Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 429
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 1 845
  • София
  • Мнения: 13 173
Че те дори нашите родни деца редовно заявяват желание да се изнесат да живеят при бабите си. Изнасят се даже понякога, ама пак се връщат. Като по Стивъ Кинг "Понякога те се завръщат". Няма спасение. Този месец лежа вкъщи след операция и се надявах да се отърва за цял месец, но големите издържаха само 2 седмици и се прибраха.
Това го пиша към Куку. Пусни го и ще се върне по-бързо от очакваното.

# 1 846
  • Мнения: 224
Daskalka, време е за тема номер три.
Тук се изчерпахме.
Предлагам акцентът да е върху погасяването на кредита, което да допринесе за ескалиране на напрежението между всички ви. Или евентуална нова бременност на биологичната майка.

# 1 847
  • Мнения: 1 859
Последното, което може да се каже за мен е, че се предлагам като изтривалка или че съм перфектна майка. Моето дете спазва правила, представете си, такива има в моя дом, също. И също е опърничаво и понеже знам какво е да си имаш работа с такова, съм разбрала как НЕ се прави. Аз самата също бях опърничаво и инатливо дете и имам представа за какво говоря.

Повече подробности за себе си не смятам да давам тук, не му е мястото. Когато аз пусна тема тогава ще обсъждаме моя живот и моите деца.
Хубаво подкрепяте даскалката и нйените методи ама оставете и другите да имат мнение и да е различно от вашето.
Виждам, че доста голям интерес ви предизвиквам, вчера чак и публикациите ми разглеждали. Поласкана съм ама наистина няма смисъл. Няма да ви се получат опитите за заяждане.
И настина дори и даскалката има повече чувство за хумор от някои нейни защитнички в темата, които не спряха да ръфат и скачат като ужилени.

# 1 848
  • Мнения: 7 006
Не са опити за гавра, а са си съвсем на място. Аз много се забавлявам със сценариите...
Ако ти пуснеш тема и споделиш проблем,дали ще ти е добре,хората да си съчиняват сценарии и да се забавляват с проблема ти?


Модераторите къде са?!?

# 1 849
  • Мнения: 9 711
Модераторите позволиха тази тема да е 124 страници при положение, че първата беше заключена на страница 20.
Сега и прогноза за времето да напишеш, пак ще е по темата.

# 1 850
  • Мнения: 47 991
В този форум това си е правило. Освен това коментарите всъщност са добронамерени, всички искат да й помогнат да се осъзнае, че битката е изгубена преди да е започнала, просто защото с тези карти няма как и какво да спечели ТЯ, а и почти никой от участниците. Може да се минимизират щетите, но това изисква участието на всички, не може само тя да го постигне

# 1 851
  • Мнения: 7 006
Да се вземат в ръце и да заметат шита..

# 1 852
  • Мнения: 9 711
Да се вземат в ръце и да заметат шита..
Или да ударят катинара? Метенето ще отнеме дни.

# 1 853
  • Мнения: 1 168
Ключалка с пръстов отпечатък! Хм....
На никого не би му била приятна такава ситуация, да му се налага да се крие в собствения си дом.
Впрочем, изпадала съм в подобно положение, когато от дома ми изчезнаха златни накити, в последствие други мои дребни вещи, след това стана ясно, кой ги е взел и как. И на мен също ми се прииска да си сложа ключалка на спалнята. Че дори и сейф. И честно казано от този момент нататък, много строго следя кой и по какъв повод влиза. Дори съм въвела забрана за достъп до помещенията, които би следвало да са лично пространство за мен и ММ.
И да, и аз като Даскалка започнах да се чувствам дискомфортно в собствената си къща,  където по принцип човек трябва да е най-спокоен.  


Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 10:58 от Lea_Lea

# 1 854
  • България
  • Мнения: 6 213
Скрит текст:
И при мен липсва подкрепа от другия родител и усещам, че заради отивам в другата крайност с критиките.
Наесен ще си имаме сериозен разговор по въпроса. Лошото е, че при развод може да поиска при баща си, само това ме спира.
Скрит текст:
Детето може да иска, но дали баща му иска същото?
16 години тази мисъл ме спираше + идеята детето да има семейство.
Когато се събрахме тримата, за да каже детето при кого иска да живее - бащата уточни, че ще Трябва да си търси нова жена, да си прави дете, така че сигурно нашето ще остане при мен.
През тия 16 дълги години, основната заплаха беше, че ще ми вземе детето.
Животът крие много изненади. Smiley

# 1 855
  • София
  • Мнения: 19 249
Кукувичке, скритият текст твой ли е или цитат?
Мой.
Това го пиша към Куку. Пусни го и ще се върне по-бързо от очакваното.
Да, но после трябва да оправям грешните настройки, а времето не работи в моя полза.

# 1 856
  • Мнения: 47 991
Уау, МоарейнД...ще ТРЯБВА, горкия...ех...нямам думи...

# 1 857
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хубаво подкрепяте даскалката и нйените методи ама оставете и другите да имат мнение и да е различно от вашето.
То хубаво да си кажеш мнението, ама дали е редно това мнение да включва откровени нападки и обиди? За човек, когото не познаваш? Каква ли не я изкарахте.
Да, добре, че има чувство за хумор - на нито една нападка не отговори в същия стил. Което, поне за мен говори, че и в семейството си действа по същия начин. Отстрани е много лесно да се дава акъл как трябвало да е и да се мятат обиди, но само човекът в ситуацията си знае как е.

# 1 858
  • Мнения: X
Скрит текст:
Че те дори нашите родни деца редовно заявяват желание да се изнесат да живеят при бабите си. Изнасят се даже понякога, ама пак се връщат. Като по Стивъ Кинг "Понякога те се завръщат". Няма спасение. Този месец лежа вкъщи след операция и се надявах да се отърва за цял месец, но големите издържаха само 2 седмици и се прибраха.
Това го пиша към Куку. Пусни го и ще се върне по-бързо от очакваното.
Абсолютно.
Скрит текст:
И при мен липсва подкрепа от другия родител и усещам, че заради отивам в другата крайност с критиките.
Наесен ще си имаме сериозен разговор по въпроса. Лошото е, че при развод може да поиска при баща си, само това ме спира.
Скрит текст:
Детето може да иска, но дали баща му иска същото?
16 години тази мисъл ме спираше + идеята детето да има семейство.
Когато се събрахме тримата, за да каже детето при кого иска да живее - бащата уточни, че ще Трябва да си търси нова жена, да си прави дете, така че сигурно нашето ще остане при мен.
През тия 16 дълги години, основната заплаха беше, че ще ми вземе детето.
Животът крие много изненади. Smiley
Ама разбира се, ще им пречи на гаджлъка това дете, как ще стане точно.

Нищо повече от страхове в главите на жените не са това. В съседната тема - мрън, искам дете, ама иска дете - на 21 години. Преди това хич не го е и искал. Иска отгледано, да се хвали. Ако пък и е пробило в живота, ми как няма да го иска това дете. Иска, да го използва.

Куку, точно заради това и грешните настройки се стои, да.
И пак зависи, толкова бързо ще се завърне, че няма да се е стигнало до грешни настройки. В твоя случай предполагам, че ще е точно така, бащата не е от най-загрижените. Няма да се справи и самото дете ще изпищи. Еле ако хване и някоя Даскалка Wink бързо бързо ще ти го пратят обратно. Историята помни много такива случаи. Велики са на думи само, потребителката горе хубаво ти го е написала.

Извод - да живеят даскалките! Ако поредните жени не бяха като нея, животът ни щеше да е доста по-... труден. Улесняват значително нещата, Куку. Помисли.

Хепи, признавам, последния ти пост не го разбрах. Явно от емоцията Wink

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 11:36 от Анонимен

# 1 859
  • Мнения: 1 432
Кукувичке, според мен го пусни, по-добре по-рано и да види, че не е ок, отколкото по-късно, да нямаш вече и време за реакция.

Човек като си има някаква нужда...

Баба ми по бащина линия е починала малко преди да завърши училище, дядо ми се преженва преди още да са минали 40, така че и при нас има опит с мащеха. До ден днешен, хем баща не е живял с нея, учел е и си е останал после в София, до ден днешен, човек, вече минал 70ка, като се запознае с някой пее все едни и същи три, четири неща, сред които "майка ми е умряла", което никой, очевидно, не го касае.

Един от бившите ми мъже е дете на разведени родители също, бил е на 15 майка му като не е издържала повече и е подала молба за развод, сестра му на 11. Съдът присъжда него на бащата, сестрата на майката, но той решава да остане с майка си и сестра си, да помага. Баща му прекъсва контакт с него, не му е говорил 5 години. После в един момент се присети за него, точно покрай запознанството ни беше, защото изникна много работа и се присети, че има син. Бившата половинка изтърча при него като малко дете. Знаеш ли какво казваше? "Цял живот съм мечтал да имам баща, да си говорим, да сме заедно". Бащата го прецака накрая и т.н. но до последно трябваше баща му само да погледне към него и тичаше като кученце.

Та, мисълта ми е, човек като си има краста, си я чеше. Синът ти е голям, не можеш да го спреш да не ходи там, ще почне да бяга и т.н. И нашият ще драпа така за майка си. Просто конкретните деца имат дълбока незадоволена нужда от единия родител, и когато се намесят прагматични съображения от типа "там няма да уча", примерно, сещаш се какво става...

Общи условия

Активация на акаунт