Септемврийски бебета 2018 - Тема 4

  • 39 060
  • 390
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 262
Miladinova бързо да оздравявате!
Аз спрях да давам витамин Д още в началото на лятото.
Тъкмо тези дни си мислех, че за сега сме здрави, за разлика от миналата година, когато всички вкъщи се редувахме с разни настинки.
За сметка на това зъбите са голяма мъка.. все още. Мечтая си за дори само 4-часов непрекъснат сън! И на 3 часа ще се съглася!

А вие давате ли на бебоците вече сами да се хранят? Аз съм в ужас от мазаницата, но от понеделник се престраших. Колко успява да изяде е отделен въпрос. Но поне е нещо! Напоследък абсолютно отказва аз да ѝ кусам. Пробвах държавна кухня, но там основното е като супа и се отказах. Сега къде с лъжицата, къде с ръце - хапва си 😁

# 301
  • Мнения: 131
Днес е по добре. Не е вдигала температура. Само почна да кашля.. Това с яденето ми е болна тема. Някой път ми иде да хвърля всичко и да я зарежа на стола.. И аз тази вечер я оставих да яде сама.. Хапна малко, после с ръце близа, смука - абе голяма кочина, но поне нямаше мучене на масата.
Напоследък забелязвам, че почва да се тръшка и да прави фасони. Вече 3ти ден сме вкъщи и сменянето на памперса е кошмар, реве, дави се, просто АД. Ако не я държа ще се катурне от масата за повиване..
Зададоха ми няколко пъти въпроса няма ли Емма да има братче или сестриче скоро. Ами как да има като с нея едвам се оправяме. Качила ми се на главата и скача яко там, а аз се чудя къде бъркам. А е супер нелепо, защото работя в детска ясла.
 Като споделя на мои приятелки те казват, че и тяхните са така, да ама не. Днес дойде една позната за половин час до вкъщи и детето и не гъкна. Седя, гледа, кротува.. Моята 2 минути не може да седи кротко. Само мучи и иска нещо 😳😳😳😳

Както и да е. Оплаках се на бързо 🙄🙄🙄 лека вечер и късмет със зъбите. Нашата вече има 16 и се надявам поне от този проблем да сме е отървали 😂

# 302
  • Мнения: 2 124
Ти щом можеш да си задържиш детето на масата за повиване си си екстра, нашата я махнахме отдавна. Гоня я из целия апартамент и сменям в движение.
Тръшка се от 8 месечна, сега вече на 1.5 е майстор на дивата истерия и какво ли не, а и не спи през нощта, а и не иска да се вози в колата, сцепва се от гърчене в стола за колата, на стола зс хранене.... И още куп неща.
Буди се по 18382828 пъти и никога не е спала досега по цяла нощ.

P. S
На приятелката ти детето е изглеждало кротко, защото е било на ново, непознато място предполагам. В тях сигурно ги прави мармалад.

# 303
  • Мнения: 319
Малеее, а аз се оплаквам от наща Grinning Има моменти на тръшкане, но е за 10 15 секунди и минава. Мисля че е сравнително послушна предвид това което разказвате. Поне не ви е скучно Heart Eyes може би е нещо като " детски пубертет" и ще отмине. Аз също имам моменти в които ми иде да избягам ама минава бързо. Я да ви питам слагате ли им космонавти, на мен ми изглежда супер неудобно за нея и тъкмо го облека и айде махна го, а не е от тези най-дебелите. А столчето за кола може би е най-разумната ни покупка. Седне ли там заспива моментално, но и тя постоянно пътува някъде и е свикнала. За спането през ноща същата работа може би никога не е спала цяла нощ без да се събуди, събужда се по 3 4 5 пъти.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 23:43 от Moni442

# 304
  • Мнения: 274
Слагам гащеризон за ски от Lidl когато е много мокро по пързалките защото за нас МОКРО Е , НЕДЕЙ не важи...

# 305
  • Мнения: 335
Здравейте и от нас.
Малкия почти проговори, казва “качи”, “ам-ам, “искам”, “ей там”, “гони”, не .... и т.н Още сме на отделни думички.
Казва си всеки път като му се ходи на тоалетна, но казва “ак “ и на двете 😁
Проблема е, че започна да лъже и постоянно вика “ак”, за да му чета книжки на гърнето. Което е винаги по 30-на мин. Понякога все казва “ак” и съответно седи без тренировъчни гащи. Още не сме махнали напълно памперса. Чакам да се постопли. Също пишкаме прави върху тоалетната.
Буди се през нощта и не спи по час, 2 се търкаля в леглото.

# 306
  • Мнения: 215
Здравейте, как сте мами, как са дечицата в това извънредно положение, как се справяте със стреса и изолацията?

# 307
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Здравейте, как сте мами, как са дечицата в това извънредно положение, как се справяте със стреса и изолацията?

От събота не сме си подавали носа навън с дребен. Работя докато спи и вечер. Утре и в петък съм на работа и ще се гледат с баща му тогава. За никого не е приятно, ама няма начин.
По принцип не съм склона към драми и паника, та за сега приемаме спокойно нещата с ясната представа, че нищо добро не ни чака. Надявам се оптимистично бързо да мине и последиците да не са най-лошите, които ни се въртят в главите.
И това ще мине. Heart

# 308
  • Мнения: 241
Като прескочим корона положението, разваления режим и т.н. искам да попитам забелязали ли сте как децата реагират на рекламите? Моята девойка като започнат може да се е смеела в захлас и играла мигновена замръзва и се втренчва зомбирано в ТВто. Гарантирано нещо има заложено и то доста сериозно.

# 309
  • Мнения: 2 068
Ние сме добре, аз работя вече две седмици от вкъщи и сега при това положение прекарвам повече време с децата. За сега е добре,  но мисля, че колкото повече време минава хората в това  число и аз ще се депресираме. И това ще отмине.

За рекламите, да, и аз мисля, че има нещо в тях. Почти всички деца са заплетени. Моят даже танцува Simple Smile любима му е тази на Боби Ваклинов.
С гърнето още не сме се срещали, но скоро ще му го покажа.
И много приказва напоследък, но нищо не му се разбира Simple Smile успяваме да разберем само ако иска нещо.

# 310
  • Мнения: 505
Ние в извънредното положение излизаме в градината или правим някое кръгче на улицата с триколката(много й се радва). На гърне сяда за 5 минути и нищо. Тя моята за дълго не стои на едно място. Май скоро ще пробвам с тренировъчни гащи.
С рекламите сме същата работа види ли ги и се зомбясва или танцува. Иначе през останалото време не обръща внимание на телевизора. Дай й само книжки да разглежда и да сочи да пита какво е животното. Че ако не й отговаря и почва да се кара.Blush

# 311
  • Мнения: 335
И ние спазваме карантината. Вкъщи, градината и до реката ходим. Скука. Поне е хубаво времето.
Вие мамита, как предпазвате малките като излизате на вън?
Аз си взимам само едни мокри кърпи със дезифектант напоени.

# 312
  • Мнения: 505
Аз взех на бочко гела, пише че става за деца над 1г. и ние го ползваме. Този вирус го мори алкохола и спирта. И редовно и дръжките на вратите минавам със спирт.

# 313
  • Мнения: 2 068
И аз излизам с напоена кърпа със спирт и с нея отварям вратата. Друго нищо не докосвам във входа.
Момичета много се ядосах днес. Обикалям около блока днес с малкия и докато се прибирахме една комшийка взе да ми се оплаква, че били под карантина цялото семейство, а тя на улицата Sad обърнах посоката и я изчаках да се прибере. Добре, че говорихме от разстояние.

# 314
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Именно, защото не виждам как да го предпазя, не излизаме навън. В блок сме - докато излезем ще е пипнал 300неща, ако е с количка, тя и тя разнася неща.. Та за доброто на всички си стоим само вкъщи.

За рекламите - винаги е бил така. Между другото и кучета съм виждала така да реагират. Залагат на визуална стимулация подобна на хипноза - ярки образи, сменящи се, музика и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт