • Мнения: 10 993
Моят беше интерактивен, но в нервни кризи не изпада, малкият ми син като цяло е много кротък, но пък изпада в нервни кризи. В тоя ред на мисли сигурно е доста трудно едно дете да преживява и двете състояния. Големият сега ще е шести клас, интерактивността се разрасна. Относно училището ще ви трябват здрави нерви и много учене вкъщи за да бъде на нивото на съучениците. На моят син му помогна това, че го спряхме от занималня и компютърните игри.

# 4
  • Мнения: 11 910
Явно си е до дете и до учител. Ние попаднахме на много разбрана и помагаща на всички учителка и тази година дъщеря ми изцяло се готвеше на занималнята. Изключение, ако има друг ангажимент и трябва да пропусне. В къщи е голяма мъка да я накарам да седне и да се концентрира, там успява. Е, не всичко е перфектно, завърши втори клас с тройки по БЕЛ и математика, за БЕЛ не го очаквах на база текущите оценки, но здраве да е. За мен по-важно е, че чете, разказва, а пише доста грамотно вече, макар и с някои характерни грешки за дислексията. Ако успеем да изчистим и тях, всичко ще е точно. А оценката е субективна. По математика ми е ясно колко трагично е положението, но и там има напредък.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 419
Намерете психолог, работете лятото и искайте подкрепа в учебно време.

# 6
  • Мнения: 102
това да си хиперактивен вече болест ли е? Добре,че нашите не са ме завели при доктор Христов да ми изписва лекарства на 7 години.Имам наблюдения, за интересен случай в шахмата където се изисква огромна концентрация,а всъщност Гари Каспаров(най-силния шахматист заедно с Магнус Карлсен)едвам стои на едно място дори и в напреднала възраст.Точно обратното нещо е най-големия му противник Анатолий Карпов абсолютен свинкс,бутилка да му разбиеш в главата може и да не те погледне. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 11 910
Хиперактивното дете може да има сериозни проблеми в училище, където се иска да стои по 35-40 минути на чина сравнително спокойно и да изпълнява указанията на учителя. Ако се върти, говори, става, разхожда ... с две думи разсейва и пречи ще завалят оплаквания за лоша дисциплина и постепенно детето ще бъде изхвърлено от училище. Имахме потребителка тук, чието дете в първи клас е в желано училище, но до там . Живеят в центъра на София, никое училище не иска детето, майката принудена да дежури пред училище докато го изгонят от час... В края на годината случайно става свидетел как класната провокира детето... Не знам дали накрая не го пратиха в самостоятелна форма на обучение. Подходящите лекарства дават възможност на нервната система да намали възбудата.

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Отидете в Св.Никола на обследване.Моят син мина през какви ли не диагнози и какви ли не лекарства,но нищо не му помогна да решим цялостно проблемите и вече се решихме да го обследват там.Не е бил точно хиперактивен,но не можеше да седи на чин и да пази тишина повече от 20 минути.Затова го отложих от първи клас и го записах предучилищна в училище.За една година усвои това и тръгвайки вече в първи клас тези проблеми ги нямаше.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 13:03 от Елислава

# 9
  • София
  • Мнения: 461
Привет, имам близнаци, току-що навършили 5. Единият е склонен към изблици, в градината не слуша, по едно време започна да тормози децата, които идват да играят с брат му. Бързо се отегчаваше от заниманията в градината и не се справяше с рисуване и оцветяване грам... на 4 години рисуването му беше като на брат му на 1.5г Специфичното при него е,че.имаше проблеми с артикулацията. Преди 6 месеца започнахме работа с логопед 2 пъти седмично и от 2 месеца е 1 седмично на психолог ( минахме през невролог и еег - всичко нормално)  Смятах,че логопедът "ремонтира" само произношението с вокални упражнения, но се оказа,че тома правят 5 минути от общо 40.. всичко останало е работа за фина моторика и концентрация. Напредъкът е невероятен- изчисти говора, стаана супер спокойно човече и вече има приятелчета в градината, а преди всички тичаха при брат му, но се пазеха от него и не го канеха в игрите. Вече си играе по час , когато си измисли нещо, рисува и оцветява  на нивото на другите деца и започва да се опитва да чете.   Направете консултция с логопед. Ако сте от София мога да ви дам контактите на нашия - чусесен специалист е и няма да ви откаже консултация, дори да е еднократно. Поздрави и късмет!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 984
Някой работил ли е с това дете за концентрацията? Има упражнения, занимания, които се правят с цел подобряване на концентрацията и фиксиране на вниманието. Синът ми също работи с логопед, освен върху учебната част, имат и такива занимария.

# 11
  • Мнения: 3 525
А д-р Христов какво казва за състоянието?. Вие сте на сериозни лекарства, все пак трябва да ви даде съвети за по- нататъшна терапия.
При вашето състояние според мен е трябвало още преди началото на това лечение да направите и втора консултация.  "Св. Никола" е добро място, по-добре там отколкото в Пловдив.

# 12
  • Мнения: 17
това да си хиперактивен вече болест ли е? Добре,че нашите не са ме завели при доктор Христов да ми изписва лекарства на 7 години.Имам наблюдения, за интересен случай в шахмата където се изисква огромна концентрация,а всъщност Гари Каспаров(най-силния шахматист заедно с Магнус Карлсен)едвам стои на едно място дори и в напреднала възраст.Точно обратното нещо е най-големия му противник Анатолий Карпов абсолютен свинкс,бутилка да му разбиеш в главата може и да не те погледне. Simple Smile
Ще приема коментара ви за несериозен !!!
Аз казвам че детето не може секунда да седне на място вие ми говорите за шах.

Някой работил ли е с това дете за концентрацията? Има упражнения, занимания, които се правят с цел подобряване на концентрацията и фиксиране на вниманието. Синът ми също работи с логопед, освен върху учебната част, имат и такива занимария.
Имаме опит и с логопед, ходихме при доста ентусиазирана логопедка и разправяше "аз това аз онова" и като видя за какво става на въпрос се разплака и се отказа, но преди това бяхме я предупредили. При друга ходихме тя пък му хвърляше торба с играчки и пиеше  кафенце после, питахме го какво правихте "ами аз играх само " беше отговора, така че всички са шарлатанки и се отказахме от този път.

Привет, имам близнаци, току-що навършили 5. Единият е склонен към изблици, в градината не слуша, по едно време започна да тормози децата, които идват да играят с брат му. Бързо се отегчаваше от заниманията в градината и не се справяше с рисуване и оцветяване грам... на 4 години рисуването му беше като на брат му на 1.5г Специфичното при него е,че.имаше проблеми с артикулацията. Преди 6 месеца започнахме работа с логопед 2 пъти седмично и от 2 месеца е 1 седмично на психолог ( минахме през невролог и еег - всичко нормално)  Смятах,че логопедът "ремонтира" само произношението с вокални упражнения, но се оказа,че тома правят 5 минути от общо 40.. всичко останало е работа за фина моторика и концентрация. Напредъкът е невероятен- изчисти говора, стаана супер спокойно човече и вече има приятелчета в градината, а преди всички тичаха при брат му, но се пазеха от него и не го канеха в игрите. Вече си играе по час , когато си измисли нещо, рисува и оцветява  на нивото на другите деца и започва да се опитва да чете.   Направете консултция с логопед. Ако сте от София мога да ви дам контактите на нашия - чусесен специалист е и няма да ви откаже консултация, дори да е еднократно. Поздрави и късмет!
Чудесен коментар !
Имаме опит и с логопед, ходихме при доста ентусиазирана логопедка и разправяше "аз това аз онова" и като видя за какво става на въпрос се разплака и се отказа, но преди това бяхме я предупредили. При друга ходихме тя пък му хвърляше торба с играчки и пиеше  кафенце после, питахме го какво правихте "ами аз играх само " беше отговора, така че всички са шарлатанки и се отказахме от този път.
Нашия е същия в момента никой не иска да играе с него защото започва да им разваля играта.
ако може дайте ми координати прио вашия специалист, но ние сме от Казанлък.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 14:16 от AnMary

# 13
  • Мнения: 7 897
Направете ЕЕГ и обследване. Конвулекс е сериозен медикамент, доколкото знам.

# 14
  • Мнения: 460
Здравейте,
нямам опит и за това се извинявам, че се намесвам в темата ви, но бих искала да споделя това, което се случи на нас. Големият ми син е изключително ревливо дете (тръшка се, изпада в истерии, реве с часове без видима причина). При него проблема се оказа нещо много просто, дефицит на витамин Д, след коригиране на дозата и повишаване на нивата на витамина, детето изведнъж стана друго. Спря да реве, започна да говори за емоциите си и да обяснява какво се случва. Работихме и с логопед, заради заичане/заекване (не съм сигурна как да го нарека точно, а знам, че има разлика) - след точно 3 консултации проблема драстично намаля, а след откриването на дефицита съвсем се изчисти.
Прочетете за рибеното масло, за липсата на витамини от група Б (особено Б12), за витамин Д.. Предполагам, че това няма да реши всичките ви проблеми на мига, но може причините да са комплексни и да има и медицинска причина за държанието му. Успех ви желая и дано съм била от полза с тази различна гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт