Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мами! Нова съм, но постоянно ви чета. Притеснени сме за малчо. На година и два месеца е, а главата му е цели 51 сантиметра. Ходихме на няколко трансфонтанелни  ехографии, нищо конкретно не ни казаха, освен леко увеличение на мозъчните стомахчета. Детето към този момент се развива съвсем нормално, храни се добре, контактен е, върви, играе, все още не казва думички, но си говори на негов език постоянно. Сега ни пращат на скенер и много сме се притеснили. Гледах за подобни теми, повечето са вече старички и информацията е оскъдна, ако някой минава или е преминал по този път нека сподели, както и имена на специалисти. От Варна сме и към момента сме търсили мнението на двама невролози - д-р Щилянов и д-р Тютюнджиева, ехографиите бяха направени от Илияна Димова, в последствие и от Калин Цонев. Ще се радвам да прочета вашият опит, как, кога, при кого и от кого сте доволни.

# 1
  • Мнения: 10 384
А колко е била при раждането?
С АМ ли го храниш?
Може и генетично да е с голяма глава. Има си такива деца/хора.

Ето таблица например, излиза си ок. Педиатърът колко см казва, че е нормално?

http://info-mybaby.blogspot.com/2013/01/blog-post_7927.html?m=1

# 2
  • Мнения: 4
При раждането беше 36, което пак си беше много. Кърмих го доста кратко, от третия месец беше изцяло на АМ, а сега в на детска кухня и хапва от всичко. Личната ни каза че е на горната граница за възрастта си и ни прати на ехограф, от там ни пратиха на невролог, той на скенер. Неврологията записа в направлението за скенер "непотвърдена хидроцефалия" което за мен беше просто ужасяващо, каза че по документи ще се появят някои неща, които не са съвсем вярни, но това се правело за да можем да минем по клинична пътека. Казах, че не желая на официални документи да се пишат глупости, били те и с някаква цел, която аз не разбирам, казах че предпочитам да си платим, но уви, тук така се работи. До момента все попадам на лаконични и съвсем неразговорливи доктори и е адска мъка да измъкна каквато и да е информация, без значение дали си с направление или отидеш на частно, няма комуникация. Все повтарям, че предпочитам да се притеснявам от нещо, което знам, отколкото от нещо, което не знам.

# 3
  • Мнения: 10 384
Синът ми се роди с 35 см
На годинката 50 см
Не съм си и помисляла за доктори
Баща му е с относително голяма глава Simple Smile а синковвцът е вече на 13 и отдавна носи по-големи шапки от мен.
Познавам негови съученици още по-едри и главчундрести Simple Smile

Щерката обратно - главата й беше 32 см, на годинка 45
Още е фина и нежна Simple Smile

Ако толкова се стряскаш иди до София на преглед, но тия неща само по обиколката на главата не се диагностицират...

# 4
  • Мнения: 4
Много благодаря за споделеното мнение и за куража. Нека са ти живи и здрави дечицата, ще споделя скоро какво са ни казали от скенера и аз се надявам просто да е с голяма глава, сестрата на мъжа ми също е била с голяма глава, пък сега си е чудесен човек.

# 5
  • Мнения: 10 384
АМ също помага.. Тъй като по принцип някои формули са със завишено протеиново съдържание. Това води до ускорен растеж на главата също.
Но наистина и генетиката е важна...
Колко кг е сега бебока? Да не е едър като цяло?

# 6
  • Мнения: 3 789
Да ви успокоя малко поне. На годинка са казали на майка ми, че имам хидроцефалия и трябва да ми срежат главата, защото била голяма. Е, тя за щастие не е разрешила, нямам хидроцефалия, а главата ми още си е голяма. Абсолютно няма шапка (дори и тези с размери), която да ми става безпроблемно. Надявам се и при вас да е фалшива тревога 😊

# 7
  • Мнения: 4
Благодаря за подкрепата, иначе малкия се движи среден размер Grinning 11кг, 79см

Общи условия

Активация на акаунт