Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 юли 2019, 21:21 ч.

Малформация цепка на небцето - 2

• 4 247
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Анкх-Морпорк
Здравейте,
На 19.05 ни назначиха дата за първата операция.
Можете ли да ми кажете, какво трябва да приготвя за малкия...
Първата - ще рече на устничката ли?
Колко голямо е бебето?
Вземете си повече лигавници. Вземете си някаква храна за Вас - примерно нещо пакетирано, като кроасан и тн, за да не се налага да слизате по лавките. Може да си вземете и нещо, което да се притопля, примерно суха супа. Там има условия да се стопли храна, да се направи чай. Не зная как са решили въпроса с вируса, т.е. ще са разрешени ли тези неща. Питайте в отделението най-добре. на моят син само небцето е оперирано и той беше голям вече, над година, така че питах може ли да му нося кошарка и нямаше проблем.

# 91
Сега е операцията на устната. Той е с пълна цепка. Все още е изцяло на АМ.
Той е 2ри тризнак и е роден много малък, сега е на 5 месеца, но отговаря на 3, тежи 5.500 кг.
Благодаря за съветите!
Здравейте,
На 19.05 ни назначиха дата за първата операция.
Можете ли да ми кажете, какво трябва да приготвя за малкия...
Първата - ще рече на устничката ли?
Колко голямо е бебето?
Вземете си повече лигавници. Вземете си някаква храна за Вас - примерно нещо пакетирано, като кроасан и тн, за да не се налага да слизате по лавките. Може да си вземете и нещо, което да се притопля, примерно суха супа. Там има условия да се стопли храна, да се направи чай. Не зная как са решили въпроса с вируса, т.е. ще са разрешени ли тези неща. Питайте в отделението най-добре. на моят син само небцето е оперирано и той беше голям вече, над година, така че питах може ли да му нося кошарка и нямаше проблем.

# 92
Здравейте! Момченцето ми е с Пиер Робен, сега е на 10м. и след две седмици и половина ще е операцията в Пловдив. Благодаря ви за темата, беше ми много полезна и ми дава кураж. Наред с притесненията за самата операцията имам и чисто битови въпроси- има ли кошари, столчета за хранене и изобщо какво трябва да си нося.

# 93
Здравейте! Момченцето ми е с Пиер Робен, сега е на 10м. и след две седмици и половина ще е операцията в Пловдив. Благодаря ви за темата, беше ми много полезна и ми дава кураж. Наред с притесненията за самата операцията имам и чисто битови въпроси- има ли кошари, столчета за хранене и изобщо какво трябва да си нося.
Привет. И моето момиче е с Пиер Робен. Операцията ни мина в началото на месеца. Колкото и да ти казвам да не се притесняваш, знам как е. Но екипа е страхотен, сестрите са много мили и условията предвид всичко са много добри.
    Във всяка стая има по една кошарка за бебета, две легла, маса, столове, баня и тоалетна. Ако си сама в стаята не ти е нужна твоя кошара. Въпреки това ние двечките бяхме на едно легло и се гушкахме. Има отделна кухня с микровълнова печка, скаричка за сандвичи, кана за топла вода и малко място в хладилник. Столчето за хранене е едно, така че аз си носех моето и я слагах в него докато приготвя храна,  да отида до тоалетната... Носех си долен чаршаф с ластик, защото техните се измъкваха и не ми беше удобно. Стаите са много чисти и след ремонт. Банята и тоалетната също. Вземи си чай от лайка да даваш на бебчо, много ги успокоява. Ще трябва да се храните 2ч след операцията и ако пие мляко с лъжица или чаша ще е най-добре. Ако ли не по-течна пасирана добре супа.
Носи си термометър, носни салфетки еднократни (за да бършеш устичката), няма интернет. Аз си носех и гъбка и препарата за миене на бебешки съдове, за да не се разхождам до кухнята. Няма да можеш да къпеш малкия там, защото имат абокат някъде по тях. Ако е на крачето, може да сложиш твой чорап отгоре да го придържа.
Топло е и има климатици по стаите.
 Ако нещо друго те интересува, питай ако пропускам.
Успех и кураж, всичко минава!!!

# 94
Привет. И моето момиче е с Пиер Робен. Операцията ни мина в началото на месеца. Колкото и да ти казвам да не се притесняваш, знам как е. Но екипа е страхотен, сестрите са много мили и условията предвид всичко са много добри.
    Във всяка стая има по една кошарка за бебета, две легла, маса, столове, баня и тоалетна. Ако си сама в стаята не ти е нужна твоя кошара. Въпреки това ние двечките бяхме на едно легло и се гушкахме. Има отделна кухня с микровълнова печка, скаричка за сандвичи, кана за топла вода и малко място в хладилник. Столчето за хранене е едно, така че аз си носех моето и я слагах в него докато приготвя храна,  да отида до тоалетната... Носех си долен чаршаф с ластик, защото техните се измъкваха и не ми беше удобно. Стаите са много чисти и след ремонт. Банята и тоалетната също. Вземи си чай от лайка да даваш на бебчо, много ги успокоява. Ще трябва да се храните 2ч след операцията и ако пие мляко с лъжица или чаша ще е най-добре. Ако ли не по-течна пасирана добре супа.
Носи си термометър, носни салфетки еднократни (за да бършеш устичката), няма интернет. Аз си носех и гъбка и препарата за миене на бебешки съдове, за да не се разхождам до кухнята. Няма да можеш да къпеш малкия там, защото имат абокат някъде по тях. Ако е на крачето, може да сложиш твой чорап отгоре да го придържа.
Топло е и има климатици по стаите.
 Ако нещо друго те интересува, питай ако пропускам.
Успех и кураж, всичко минава!!!

Много благодаря! Blush

# 95
Здравейте, мина операцията на устичката и Сами изглежда прекрасно 🙂
Но забелязвам огромна промяна в поведението му!
Плаче страшно много, не може да заспива през деня, гушкам, пея, люлея, но нищо ме помага.
Заспива за малко и пак се събужда с рев. Виждам, че му се спи и се изнервя много от това. Мисля, че не е от болка, защото имаме една стая, която не използваме и когато го заведа там се успокоява. Държи се странно и различно.
Имам и много въпроси и ще се радвам ако споделите мнение.
Някой забелязал ли е промяна в поведението на детенцето си?
Кога паднаха конците?
Кога махнахте картончета от ръцете?
Ще ми е полезна всякаква информация, която сметнете за важна!
Благодаря и се извинявам за дългия пост!

# 96
Някой забелязал ли е промяна в поведението на детенцето си?
Кога паднаха конците?
Кога махнахте картончета от ръцете?
Ще ми е полезна всякаква информация, която сметнете за важна!
Благодаря и се извинявам за дългия пост!

Здравей! Сигурно детенцето вече се е успокоило.
За моя изненада, когато синът ми "проговори" с няколко думички, се оказа, че помнеше част от преживените операции ( на 11м и на 12м). Сега не питам, защото имахме и други такива "преживявания" и не искам да се сеща.
Картоните на ръцете махнах на 2рия час, но не си бъркаше в устата.
Конците бяха паднали до следващия контролен преглед месец след това. Да уточня, че коригирахме небце.

А ето и малко инфо какво се случва с нас. Синът ми сега е на 3г и 3м.
Водихме го на ортодонт. Не позволи да му направят панорамна снимка, за да се преценят стъпките за лечение на обратната захапка. Ако някои от вас лекува или е лекувал прогения, моля да сподели как и кога.
Ходихме и на логопед. Разбрахме още неща за анатомията на детето. Досегашните упражнения, които правихме са дали ефект, но разбира се, това е било само началото. Съставиха му план за упражнения, който ще следваме.

Като съвет- четете и разказвайте приказки на децата за по-богата речева култура, обяснявайте какво има в устата и как се казва, за какво служи. Сега това ни е изключително полезно, защото не се налага тепърва да ги учи, а направо се упражнява като следва инструкции.

Другия месец сме и на контролен преглед при Професора и д-р. Гюлев.

Бъдете здрави и успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт