По-бърз растеж на косата - Тема 10

  • 109 465
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 15
ЧНГ!
Момичета, някоя ползвала ли е този конски шампоан ?



Ужасен е!!

# 946
  • Мнения: 2 057
Хем да се запиша за темата, хем да споделя моя опит с истерията "по-дълга коса за по-кратко време"
1. Хининова вода/шампоан - не видях ефект, а бях постоянна.
2. Маската с плацента на Miosotis - също не видях ефект
3. Маската "газ-мас-оцет" - Поразителен ефект след едно нелепо подстригване, даже фризьорката, която ме подстрига като ме видя след месец се зачуди кога ми е порастнала толкова много косата.
4. Конския шампоан Dermocan + витамини Biotin .. Изписвам ги така заедно понеже отново видях добър ефект, но не знам кое от двете допринесе повече за него.
Към момента не правя нито едно от тези неща, тъй като миналата година от коса почти до кръста се подстригах на къса черта. При мен едно такова осезаемо подстригване кара косата ми да "избуи" и към момента отново съм с дължина почти до кръста.

Може ли да споделите за маската газ - мас - оцет . Може и на лични .

# 947
  • Мнения: 6 587
Към тези, които пръскат в корените си домашна отвара от розмарин - утежнява ли ви по някакъв начин косата?

# 948
  • Мнения: 5 506
Аз пръскам само след баня, тъй като косата ми е с мазни корени по принцип и ме е страх да не се омазни допълнително.

# 949
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не утежнява, но все пак зависи от използваното  количество.
Ползвам различн продукти за корени и скалп, някои преди измиване, други след, трети всеки ден.За последните два  вида , както и за всички продукти без отмиване, ключа е в  използваното количество.

# 950
  • Мнения: 977
Към тези, които пръскат в корените си домашна отвара от розмарин - утежнява ли ви по някакъв начин косата?

Не, изобщо.

# 951
  • Мнения: 653
Хем да се запиша за темата, хем да споделя моя опит с истерията "по-дълга коса за по-кратко време"
1. Хининова вода/шампоан - не видях ефект, а бях постоянна.
2. Маската с плацента на Miosotis - също не видях ефект
3. Маската "газ-мас-оцет" - Поразителен ефект след едно нелепо подстригване, даже фризьорката, която ме подстрига като ме видя след месец се зачуди кога ми е порастнала толкова много косата.
4. Конския шампоан Dermocan + витамини Biotin .. Изписвам ги така заедно понеже отново видях добър ефект, но не знам кое от двете допринесе повече за него.
Към момента не правя нито едно от тези неща, тъй като миналата година от коса почти до кръста се подстригах на къса черта. При мен едно такова осезаемо подстригване кара косата ми да "избуи" и към момента отново съм с дължина почти до кръста.

Може ли да споделите за маската газ - мас - оцет . Може и на лични .

Направо ще пиша тук за тази маска. Може още някой го сметне за полезно.
3 равни части се смесват от всяка съставка като газта съм я купувала от железария.
Бърка се до получаване на еднородна смес като за това доста помага топлината.
Пример: над тенджера с вода на котлона държа съда, в който свесвам нещата и бъркам.
Когато сместа е готова се намазва в корените. Стои се 3-4 с маската, след което се отмива доста трудно. Резултатът е видим, а косата става страшно мека и блестяща. Това, което също знам е, че не се препоръчва за блондинки, понеже газта сваляла боята.

# 952
  • Мнения: 18 585
Газ,мас и оцет е уникална маска.
За растеж колко помага не знам,но преобразява косата тотално.
И съм го чела от не една жена тук,и съм го изпитала върху себе си и лично съм го видяла.
Това е най-добрата маска,изпитана в годините. Правила съм какви ли не.
Имах колежка в университета с коса до кръста,че и по-дълга,гъста и тъмна,чуплива, страхотна.
Като я питах какво я прави,как я поддържа каза единственото,което правя е тази маска,и то два пъти годишно, няколко седмичен курс,веднъж седмично,за няколко седмици
И другото само шампоан и балсам.
Нищо повече.
Разбира се,има си го гена,това изобщо не го обсъждаме.

# 953
  • Мнения: 4 021
Като бях малка съм чувала, че тази маска с газ,мас и оцет са я ползвали за въшки в косата (на мен не са ми слагали) за пръв път чувам ,че и за подхранване се ползва. Малко страшно ми звучи с тая газ. Само с мас и оцет не става ли🙂

# 954
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Много гадно мирише бе... Помня като малка срещу въшки ни мажеха, направо полудявах , имах чувството че скалпа ми гори. Иначе имам и газ, и мас , но не мога да се прежаля.

# 955
  • Бургас
  • Мнения: 56
Има такъв лосион със същото съдържание (газ,мас,оцет) дали няма да има същия ефект като маската но пък по-малко от аромата.
https://apteka.framar.bg/30105689/биохерба-газ-мас-оцет-лосион-при-въшки-и-гниди-75-мл

# 956
  • Мнения: 2 452
Маската с газ е много хубава,но много мирише,особено като е влажно и дъждовно навън,не се седи.Същото като при маските с лук,чесън и другите там миризливци.
Газта може да се замени с друг алкохол,но трябва да е по-силен.Не бих се доверила на спиртовете продавани по магазините  но, домашна,силна ракия би свършила същата работа.По нашия край я наричат първак,не знам иначе как се казва,първите,най-силни милилитри.

# 957
  • Някъде там
  • Мнения: 4 867
Днес ще ми пристигне олиото за скалп на Mielle.По указание може да се използва и за дължини.Вие как процедирате и как го използвате?
Това пише в сайта на марката:
Цитат
HOW TO USE
Scalp Treatment
Section hair into 4 parts exposing scalp. Apply a small amount of oil to scalp, massage oil in with fingers and comb through to ends of hair. Leave in and style as desired.

Daily Use
Apply a small amount to scalp and comb through to ends.

Split End Care
Apply oil to ends of hair, place a processing cap on head and leave on for 10 minutes. Rinse and proceed with shampooing.
Лесно ли се отмива после. Шампоана ми е безсулфатен на Лалга с  алгае за стимулиране на растежа, дано да се справи с отмиването на маслото.
Разгледах сайта на марката и забелязах, че имат доста интересни продукти, вие какво друго сте пробвали и кое си заслужава.
https://mielleorganics.com/collections/best-selling-hair-care-products

# 958
  • Мнения: 4 021
Аз първак имам,мас нямам ще я заменя с тривитаминол и може още довечера да я пробвам.

# 959
  • Мнения: 2 057
Глупости миризмата от маската с чесън няма нищо общо със тази с газ . Чесъна не мирише толкова след като се измиеш .

Общи условия

Активация на акаунт