Последен етаж в нова кооперация

  • 2 817
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Е, не е като на първи етаж над мазета, но на охлаждане си 3 максимум 4 месеца в годината, отоплението е 5-6. Изолация от вата на тавана ти решава проблема и за топло и за студено

# 31
  • Мнения: 230
Предишният ми офис беше на 18 ет, горните два не се обитаваха. Изложението беше югозапад, но повече запад. Е няма друг такъв мор още от април та чак до ноември. Климатиците често не смогваха да охлаждат. После пък ставаше кучи студ. Вятъра се усещаше много гадно и климата горе нямаше нищо общо с климата долу. Имаше вътрешна изолация и алуминиева дограма. Никога повече толкова висок етаж и такова изложение! Останахме 7 г там заради изгодните условия на наем.
За жилище не бих избрала последен етаж заради зависимостта от асансьор и обикновено покрива протича, а пари за ремонт трудно се събират от съседите. Иначе за обречената борба с идиотите съм напълно съгласна.
Ако много държите на последен етаж, северни и западни изложения не са за препоръчване изобщо.

Чудесно описание на реалната ситуация. Всички изтъкнати плюсове са като в приказката за лисицата и гроздето. Хората не го правят нарочно. Човешката психика търси някаква причина за да оправдае грешките си.
Според мен температурата и ситуацията като цяло може да се регулира посредством климатици. Няма начин климатика да не успява. Просто се купува по-голям. Достатъчно е да сте готови да плащате двойни сметки спрямо съседите за кондициониране, както през лятото, така и през зимата. За отстраняването на течовете от покрива, които неминуемо се появяват някога оставате сами в 90% от случаите.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Аз пък си мисля, че разликата между 18-ти и 6-7 етаж е огромна, не знам кое е точно казано, като едва ли в първия пост става дума за 18-ти етаж. И дума не може да става за кучи студ, нито за несмогване на климатиците, нито за луди сметки. Аз живея там и би трябвало да знам по-добре как е, ама не, внушавам си предимства, щом казвате, вие знаете по-добре от мен как се чувствам в собственото си жилище Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 230
А моето мнение касае 4-ти последен етаж, на който живях 20 години. Може пък спомените да са ми избледняли вече Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 34
  • MI
  • Мнения: 11 841
Ама разбира се, гроздето е кисело, затова тук последните етажи честона са по-скъпи, защото са панорамни. Joy Съвеът от мен е прост - проверявайте как строи по принцип строителя, защото ако си оставя ръцете и дипломата в сградите обикновено, надали точно тази ще е изключение. И говоретв със съседите преди да купите ако вече има такива. Тези двете плюс повечко предварителни посещения много помагат да си изясниш картинката. Да, губиш много повече време, но си спестяваш много ядове в бъдеще.

# 35
  • Мнения: X
В много западни страни последните етажи са най-скъпи. В България също при луксозните сгради се наблюдава тази тенденция.

# 36
  • Мнения: 8
До преди 5 години (а и от тази есен отново) живях в апартамент на последен етаж в сграда от 2010. Изолация добра, дограма добра. Нямал съм проблеми с прехален хлад зиме или припек лято. Осврн това при новото строителство разбирай последните 6-7г ВСИЧКО се чува, освен ако не си на последен етаж. За мен това е от съществено значение.

Общи условия

Активация на акаунт