Композитни кухненски мивки - мнения

  • 6 116
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,

предстои ми да си закупя кухненска мивка и реших да е композитна.

Към момента се колебая между 2 марки основно - Фат (българска) и pyramis (athlos plus ).
Това, към което съм се насочил  е сивата гама и искам смесителят ми е да е в тон с мивката и той да е такъв (в идеалния случай едно към едно като цвят и отенък).

Пирамис имат доста удачно решение в това отношение и излиза към 450 лв (мивка плюс смесител)

От друга страна, по шоурумовете ми хвалят Фат. Като цяло Фат от най-високия им клас материал (фатгранит) с техен смесител ще ми излезе дори малко по-скъпо от офертата на пирамис.

По технически данни, на хартия , пирамис пише, че издържа до 280 градуса, по-здрави били и тн.

Това, което ми е плюс на фат, е че гоня оптимални размери във всеки сантиметър и тази на Фат е 80 см (срещу 86 см на пирамис за горе долу същото корито) , което пък ще ми даде 6 см повече плот Simple Smile, ако избера Фат.

Какво мислите? Може ли категорично да се каже коя от двете е по-добрата марка като качество, издържливост и тн.?

Мерси!

# 1
  • Мнения: 40 307
Фатгранит няма "история" - пуснати са в продажба преди 2-3 години и не е доказано от практиката, че издържат 10 години, колкото го дават като гаранция.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Аз съм изключително доволна от българския артикул на Fat. Hands Plus1
Препоръчаха ми я пред останалите и не съжалявам. Ползвам я вече  5 г. Няма никаква драскотина. Основното правило, което трябва да спазите е да не ползвате абразивни в-ва за почистване.
Отзивите за гръцките е , че са по - некачествени , с изявени дефекти .

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 12:59 от Viviana91

# 3
  • Мнения: 1 195
И аз съм доволна от Фат

# 4
  • Мнения: 3 916
Имам Фатгранит от миналата есен. Засега нямам забележки. Също и смесител в цвят като мивката. И той си е ок. Но съм ги ползвала няма и година.

# 5
  • Мнения: 550
И от мен точка за Фат! От отзиви на приятелки също са доволни от Фат 🙃

# 6
  • Мнения: X
Независимо коя ще вземете помнете 3 неща...
1. Никога не я чистете с абразивни препарати от рода на Циф, Роли и други. Може да започне да се оцветява в последствие. Чистят се само с гъба и веро. Това е съвсем достатъчно.
2 Тези мивки се страхуват от силни основи т.е. внимавайте да не я изпръскате със препарат за отпушване на мивки които са на основа на сода каустик. Обезцветяват се и стават на петна.
3. Над мивката ако има шкаф, не дръжте някакви супер тежки неща. Моя колежка държала буркан тип "Омния" пълен с мед и взимайки го веднъж го изтървала. Сега има отчупен ъгъл. Залепила го е.
П. С. Имайте предвид че ако водата ви е твърда и изберете гланцова мивка в много тъмен цвят при изсъхване на капките може да остават следи от варовик.

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 354
И ние купихме мивка на Фат, но още не е готова кухнята и не сме я изпробвали, но изглежда много хубава и е сива, само че нашият смесител е черен. Много ми харесва как ще стои, много си отива с черния смесител! А свекито и те имат на фат, както и сестра ми и са много доволни! Препоръчвам с две ръце!

Общи условия

Активация на акаунт