ЮЛСКО бебенце ръце протяга да прегърне силно мама. Тема 9

  • 28 380
  • 688
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 356
За биодерма серията атодерма е много ефективна за суха кожа според опита ми.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз този път преживях по-леко секциото, сигурно защото ми е второ, и имах очаквания какво ще бъде.
Най-голямата грешка е от болка да се залежите. Аз я направих първия път и много бавно се възстанових!
Сега във Вита до моята стая имаше момиче, което също не искаше да става от болка.
Колкото и да те боли, ставай... в момента в който ме вдигнаха на крака...си взех бебето при мен по цял ден в стаята и исках не исках ставах.
Възстанових се изключително бързо. Още ме наболява, но леко.
Искай си болкоуспокояващи...нощта след секциото ако можеш се движи в леглото. Наляво, надясно, обръщай се.
Това ми помогна на сутринта да стана без помощта на сестрите.

Успех! ❣

# 32
  • София
  • Мнения: 1 304
Благодаря за темата, само с положителни емоции да я напълним!
Аз съм с избор на доктор и акушерка в Майчин дом, някой питаше.

Кой лекар?

# 33
  • Мнения: 561
Момичета, ще копирам пак въпроса ми, надявам се някоя по- компетентна мама, която е минала през това да ми каже на какво менние е, че ще се побъркам.  Мислите ли, че има случаи на предизвикване, в които пускат много бърза капка окситоцин, за да предизвикат по- чести контракции и организмът се вижда в шок, и затова не се получава разкритие? Причината, която ми идва на ум е, че искат да вземат повече парички за секцио.. Говоря с много жени от времето на майка ми ( 68-70 набор), които са били предизвикани с окситоцин и са родили нормално, но контракциите са били поетапно, както напълно нормално раждане, а не страшно силни още отначало (на 1 минута) както едно момиче е споделило днес за нейното предизвикване.. Как мислите? 🤔

# 34
  • Мнения: 35
Благодаря за новата тема и честито на последните родили на които съм пропуснала да честитя да са живи и здрави всички.
Интересно ми е да кажат вече родилите мами, тези бебчета които бяха по активни в корема и много мърдаха такива ли си останаха след раждането или са послушни и спинкат. Имам чувството че тази малката иска да че изкорми и да излезе през пъпа ми и се плаша че и като се роди ще се опита да ме разсипе.

# 35
  • Мнения: 141
aditta и аз имах същите притеснения като теб за секциото. Не е толкова страшно, боли след това, но се търпи. Аз започнах да се раздвижвам сама в леглото още щом започнах да си усещам краката. Много ги движех, опитвах се да се обръщам на ляво и на дясно, и на другия ден станах без помощ. Вторият ден беше най-неприятен, след третия вече не ме болеше, само при сядане и лягане. Можеш да си вземеш свещички Профенид, те са болкоуспокояващи.
Всичко ще е наред

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 13:57 от Rinaa

# 36
  • Мнения: X
Момичета, ще копирам пак въпроса ми, надявам се някоя по- компетентна мама, която е минала през това да ми каже на какво менние е, че ще се побъркам.  Мислите ли, че има случаи на предизвикване, в които пускат много бърза капка окситоцин, за да предизвикат по- чести контракции и организмът се вижда в шок, и затова не се получава разкритие? Причината, която ми идва на ум е, че искат да вземат повече парички за секцио.. Говоря с много жени от времето на майка ми ( 68-70 набор), които са били предизвикани с окситоцин и са родили нормално, но контракциите са били поетапно, както напълно нормално раждане, а не страшно силни още отначало (на 1 минута) както едно момиче е споделило днес за нейното предизвикване.. Как мислите? 🤔
Родих на 03.07. в МД бях на Окситоцин в началото една учаща се олигофренка пусна много бързо да тече системата .. На 10тата минута имах контракций като за 7см разкритие, а имах 2... Тоновете на бебето спряха да се чуват, добре че дойде една от лекарките и видя какво става , спря системата за 1 час и ми предложи епидурална упойка, защото контракцийте бяха много силни и през 2 мин, а нямах разкритие.Общо взето внимавайте много!

# 37
  • Мнения: 1 134
Привет и честито на всички вече родили мами. Пиша, за да се похваля и аз. Grinning На 02.07 се роди дъщеря ми Деница, 3060 гр., 52см.

# 38
  • Мнения: 47
Аз съм от юнските мами и родих преди седмица в Токуда. Ако имаш някакви въпроси може да пишеш.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 369
Привет и честито на всички вече родили мами. Пиша, за да се похваля и аз. Grinning На 02.07 се роди дъщеря ми Деница, 3060 гр., 52см.
Честито!!! Нека бъде винаги здрава, добричка и много много щастлива!!! Heart

# 40
  • Мнения: 25
Честито на всички родили мами и благодаря за новата тема. Аз съм с паднала тапа и 2 седмици преди термин, нямам търпение вече, каката я родих нормално в 36 седмица и сега направо все едно преносвам 😀

# 41
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря за новата тема и честито на последните родили на които съм пропуснала да честитя да са живи и здрави всички.
Интересно ми е да кажат вече родилите мами, тези бебчета които бяха по активни в корема и много мърдаха такива ли си останаха след раждането или са послушни и спинкат. Имам чувството че тази малката иска да че изкорми и да излезе през пъпа ми и се плаша че и като се роди ще се опита да ме разсипе.
Simple Smile
Ами моето беше много неспокойно в корема, и аз изкарах една супер тревожна бременност. Очаквах, че ще имам най-ревящото дете...
Но той само спи Simple Smile пу пу Simple Smile и е супер спокоен Simple Smile
Да видим до кога. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 966
Честита да е Деница! Да е здрава и да радва мама и тате! Heart Decoration

Благодаря за темата, само с положителни емоции да я напълним!
Аз съм с избор на доктор и акушерка в Майчин дом, някой питаше.

Кой лекар?
Д-р Сергей Славов. Ти с доктор ли си? Може да се засечем. Grinning

# 43
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Честито на новите мами!
Според мен няма връзк между активността в корема и бебето. Първата ми бременност беше прекрасна, а бебето не риташе чак толкова. Обаче такъв ревльо нямаше втори Simple Smile) Сега ми е по-тревожно, малката повечето дни не спира с акробатиките, но много се надявам се е по-кротичко бебе (ще видим).
Момичетата с гъбички, какво ви предложиха лекарите преди раждане? Аз се оказа, че си ги отглеждам, преди седмица сложих гинозол, но пак съм с ужасно гъсто бяло течение. Иначе не сърби и не ми пречи, но явно пак са гъби. Имам 20 дни до термин и се чудя как да ги утрепем, защото не искам да се зарази бебо.. другата седмица щр питам и док, но събирам опит. Ще намаля сладкото, повече кисело мляко, яйца, салати, пробиотици и може би още един гинозол след няколко дни. Иначе сушилнята би следвсло да ги трепе, нали? Пуснах една перслня на 95 градуса, но масово пускам на 40-60...
Досега не съм имала проблеми с гъби, тсз девойка какво ли не измисли да ми поднесе Simple Smile) ама само да е здрава де.

# 44
  • Мнения: 141
Съни, честита дъщеричка Деница! Да е жива и здрава! Да носи много радост! 🎈🎈🎈

Общи условия

Активация на акаунт