Отговори
# 15
  • Мнения: 160
ох мами, ето ме пак с нашето акане!!!! детето си ака вече, ама тая сутрин изкара по-кашесто аки пак и аз отново се панирах! беше си с прекрасен златист цвят и си миришеш ок, както винаги (на рози, както казва мъжът ми  Laughing), обаче нали се случва за първи път и се стреснах. даже го заведох на педиатър барабар с акито  Laughing педито каза, че всичко било ок, перисталтика ок, коремче ок и ако продължавал така да ака да съм му давала чай от шипка и оризова вода, че даже прахчета ентерол. аз обаче хич не съм фен на тъпчене на детето с такива неща, при положение, че е само на кърма и уж всичко е наред.
та исках да попитам - педито каза, че при кърмените бебета ставало понякога акито такова през лятото, но аз искам и вашето мнение - наистина ли е така?
извинявам се, че досаждам, но както вече стана очевидно - вярвам повече на вас отколкото на педиатрите по въпросите за кърменето. благодаря ви  Hug

# 16
  • Мнения: 532
Румче,

по-кашесто в смисъл на по-запечено или

по-рядко , защото педито е изписало ентерол, който се дава при разстройство и съдържа дрожди, за да населят червата и оправят храносмилането, но има и лактоза - не бих ти препоръчала.

Как е твоята диета? Какво ядеш?

Ама ти ако все очакваш аки в златист цвят ... ми ти все едно и също ли аки акаш, а ...?

Ако искаш вземи пий ентерола ти, само дан са запечеш много, хихихи.

на бебо нищо. само кърма. направи си супа, яхнийка и яж много плодове и зеленчуци - сурови. не забравяй водатааааааааа.

# 17
  • Мнения: 160
ами Снежи да, кашесто в смисъл по-гъстичко. и днес пак не е акал и са станали повевче от 24 часа от последното акане:(
а вече пия по поне 2 литра вода + овесени ядки, около 1 кг череши НА ГЛАДНО + кисели млека активия и пак нищо братко!!!! вече съм на пост и молитва тотално! иначе хапвам рибка, пилешко, зелена салата, сега съм взела и домати и кайсии, а и супа ще хапвам тая вечер. направо незнам! ако не се изака до утре ще трябва да дам дуфалак, защото не ми се ще пак с термометъра.
ох, какво още мога да направя за да се нормализират нещата?

# 18
  • Мнения: 919
На мен нещата ми изглеждат много нормални даже, нормално е кърмено бебе да не ака всеки ден... въщност е нормално и веднъж седмично ако ака даже. Според мен бебето просто е започнало да усвоява по-добре кърмата и затова се получава така. и ние така акаме от няколко месеца през ден, през два, по-тъмно и кашесто, хем сме само на кърма, в началото се притеснявах като теб, но като гледам детенце че си се чувства добре, вече не се вглеждам толкова много в акитата. както са ти казали запек има ако акото е твърдо, разстройство - когато ака 'вода', всичко по между тези две кайности се води нормално Peace

# 19
  • Мнения: 160
Гаргамелчо много се надявам да е започнал да усвоява по-добре кърмата  Praynig а твоето бебче напъва ли се през дните когато не ака, щото моя се напъва на почти всяко хранене, обаче изкарва само пръцки и затова си мисля, че иска да ака, а не може........ но иначе си се хили като пача и е ок, де  Grinning
и това твърдо аки, ако е запек, само бебето ли си го изаква, или след като му е ппомогнато по някакъв начин - термометър или дуфалак, или там нещо си?
мерси много Hug

# 20
  • Мнения: 919
точно така се напъваме и пръцкаме, не мисля че това е проблем Joy
запека е много рядко срещано явление при кърмачетата, най-вероятно ще се запознаем с него когато започнем да захранваме чак Peace

дори докторката ви когато си и занесла акания памперс ти е дала лекарство против диариа, това трябва да ти говори нещо

# 21
  • Мнения: 160
да бе и аз се учудих и даже си направих устата и попитах, а тя взе да ми обяснява, че не били за диария, а за регулиране на чревната флора и за нормализиране на нещата!!!!
мерси много за отговора, ще чакам тогава дребчо да реши да напълни памперса  Laughing
 Hug

# 22
  • Мнения: 532
Румче,

спирай активията - има бифидус в нея, който при някои хора действа към по-оформени акита, например при мен! Може от това да сте по-кашави ...

# 23
  • Мнения: 2 309
Здрасти Румче Hug

само да вметна за цвета на акитата и консистенцията Laughingпри нас варират от тъмно злено и супер течно, до светло зелено със слуз, оранжево течно и вариации на тема, пък няма проблем засега /да чукам на дърво де/, мисълта ми е че зависи най-вече от това което ти ядеш.

Сори, ама да питам за кайсиите, на мен ми бяха казали че са забранени в менюто на кърмачките, а виждам че препоръчвате да се ядат, защо тогава ги дават като силен алерген наред с прасковите?

# 24
  • Мнения: 1 272
Сори, ама да питам за кайсиите, на мен ми бяха казали че са забранени в менюто на кърмачките, а виждам че препоръчвате да се ядат, защо тогава ги дават като силен алерген наред с прасковите?
Аз ям кайсии, че даже и малини ядох и няма реакция. А отдавна хапнах 2 ягоди и бебата се изпъпчи цялата.

# 25
  • Мнения: 160
Снежи, спирам активиите веднага! мерси Hug
абе явно има вариации в акитата, ама понеже за 4ри месеца дребния е акал много системно едно и също като цвят и консистенция, каквото и да ям и затова ми дойде много стресиращо. но вече ще си знам, мерси отново. Hug
днес Кики извърши грандиозното дело 3 пъти и съм доволна (или както се пее в едноименната песен "drop-на го it like it's hot"  Joy). определено вече ще съм по-спокойна и ще го оставям детето когато му дойде музата, без значение, че е редовен като часовник- явно всичко се променя.
 здрасти Дейзи Grinning аз моя го тествах и с ягодите, и с кайсиите, и с прасковите, и с малините, и с меда. с всичко е ок, но така или иначе ги ям в по-ограничени количества (с изключение на кайсиевото изстъпление снощи  Laughing). Дейзи, пробвай я Али като хапнеш 2-3 от каквото решиш и чакай реакция на другия ден. ако няма, можеш да хапваш - аз поне така правя, като Лили Б.
мацки, мерси отново страшно много за съветите и подкрепата - още една мини драма бе преживяна успешно, благодарение на вас. целувки на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт