Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 503
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 21 514
Защо мъжът ти не ти е казал, че с бившата обсъждат детето да остане при него? Страх го е било, че ще се възпротивиш ли?

# 1 411
  • Мнения: X
С мен той получи възможността да прави нещо, което е правил цял живот, от 14 годишен, и за което живее открито, със сериозен финансов гръб и потенциал да види мечтата си изпълнена. Дали заради нея ще си "жертва" детето, макар, че каква жертва е детето да се гледа от другия родител ми е непонятно, вече не знам. 
Защо, за Бога, ти трябва да си хващаш мъж и да се опитваш да го задържиш със сделка? Толкова ли си неуверена в себе си, че ти трябва подобно подсигуряване? И наистина ли това е, което искаш за себе си? Мъж, който е останал до теб, заради привлекателното "заплащане". Сериозно?

# 1 412
  • Мнения: 1 432
Защо мъжът ти не ти е казал, че с бившата обсъждат детето да остане при него? Страх го е било, че ще се възпротивиш ли?

Ирис, не мога да твърдя нищо категорично, но той знае какво ми е мнението по темата.

Когато сме говорили преди му казвах, че детето изпитва огромна нужда от това да бъде с майка си, която не затихва с годините и нещата стават все по-зле. И ако иска детето да си остане за постоянно с него, най-добре е да го остави да поживее с нея сега, докато е по-малък. Тя два месеца едва го издържа, избута ли една учебна година с писъци ще го качи на самолета за наобратно и ще каже "дотук". Но тя ще го е върнала. А не като сега, малкият си мисли, че мама иска да го вземе, ама татко не ме дава, че ме и кара да живея с тази X, Y, Z, която ме тормози и ме кара да правя A, B, C и все се бута между мене и тебе.

С тази незадоволена нужда от майка си той ще продължи да я търси и да върти комбинации, подхвърлени му от възрастните, да се събере с нея, даже и баща му, да са си пак семейство. Питате ли се какво му е и на него. Старите му дават магии да носи вкъщи и да ми ги залага, като вадих летните дрехи от кутиите пак си намерих "подарък", на който с помощта на гугъл преводача установих, че пише, че за 6 месеца трябва да премина вала на Аллах, вероятно да пукясам. Представете си какво му е в главата, ако са му казали какво пише, какво да очаква. И нашият дебне, как да влезе в спалнята и да го мушне, после чака развитие. Ама аз, инат, не преминавам през никакви валове още, а това кой знае от кога е там, щом беше в летните дрехи може да го е сложил още есента... Е как да не полудее от яд детето, като всички му обещават, че ще изчезна, а аз съм си още тук, че и идните 5 години трябва да живее с мен... Тепърва почва шоуто, хора, неслучайно тръгнахме от сега по психолози, да му просветне евентуално на половинката да се взима в ръце докато е време.

# 1 413
  • София
  • Мнения: 24 839

И това за теб е житейско постижение и много достойно?!? Аз такава негативна карма не бих искала в живота си - да разделям родители и деца, за да съм аз “щастлива”. По-низко от това не знам човек може да стигне.

Ти гледай да не си изкривиш кармата като непрекъснато слагаш думи, неизречени в устата на хората и правиш произволни квалификации.
Друг разказ е, че темата нито е пусната от теб, нито се разглежда твоята карма. Mr. Green

# 1 414
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Daskalka, ето ти реален казус. Братът на съпруга ми има нов брак с англичанка. Нямаме особенни илюзии, че е любов. "Момата" закупи и имот край морето . Инвестирала е над 200000 лири. Не  предявява претенции . Не ми е ясно защо е толкова хлътнала и ще се въздържа от оценки и полемики. Grinning Само че бащата обича дъщеря си. Обсъдили са, преценили и решили с майката на детето му неговото бъдеще. То е в името на детето, не на родителски капризи. След основното и образование ще продължи да учи в Англия. Момичето е изключително възпитано и овладява английския. Стигнали са до правилно споразумение, със взаимни компромиси. Англичанката последна научи новинита. Едва ли е била във възторг, но приема решението на съпруга си. Липсва натиск, изнудване , налагане на изисквания. Разбира се подобни решения, в името на детето са типични за разумни, интелигентни и отговорни хора .
Във твоя случай, хора със сериозни  дефицити, трябва да се превъзпитат и реформират, според твоите амбиции и планове. Детето е излишно, особенно за родителите, уви. Може ли да ми разясниш дефиницията семейство в твоя случай на хаос и битки за налагане на характери  ?  

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 14:21 от Viviana91

# 1 415
  • Мнения: 19 979
Цитат
Мъжът на съпруга ми има нов брак с англичанка
Rolling Eyes Той гей брак ли е имал?
Аз нищо не разбрах от поста.

Случаят на Даскалка затова е интересен, защото като цяло е доста специфичен – хора с нисък интелект, особено емоционален, намесата на роднини с магии, заклинания и мечтата на мъжа ѝ, когото обича. Сравненията с други хора и казуси са ми нерелевантни.

# 1 416
  • Мнения: 14 966
Виви, нали правиш разлика между това, едно момиче да расте с майка си до осми клас и после да отиде да учи в Англия, и ситуацията на Даскалка ?

# 1 417
  • Мнения: 1 432
Вивиана, ето пак същата фрапатна липса на уважение към семейния партньор, ще се решава зад гърба й нещо, което пряко нея я засяга.

После защо има съпротива от страна на втората съпруга ...

Едит: Чак почва да ми става чудно колко много от вас приемат, че първата съпруга има право да решава каквото си иска за новия дом и семейство на бившия само защото имат общо дете. Това е пълен абсурд.

# 1 418
  • Мнения: 14 830
Вивиана, ето пак същата фрапатна липса на уважение към семейния партньор, ще се решава зад гърба й нещо, което пряко нея я засяга.

После защо има съпротива от страна на втората съпруга ...
Добре, да речем че проявят уважение към  теб и те питат за мнението ти относно детето. Ти казваш, че според теб най добре е то да е с майка си. Но въпреки това родителите решат че то ще живее с баща си. Сега питам твоето ли мнение трябва да е меродавно в случая.

# 1 419
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Брат му. Телефонът ми е редактирал. Joy
Daskalka, при тях има споразумение.
Да, tays  и хората и решенията им са различни. В този случай има толерантност и съпричастност между две семейства .

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 14:31 от Viviana91

# 1 420
  • София
  • Мнения: 7 807
Слабото звено в така добре обмислените планове на авторката е точно любимият й съпруг. Ако той я подкрепя и двамата действат в екип не само на бизнес-фронта, но и на семейния - имат всички шансове да запазят семейството си, да отгледат сина му, че и свои деца да отгледат. Явно авторката разчита Мунчо да преосмисли разбиранията си за семейството и ролята на съпруга и бащата в него, но според мен това е доста по-сложна задача даже от това да превъзпиташ едно дете. В битка сама срещу всички тя няма никакви шансове.
Засега хубавелкото уж се бил замислил, което не му пречи да обсъжда с бившата си вариант за раздяла с авторката, уж за доброто на детето, а най-вероятно момата-англичанка сондира почвата за евентуалното си завръщане. През това време авторката организира посещения при терапевти и търси да купува дрехи за детето, преглътнала сервираното й решение детето да остане при тях през следващите години.
Та само да не се окаже, че т.нар. нейно семейство, за което тя се бори, всъщност е само една илюзия...

# 1 421
  • Мнения: 18 615
Мен също ме учудва удивителната убеденост на авторката, че след 10 години още ще е с този мъж. Хората с нормални ситуации и с деца се развеждат за 5 години и няма никога яснота какво ще е бъдещето. А тук черни магии, зли роднини, лошо дете, гадна бивша, уникален бизнес - става за филм. Обаче авторката е убедена, че ще пребъде с този мъж. Мен лично това ме плаши. Хора, готови съвсем на всичко, за да постигнат личната си цел, са винаги опасни.

# 1 422
  • Мнения: 15 619
Мен също ме учудва удивителната убеденост на авторката, че след 10 години още ще е с този мъж. Хората с нормални ситуации и с деца се развеждат за 5 години и няма никога яснота какво ще е бъдещето. А тук черни магии, зли роднини, лошо дете, гадна бивша, уникален бизнес - става за филм. Обаче авторката е убедена, че ще пребъде с този мъж. Мен лично това ме плаши. Хора, готови съвсем на всичко, за да постигнат личната си цел, са винаги опасни.
По разказа на авторката,  и тя като тях е обсебена от поставената цел и се стреми да я постигне. Всеки по неговия и начин и само за себе си.

# 1 423
  • Мнения: 18 578
На инат може да стои с него докато единият от двамата не влезе в гроба, та дори и през цялото време да продължава да го заплашва с уволнение.
Затова преди 50 страници писах, че такива садистични връзки понякога са вечни.

# 1 424
  • Мнения: X
По разказа на авторката,  и тя като тях е обсебена от поставената цел и се стреми да я постигне. Всеки по неговия и начин и само за себе си.
Обсебените в този казус станаха твърде много. Най-добре да викнем екзорсист. И без това никой там не вдява от разумни съвети.

Общи условия

Активация на акаунт