ЮНчетата ни добрички вече бутаме в колички! №1

  • 16 613
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 262
Момичета, на мен ми е интересно нещо друго. Татковците включват ли се в грижите за бебето, или в домакинските задължения дори.. Въобще помагат ли ви с бебетата?

# 676
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте, момичета. Някой може ли да ми препоръча добър гастроентеролог в София?

# 677
  • София
  • Мнения: 4 015
Здравейте, момичета. Някой може ли да ми препоръча добър гастроентеролог в София?
На мен ми препоръчаха един в трета градска. Не помня името му, но с баткото ходихме там и бях много доволна. Ще се помъча да си спомня името.

Таткото много помага и с баткото и с бебето. Сменя памперси, къпе ги, чете приказки и мие зъби..То май не остана работа за мен. Аз готвя и чистя.

# 678
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
При нас таткото поема 50% от грижите за детето и дома, чисти, пазарува, пере, ако имаше кърма щеше и да кърми, иначе сменя памперси, къпем бебето заедно, излизат на разходка, преоблича го, дондурка го, абе не се скатава. Нощем ставам аз, сутринта става той когато има нужда, през почивните дни ходим да вършим работа заедно. Много е внимателен с мъника.

За къркорещото коремче ни казаха, че е нормално и ако не се мъчи детето няма място за притеснение.

# 679
  • Мнения: 1 694
Milk-choc, вие нали бяхте със запек? Някакво подобрение? И моя малчо не ходи по 4 дена и не знам какво да го правя, а като дойде момента е един плач през целия ден...
Да, със запек е, смених пробиотика на Биобаланс бейби, смених и моя с Прокомбо прегна. Три дни под ред акаше всеки ден, но днес пак не е акал и е видимо тревожен. Така че временен ефект има, но за трайно подобрение не знам. Него също го чака рецепта с лактулоза ако не се оправят нещата.
При нас таткото помага във всичко, даже вчера докато приспиваше бебето баткото го пита "Тате, ти ли ще го кърмиш сега?" Simple Smile

# 680
  • Мнения: 6 878
Нана, голям сладур е твоя бебок Heart скоро ще се оправи Flowers Four Leaf Clover

Моя бебчо е в пика на коликите май. Голямо къкорене, напъване, свиване, пръцкане... Давам капки, но пък от тях ака трудно Rolling Eyes
ММ помага много за бебчо - къпе, дондурка, разхожда т .н., само го е страх да го преоблича, че да не му направел нещо Joy но то няма как иначе, нали му е баща все пак и той се радва и иска да участва пълноценно Kissing Heart
Иначе ние се занимаваме и с основен ремонт на жилището, където ще живеем и ни е много натоварен графика с майстори, проекти и пазаруване Stuck Out Tongue Winking Eye

# 681
  • София
  • Мнения: 4 015
Здравейте, момичета. Някой може ли да ми препоръча добър гастроентеролог в София?

Гайтанджиев се казва, в поликлиниката към трета градска.

# 682
  • Мнения: 2 599
Бебка още си ака на всяко ядене. Понякога само е пръцнала, друг път повече. Поне дупето оправихме. Сега вдехме контрола за бактерията, да видим дали я изчистила, че нали ваксини предстоят Sad. Педи последният път каза, ако я няма бактерията, 3 ваксини наведнъж, заедно с ротарикс. Но ми се струва супер стресиращо.
Нана, как е днес? Чакаме хубави новини...

# 683
  • Мнения: 2 559
Таткото помага много - сменя памперси, гледа го, къпем го заедно, чисти, пазарува, заедномходим и на разходка вечер, с каката помага... Да ми е жив и здрав, не го сменям за друг. 😍

Моят бебо така се напъва и ръмжи, че чак на моменти имам чувството, че преграква. 😳

# 684
  • Мнения: 272
И ние се включваме към неакащите. А сме само на кърма 💁

# 685
  • Мнения: 620
При нас само бебето е на пробиотик Омнибиотик Панда, след като го приключим, мисля да минем на Линекс. Аз пия Сорбифер желязо и се чудя, дали той не го запича... с храни пробвам, но няма ефект. Иначе, акото си е съвсем нормално и обилно. Дано да не продължим така... Макар че ми е много чудно, защото масово бебетата на кърма разреждат акането, уж било нормално.
При нас таткото поема домакинските истории основно, оправя миялна, пере, чисти, помага за къпане, дондуркане, но не сменя памперси Grinning При нас помагат обаче и бабите много и яденето е от тях, моята грижа е по цял ден с бебето на ръце Grinning

# 686
  • Мнения: 3 290
При мен таткото помага с бебето вечер като се прибере от работа, домакинска работа няма за него, аз съм я свършила през деня. Но пък петък и събота ме отменя изцяло вечерно време - кърми, сменя памперси Simple Smile аз изцеждам цял ден и нощ, така че може спокойно да кърми. Даже и в момента се кърмят, а аз изцеждам. Аз взех био гайа, давам от 3 дни и засега не съм видяла ефект, дано да има..

# 687
  • Мнения: 1 694
Cheburita, Омнибиотика няколко майки ми казаха, че им го изписват за диария и макар че пробиотиците регулират всякакви състояния, при нас не помогна за запека. Биобаланс бейби е по-добър, а приятелки, които са водили много сериозна борба със запека, са най-доволни от Линекс бебе.
Да ви питам как е сънят на бебетата през деня- при нас е невъзможен. Спи по 20 Мин максимум независимо дали е в количка, кошара, люлка или на ръце. Стряска се, после е недоспал, пръцка, не заспива на гърда, светнаха ме, че това може да са колики, просто не ги изживява твърде драматично. Но е нервен целодневно от недоспиване, просто не знам как да му осигуря сън

# 688
  • Мнения: 2 559
В предната отчетна, много хвалеха този чай при запек - Блевит Л
https://aptekabg.com/blevit-l-laxante-tea-150g

Опит не мога да споделя, защото каката е нямала запек, малчо до момента също.

# 689
  • Мнения: 915
На на ние също изпращаме много положителни мисли към вас. Дано бързо отшуми всичко и после да сте много здрави.
Аз с баткото съм пробвала чая блевит Л и имаше много добър ефект, но беше по-голям. Сега се чудя дали да пробвам, но ми се вижда малка. При нас положението е ревливо. Заради този запек е много кисела. Мисля, че хомеопатичните помогнаха ама сега 3 дни бяхме в София и по цял ден напред назад и не й ги давах и веднага пак се запече въпреки, че почнах да й давам по 30мл Хип комфорт няколко пъти на ден.
Силвър дрийм защо не пробваш с хомеопатични аз само с тях се оправих и сега и след няма от хемороиди, а мазах с какво ли не и свещички слагах.
Нашия татко помага с всичко освен с преобличането и памперса, но не защото не може,а го е страх. Така беше и с баткото в началото и после като порасна малко повече го оправяше и той. Милият и ние стягаме къща и тича хем на работа, хем къщата да прави и гледа и с нас да е.

Общи условия

Активация на акаунт