На море в България 2019г! - 3

  • 38 128
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте на всички. Не успях да изчета цялата тема, защото ние тази година приключихме с избора на хотел още през февруари. За съжаление тази година почивката ни беше т.к., меко казано, кошмарна.
И така, доволни и щастливи резервирахме пак в Томас Резиденс в Царево. Миналата година бяхме много доволни. Тази година, при пристигането даже бяхме още по-изненадани от състоянието на плажа - беше чисто, без камъни и боклуци, а чадърите и шезлонгите бяха по 36 стотинки.
По принцип хотелът се рекламира като семеен и подходящ за семейства с малки деца. За съжаление още първата вечер бяхме неприятно изненадани от една шумна и - както ги нарекох в коментара си във визит - "селяндурска" компания. Ресторантът затваря в 10. Миналата година след този час децата си лягаха и наставаше тишина. Тази година нямаше такова нещо. Тази компания, около 10-15 човека, въпреки, че и те имаха деца, че и бебета, оставаха да гуляят в откритата част на ресторанта до посред нощ. Чуваха се пиянски крясъци, ругатни и сръбско и чалга. Детето едва заспа. На сутринта се оплаках на рецепция и ми казаха, че са взели мерки, нямало да се повтори. Имало било оплаквания и от други хора. На следващата нощ всичко продължи дори до по-късно, но музиката беше тиха. На третата нощ пак се потрети всичко дори до още по-късно, с музика и всичко. Принудени бяхме да спим на затворен прозорец, иначе не се траеше. Реших повече да не се занимавам с тези на рецепция и написах един коментар във визит от мое име. Надявах се някой от управата да го прочете, тъй като те си следят коментарите. Описах всичко което правят, вкл. и как скачат в басейна като Бай Ганю. (Госпожата от апартамента над нас каза, че пикаели по поляната пред хотела, на която денем си играят децата.) За съжаление от въпросната селяндурска компания са видели коментара и са се познали, въпреки, че аз не съм писала имена, защото не ги познавам. Издирили са кой го е писал по някакъв начин, понеже си бях написала малкото име. Предполагам, че е станало с помощта на нощния портиер, който вместо да ги разгони, седи и пие с тях. И започна някакъв кошмарен тормоз. Цяла нощ пращаха децата си да ни ритат вратата. Крещяха навън до 6 сутринта. На закуска ме нападнаха в ресторанта с обиди. Една жена от компанията (майка на бебета близнаци) ме обиждаше пред детето ми и ме заплашваше, че ще ме пребие. Намеси се една жена от кухнята и тя излезе, но навън продължи да крещи по мен. Детето ми се стресна (той е на 5) и отказа да закусва. С много мъка го накарах да седне и да хапне. През това време се изредиха още мъже, които ми обясняваха какво щяло сега да ми се случи как щели да ме пребият, да ме намерят в София и да ми видят сметката. Един дебелак със златен ланец ми обясняваше, че той бил дошъл на почивка и щял да си почива както той намери за добре, щото бил на 33 г. (изглежда на 50!), пък аз като съм такава пенсионерка да си ходя в хоспис. Не му било пукало, управителят нищо не можел да му направи. Нарече ме долна простачка. Помолих го да стане от масата ни, защото притеснява детето, но той въобще не си направи труда. Майката на близнаците пък каза, че тази нощ щяла такава серенада да ми устрои, че съм щяла да я запомня. После чух едно от децата им да се заканва какво щяло да направи на моето.
Никой не се намеси да ми помогне. Нито бармани, нито портиери, седят и гледат. Приятелят ми, който беше в града до аптеката с другото дете, защото получи киселини от гадната храна в ресторанта, като се върна и първо ме обвини защо съм писала коментар. После каза, че това са мутри и нищо не можем да направим и е най-добре да си тръгваме, защото до вечерта може да ни нарежат гумите на колата и после няма как да се приберем. Отделно малкото дете беше много уплашено. Той такава селяндурщина не е виждал.
Първо ходихме на рецепция и поискахме разговор с управителя. Там една притеснена жена се опита да се свърже и каза, че управителите били в Пловдив в момента и нищо не може да направи. Докато седяхме на рецепция, семейството над нас напусна също и казаха, че това им е последния път в който стъпват в този хотел, а са били 3 поредни години. Въпреки оплакванията от мен, от тях и от другите семейства с малки деца, нищо не е предприето срещу тези хора. Изгониха си свестните клиенти, за сметка на тези пияни селяндури. Не зная защо вече в този хотел се толерират тези простаци, но имам едно обяснение - може би са хора на собственика.
Та така, ние напуснахме 1 ден по-рано. Отидохме последната вечер в Китен, за да не разваляме почивката на децата. От рецепция ми казаха, че от Управата щели да се свържат с мен и да ми върнат парите за последната нощувка, за което дълбоко се съмнявам.
Сега се чудя до къде да пиша. КЗП дали могат нещо да направят? Не ми е толкова за парите, просто отношението в този хотел към клиентите не е на нужното ниво. Няма къде да се оплачеш, няма ред. Всеки може да се държи както си иска - абсолютна анархия. Не са виновни селяците, че са прости, вината е на Управата че не могат да въдворят ред.
Извинявам се за хаотичното писане и дългия коментар. Благодаря на тези, които ще го прочетат. Миналата година ревностно защитавах този хотел, сега мога само да кажа - НИКОГА ВЕЧЕ В ТОМАС РЕЗИДЕНС!!!
ПС: Жалко за бате Янко - аниматорът. Детето много го харесваше.

# 526
  • София
  • Мнения: 1 907
Егати ужаса, аз щях да си искам парите за цялата провалена почивка, отделно жалба в полицията срещу хората, които са ви заплашвали. Най-малкото щях патрул на място да извикам. Но нямаше да им направя кефа да си тръгна по-рано!

# 527
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Аз също щях да се обадя на 112 и в последствие жалба в полицията, също жалба и в КЗП.Като ги е нямало собствениците управител нямало ли е на място?Трябвало е да изгонят въпросната компания.

# 528
  • София
  • Мнения: 1 489
Егати ужаса, аз щях да си искам парите за цялата провалена почивка, отделно жалба в полицията срещу хората, които са ви заплашвали. Най-малкото щях патрул на място да извикам. Но нямаше да им направя кефа да си тръгна по-рано!
Като извикаме патрул ще дойдат да ги предупредят и после нали се сещате какво следва? Ще ни вгорчат престоя максимално. Иначе за жалба към полицията и аз си помислих, но тя трябваше да се подаде там на място в районното на Царево. От София нищо не мога да направя, а и забравих да им снимам номерата на колите. Аз се страхувах за децата, малкото много щъка само. Страх ме беше някое от техните деца да не го бутне в басейна.

# 529
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Какво ниво на обслужване очаквате в райони като село Царево ?
В морските градове има достатъчно атракции, цивилизовано отношение и подбран персонал.

# 530
  • София
  • Мнения: 1 907
Егати ужаса, аз щях да си искам парите за цялата провалена почивка, отделно жалба в полицията срещу хората, които са ви заплашвали. Най-малкото щях патрул на място да извикам. Но нямаше да им направя кефа да си тръгна по-рано!
Като извикаме патрул ще дойдат да ги предупредят и после нали се сещате какво следва? Ще ни вгорчат престоя максимално. Иначе за жалба към полицията и аз си помислих, но тя трябваше да се подаде там на място в районното на Царево. От София нищо не мога да направя, а и забравих да им снимам номерата на колите. Аз се страхувах за децата, малкото много щъка само. Страх ме беше някое от техните деца да не го бутне в басейна.
Ми викаш патрул и подаваш официално жалба, нека ти режат гумите на колата после или каквото там искат.

# 531
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз също щях да се обадя на 112 и в последствие жалба в полицията, също жалба и в КЗП.Като ги е нямало собствениците управител нямало ли е на място?Трябвало е да изгонят въпросната компания.
Не, нямаше управител. Само 2 жени които се сменяха на рецепция и персонала в кухнята, камериерките и нощните портиери. Иначе през цялото време ни обясняваха как управителят е взел мерки срещу тях и нямало да се повтори. Когато опря ножа до кокала и поискахме разговор с управителя, се оказа, че такъв изобщо не е стъпвал в хотела. Бил в другия им хотел в Лозенец, а в последствие се оказа, че е в Пловдив.
И понеже виждам, че не съм постъпила максимално разумно, се чудя какво мога от тук натам да направя по въпроса. Освен жалба до КЗП? Дали да пиша на управителите все пак. Собственикът е в черния списък на хората, съсипали българското Черноморие. Казва се Тома Томов, а фирмата Оазис Тур ЕАД.

# 532
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Spastik Children, забравете за случая.Просто никога вече в този хотел!Персонала не  е реагирал адекватно, за това тези са продължили да вилнеят и да правят каквото си искат.Важното е, че сте се върнали живи и здрави! Simple Smile

# 533
  • София
  • Мнения: 1 489
Spastik Children, забравете за случая.Просто никога вече в този хотел!Персонала не  е реагирал адекватно, за това тези са продължили да вилнеят и да правят каквото си искат.Важното е, че сте се върнали живи и здрави! Simple Smile
Просто не ми се иска така да оставя нещата безнаказано. Дали все пак да не пуска жалба до КЗП и да си искам парите за цялата почивка. Заслужават си го. А че никога вече в този хотел - това е сигурно. Тази година и храната беше под всякаква критика. Такива буламачи, че 2 вечери съм карала само на домати, които пак не ставаха. малкият пък караше на сандвичи или таратор - нищо друго не хапна.

# 534
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Пускай в КЗП.
За другата година вече мисля да се прехвърля към Турция.Само черна котка път да не ми мине.

# 535
  • русе
  • Мнения: 643
Много неприятня ситуация, но си мисля че за да искате връщане на пари е трябвало да уведомите ТА още докато сте били на почивката, да представите някакво доказателство за случващото се - примерно нещо като писмено оплакваве към хотела или ако бяхте викнали полиция - протокола от проверката. Така сега вашата дума срещу тази на хотела и като няма доказателства за случилото се как ще ви върнат парите.
И все пак това е мое мнение и не е задължително да е така, пробвайте нищо не губите.

# 536
  • Мнения: 872
Напиши до КЗП, до хотела и до агенцията ако си ползвала такава. Пусни едно и също писмо. Би трябвало от хотела да ви компенсират.

# 537
  • София
  • Мнения: 1 489
Не сме ползвали агенция, резервирахме директно през хотела. Исках през Съни турс, но от там ми казаха, че няма апартаменти, а от хотела ми намериха.

# 538
  • Мнения: 3 922
Не мога да повярвам, че сте си тръгнали заради тези простаци. Трябвало е веднага да извикате полиция. А след това бих ги съдила и тях, и хотела. Но след като вече има документ от полицията. Как ли пък не ще седя и ще търпя някой да ме обижда и заплашва.

# 539
  • Мнения: 617
Със сигурност не одобрявам заплахи и т.н. но в крайна сметка ти първа си започнала да се заяждаш, хората са отишли на почивка и си прекарват както намерят за добре.

Общи условия

Активация на акаунт