Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 428
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 1 875
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Аз започвам да мисля, че тази тема е някакво странно проучване. Не ми се струва реална просто.

# 1 876
  • Мнения: 367
Хахаа и аз доста пъти си го мисля това Grinning

# 1 877
  • Мнения: 47 991
Абсолютно нереална е темата, не защото няма такива ситуации и хора, ами защото разумен човек не би би изложил всичко така систематично и спокойно, а в същото време да седи и да живее така
Иначе съм съгласна с всичко, написано от TafTaf, абсолютно точно и систематизирано

# 1 878
  • София
  • Мнения: 19 249
От емотикони на килограм каква полза?
Тя живее така от 2-3 години, доколкото схванах. Всеки си има точка на пречупване. Впрочем, спомена "бивш мъж", каквото и да значи това, значи и тя има предистория.
Сама казва, че е мъжки характер, а мъжете се стараят да се справят, а не да се жалят.

# 1 879
  • Мнения: 2 495
Mисля,че прекалено много се вживяхме в една тотално измислена история.Жената има развъдник за кучета в провинцията .Това е великият бизнес,мъжът й -вероятно и той толкова велик специалист.

# 1 880
  • София
  • Мнения: 19 249
Ихааа, разкриха я. Дори да е така?

# 1 881
  • Мнения: 1 859
И мен ме побиват тръпки като си представя атмосферата у тях. Даскалката обслужва детето само на битово ниво с ледено изражение без да му проговаря, хвърля му някаква храна на масата и не седи до него защото "мляска". Заключва стаята с брава с пръстов отпечатък!? (това още не мога да го повярвам) и седи на тръни в собствения си дом. Само провокира малкия да избухне и дебне какво ще сгафи за да каже на баща му как от него нищо няма да стане, колко я тормози и как трябва да го махнат.
Детето пък се озлобява още повече и тъй като на 9 няма кой знае какви механизми за противодействие продължава с мизериите (вече писах, че и аз да съм на негово място и някой да се държи с мен както Даскалката и аз ще й правя сечено ежедневно).

И сега стана ясно какви са методите за защита на бебето - ключалката. Не знам трагично ли е, психароско ли е, смешно ли е??? Това бебе само в кошарата си в спалнята ще седи и детето няма да припарва там? То само този факт е достатъчен да предизвика огромен гняв и ревност у хлапето към бебето и да го направи още по-опасно.

И най-лошото е, че група потребителки я насърчват да продължава със същите методи, доказали се в продължение на 3 години като абсолютно НЕработещи и Неуспешни.
Тези методи, които са накарали детето да реже дивана с нож, да пикае в дрехи и т.н.
Направо не ми се мисли за последствията от цялата тая история ако продължи така. Тя даскалаката ще си го понесе ама лошото е, че могат да пострадат и външни хора.

# 1 882
  • София
  • Мнения: 17 285
Само провокира малкия да избухне и дебне какво ще сгафи за да каже на баща му к

Мхм, това ще да й е целодневната занимавка на Даскалка. Той си седи кротко и мирно, тя само му подхвърля някакви гадории, та да го ядоса.

Интересно защо и с баба си и дядо си така се е държал, сигурно и те са го провокирали. Няма как иначе да е.

Бебе изведнъж как се появи, ще умра вече JoyJoyJoy

# 1 883
  • Мнения: 2 220
Абе, даскалке, я си роди едно дете, ти, докато чакаш 9-годишното да влезе в правия път, ехее, ще ти мине живота. Пари не ти липсват, можеш да му осигуриш добър живот.

# 1 884
  • Мнения: 1 859
Не седи мирно и кротко, но и тя не прави никакви опити да тушира напрежението и  да му се подобри поведението. Като е влязла във война с него естествено, че само го провокира. И ключалката е поредната провокация. Или намерите за нормално да заключвате врати с ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК в собствения си дом?
А и какво значи да седи мирно и кротко? Аз такива деца не познавам. Авторката ако на това се надява има да почака доста.

# 1 885
  • София
  • Мнения: 19 249
A-L-I-N-A , кои са онези невинни външни хора, които ще пострадат? Иначе ясно, че ще си много хепи авторката да си го получи.
Значи тя изначално е виновна за всичко? Нейните методи провокирали детето, а не неговото държание провокира нея?
Наистина, да не си близка на английската пациентка? Дете ще те рита, а ти ще го гушкаш? С твоето така ли процедираш?

Като сме тръгнали да разпитваме, ми е интересно за какви граници говори Даскалка, които са отключили агресията? Дали са разумни или прекалени

# 1 886
  • Мнения: 6 964

И най-лошото е, че група потребителки я насърчват да продължава със същите методи, доказали се в продължение на 3 години като абсолютно НЕработещи и Неуспешни.

Абсолютно никой не я е насърчил или посъветвал да продължава със същите методи. Те ходят на психолог, който да им обясни как да подходят. Аз лично я съветвам да си слуша специалиста.

Още малко ще изкарате, че тя е превърнала детето в проблемно. То е проявявало агресия ПРЕДИ нейната поява.

# 1 887
  • Мнения: 21 469


Не, за това е права, не е нормално да се заключва врата от дете, това значи все едно нарочно да го провокираш да търси начин да я отвори. А пък с това конкретно дете е просто лудост. Кой я съветва даскалката на такива методи безперспективни не знам.

Най-джбре да върнат детето у баба му, шестотин кинта са нищо, за да се избегнат тия психарии.

# 1 888
  • София
  • Мнения: 7 806
Доколкото разбрах, по новите правила с възпитанието на детето ще се занимава г-н Даскалков. На етапа, до който са достигнали отношенията на авторката с детето, това е по-добрия вариант според мен.
Ограничаването на достъпа му до спалнята ни ще ограничи и ареала на саботажните му действия до неговата стая и общите помещения, където вече, по новите правила, ще трябва да се оправя баща му.

# 1 889
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
И мен ме побиват тръпки като си представя атмосферата у тях. Даскалката обслужва детето само на битово ниво с ледено изражение без да му проговаря, хвърля му някаква храна на масата и не седи до него защото "мляска". Заключва стаята с брава с пръстов отпечатък!? (това още не мога да го повярвам) и седи на тръни в собствения си дом. Само провокира малкия да избухне и дебне какво ще сгафи за да каже на баща му как от него нищо няма да стане, колко я тормози и как трябва да го махнат.
Детето пък се озлобява още повече и тъй като на 9 няма кой знае какви механизми за противодействие продължава с мизериите (вече писах, че и аз да съм на негово място и някой да се държи с мен както Даскалката и аз ще й правя сечено ежедневно).

И най-лошото е, че група потребителки я насърчват да продължава със същите методи, доказали се в продължение на 3 години като абсолютно НЕработещи и Неуспешни.
Тези методи, които са накарали детето да реже дивана с нож, да пикае в дрехи и т.н.
Направо не ми се мисли за последствията от цялата тая история ако продължи така. Тя даскалаката ще си го понесе ама лошото е, че могат да пострадат и външни хора.
А, най-досадното е, че ти отново си пробутваш фантазиите, като сега разширяваш упорито ареала на обвиненията си. Mr. Green Mr. Green

Само дето, ти нито едно чуждо дете не си взела да се опиташ поне да възпиташ и отгледаш, а и собственото си си оставила на самотек. За което с гордост и чувство за непогрешимост пишеш.

Общи условия

Активация на акаунт