Тежа 79 кг а съм висока 153 см

  • 2 217
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Проблемът при мен е, че нито съм болна, нито се тъпча кой знае какво нито ям по 5 торти и дюнери като свиня, не съм и от най - ограничаващите се от вкусни неща дето се вика, хапвам си сладко доста често, но не е чак толкова,че да съм с такова тегло и да не спирам да трупам...пък много мои приятелки ядат по същия начин като мен даже са доста по - лакоми и са слаби, някои пак са дебели но не чак толкова.Аз преди 1 година бях 73 кг...преди 1 седмица бях 75 кг..а преди 5 години бях 70.След което имаше период в който отслабнах даже и аз не знам как.Бях станала 67 кг.Сега пак се качиха и ме е страх да не се покачат още.
Не, не искам да съм секси мацка, нито да съм перфектно изглеждаща като манекенка, съгласна съм дори да имам излишни килограми, отдавна съм свикнала с тях, въпросът е излишните килограми да не станат до такава степен, че да са животозастрашаващи и заради затлъстяване да се разболея от рак или от някоя смъртоносна болест!!!Това е единственото, които искам, нищо повече не ми е притрябвало.
Ще се радвам ако някоя жена, имаща същия проблем го сподели, поне да се успокоя, че не съм единствената...
Искам само това тегло да не значи че ще умра и ще хвана рак Confused

# 1
  • Мнения: 574
Не ядеш по 5 торти, а по колко? Напиши как се храниш, закуска, обяд и вечеря за последните 3 дни например? Така ще е по-лесно да се дадат насоки.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 699
На колко години си,спортуваш ли нещо?

# 3
  • Мнения: 282
Направете си изследвания на щитовидната жлеза и идете на лекар-ендокринолог. Добре е да проверите и яйчниците - там вече с гинеколог. Когато откриете от какво е проблемът, най-добре да преминете на нисковъглехидратен начин на хранене успоредно с евентуалното лечение, което ще получите. Успех!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Не спортувам, нямам пари за фитнес.Ще се радвам да ми дадете насоки за домашни упражнения за отслабване, за вкъщи
Какво ядох преди 3 дни не помня, освен че вчера за вечеря се поглезих с палачинка  с кашкавал, после с чипс и 2 филии...абе има моменти, в които доста си похапвам ма не съм сигурна дали е от това.Принципно не закусвам, само обядвам и вечерям и то доста късно... вероятно ще трябва да скипвам вечерята.

# 5
  • Мнения: 3 730
Не спортуваш?Ядеш палачинки,чипс и хляб късно вечер?Не си от най-ограничаващите се?И още ли се чудиш защо качваш килограми?Е ,къде да ги изгориш всички тези калории?С този режим на хранене още ще качиш-очевидно е,че си склонна към напълняване.Има толкова много диети/режими на хранене в интернет-почети малко,ограничи всички тези боклуци,които ядеш.Има клипчета с упражнения в домашни условия.Купи си книгата на Атанас Узунов и я прочети.Направи си режим.Имам познати,които свалиха по 15-20 кг с режима му.И изобщо не гледай колко ядат приятелките ти и колко са слаби.Всеки има различен метаболизъм.Всяко човешко тяло е различно.И аз бях 50 кг преди да забременея,а от нищо не се лишавах.В същото време мои приятелки все бяха на диети и все си бяха пълнички.Така,че гледай себе си,а не другите.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
А на колко години сте, звучите като на 15-16? Толкова или повече?

# 7
  • Мнения: X
На 23.Дали ако не ям нищо след 18 h ; не ям чипсове и сладки неща с изключение на рождени дни и поводи и пия повече вода поне ще спра да покачвам килограми?Питам защото не знам на какво да вярвам вече , много приятелки пазят диети, ограничават се толкова много и пак са си пълни, като че ли организмът на някои хора е така устроен.
Ако е вярно, че ако пиеш чист лимонов сок, без захар, без да е разреден с вода се отслабва, ще го пробвам.

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 15:22 от Анонимен

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Ядеш често сладко, палачинки, 2 филии, чипс...
Ето ти отговора.

Мини само на салати и малко печено пилешко филе и ще видиш как килограмите тръгват надолу.

И да, многото килограми са вредни за здравето, сърцето най-вече. Взимай се в ръце.

# 9
  • Мнения: 3 789
Ендокринолог. Такова рязко покачване може да е от инсулинова резистентност, може вече да е стигнало и до диабет. И не, не ви плаша, реалността е такава, че бързите въглехидрати са отрова и водят куп болести след себе си. Лекарят ще ви насочи и към какво хранене да се ориентирате.

Глупости като лимонови сокове на гладно, оцет на гладно или каквото и да е, могат да докарат някоя язва или гастрит, не и отслабване. На 23 вече малко трябва да мислите за здравето си по-отговорно според мен.

# 10
  • Мнения: 9 050
Чист лимонов сок натоварва бъбреците. Не прави глупости! Почни да се движиш. Дори и да е само ходене. Забрави асансьорите.
Наложи си определено количество плодове и зеленчуци на ден и докато не ги изядеш, не яж друго. Иначе все няма да стигаш до тях.
Не яж чипс. По-добре си изпържи картофи. И изобщо, започни да си готвиш. Наложи си да ядеш само приготвена от теб топла храна, без да гризеш вафли, докато стане готова храната. И дюнер да ти се хапва - сама си мариновай месото, опечи си питката и т.н.

И отиди на ендокринолог. Ниска функция на щитовидната жлеза води до суха кожа и наддаване на тегло. Изследвай се.

# 11
  • Мнения: 574
Храненето ти е зле. Спри да се глезиш с боклуци, не и с този ръст/тегло. Мини на ниско въглехидратно хранене и отиди да си пуснеш едни изследвания както вече писаха.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
На 23 години би трябвало да е ясно, че се органичават всякакви видове бързи въглехидрати, не просто чипсове и торти. Напитки - бистра водица, билков чай, черно кафе. Храна- салати, месо, без бобови, пасти и пр. И никакви бързи въглехидрати. И поне 10 000 крачки на ден, ограничаване на храненето след 20ч., повече мазнини - готвене с масло, сметана, гхи и пр.

# 13
  • Мнения: X
Имаш нужда от много четене, а не от информация на готово.
Имаш нужда да разбереш, че се храниш изключително зле и да го признаеш пред себе си. Иначе няма да се получи нищо.
Първо ти трябва реална представа колко точно изяждаш и какво означава това в калории, а после и да решиш наистина, че трябва да отслабнеш.

# 14
  • Мнения: 539
Имаш нужда от много четене, а не от информация на готово.
Имаш нужда да разбереш, че се храниш изключително зле и да го признаеш пред себе си. Иначе няма да се получи нищо.
Първо ти трябва реална представа колко точно изяждаш и какво означава това в калории, а после и да решиш наистина, че трябва да отслабнеш.
Точно така! И аз си мислех, че не ям много, но ако сметнеш грамажа и калориите на порциите си веднага ще ти стане ясно защо качваш килограми. Вземи си една кухненска везна и започни да контролираш порциите си. Много ще ти е трудно да преминеш драстично към нисковъглехидратно хранене и “яж само месо и салати”. Гарантирам ти, че максимум на втората седмица ще си преминала към старите навици и кг. Храни се балансирано, сега е прекрасният момент да започнеш - има толкова много вкусни плодове и зеленчуци. Ако ти се прияде шоколад - изяж 2 блокчета вместо цяла опаковка, чипс-20-30 грама. Не си казвай “сега съм диета и няма да ям нищо, но като стана 60кг ще си хапна чипс”. И изключи вредните напитки - имат изключително много калории и захар, от тях най не се усеща как се дебелее.
Успех Blush

Общи условия

Активация на акаунт