ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 6

  • 23 634
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 469
За изписването ще дойдат само майка ми и баща ми. Сестра ми е далеч и с малко бебе, а родителите на мъжа ми починаха и двамата...
Казала съм на мм ако ще прави банкет за бебето после, да бъде някъде другаде, не вкъщи, не искам и аз разни хора да ми се мотаят вкъщи.

# 676
  • Мнения: 1 521
И ние сме готови с името, ако не се появи някое уау ново име, но от всички предложения само едно ни харесва и на двамата.

На мен пък идеята за Американският бейби шаур започва все повече да ми харесва от Бг погачата. Както беше писал някой: съберат се 30 кокошки и крякат на главата на бебето и всяка го пипа, носи, пуска му нейните си бактерии и т.н. Виждат ми се малки бебетата на 40 за такова нещо, НО уви и аз ще правя, в София е мн модерно това в момента, всичките ми приятелки правиха и няма да ме оставят, просто ще събера малко хора.

Според обичая от раждането до 40 ден, майките едно време не са се показвали много, все пак тогава смъртността е била голям процент и на 40 ден са се събирали жени, орисвали са бебето за здраве, правели са пита като дар и са приемали майката в “този свят”, смятали са, че 40 дни тя и бебето са между двата и това е като посрещане в този.

В различните крайща на БГ се прави по различни начини. Единственото яко което виждам аз в това е, че майката след 40 дни лудница има различна занимавка по организацията и ще се види с хора. Хахаха ще се хапне хубава храна и ще се пийне. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 469
Оф момичета, колко ви е хемоглобина?? Моя е паднал още и вече е 109.
Пия желязо и билкова кръв, интересното е че желязото бая се е вдигнало, добре е като стойност...но тоя хемоглобин много ме дразни.
Тъкмо взех да се навивам за нормално раждане и накрая няма да мога ако не го вдигна..😡

# 678
  • Мнения: 4 011
Моя е 110 и др ми каза че е добре да си пия хапчетата😁

# 679
  • Мнения: 368
Моят е 96, явно трябва да се случи чудо, че да успея да го вдигна..

# 680
  • Мнения: 3 959
Моят беше 102 преди месец, пия хапчета, ще видим на следващите изследвания дали се е вдигнал. Надявам се това да не повлия на нормалното раждане, с АГ не сме коментирали такова нещо.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 338
За изписването също съм решила ММ и баткото само да дойдат да ни приберат. Предния път голяма дандания беше, но и акъла ми беше друг и не ми пречеше. Сега искам спокойствие и момента да си е само наш, колкото и крайна и лоша да изглеждам. Дори ония ден изрично му казах, че като определим дата за секциото не искам никой да знае. Ще равберат като се роди бебето живот и здраве. Ще дойдат пак само ММ и Мартин.
Погоча мисля да направя, но няма да е в нас. Baby shower ако направя ще е да се съберем приятелки и да имаме хубав спомен. Пък и обичав подаръци 😁

Преди малко ми мина прегледа. Всичко е наред. Шийката се е скъсила малко, но то е нормално с напредване на бременноста. Сега е 3.2см. Пуснахме микробиология. Утре сме при д-р Чавеева. Скоро разрбрах, че при нея ако си занесеш флашка може да ти запише прегледа. За тези, които ще ходят при нея и не го знаят.

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 13:16 от IntRiGa_GirL

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Оф момичета, колко ви е хемоглобина?? Моя е паднал още и вече е 109.
Пия желязо и билкова кръв, интересното е че желязото бая се е вдигнало, добре е като стойност...но тоя хемоглобин много ме дразни.
Тъкмо взех да се навивам за нормално раждане и накрая няма да мога ако не го вдигна..😡

Защо да не може естествено раждане при нисък хемоглобин? Твоя не е толкова нисък дори...под 80 е нисък, няма страшно.
Моят е 95 преди месец, а само може да пада, без да се вдига и ми казаха, че няма проблем естествено раждане. Не виждат пречка нито в хемоглобин , нито в предишното ми секцио.

# 683
  • Мнения: 315
Ние изобщо не сме стигали до темата за изписването все още. Надявам се да минем само с моите и неговите родители и ако идват вкъщи да за не повече от час, да видят бебето и даже, ако има нещо за вършене да го направят, а аз да си почивам 😁 Може да си направим един обяд, да ми сготвят, да изчистят след това и да си ходят, но както казах не сме го обсъждали дори с ММ.
Що се отнася до почерпката след като се роди бебчо живот и здраве е ясно, че мм ще иска да пийне с приятели, в никакъв случай вкъщи, не искам всичко да се вмирише на джибри.

Харесвам и обичам българската култура и традиции. На сватбата ни спазихме доста обичаи, много държах, иначе нямаше да е същото усещането. Но пък се радвам и забавлявам и на чуждата култура и обичаи. Имах моминско парти, прекарахме си чудесно, никога няма да забравя тази вечер. Живот и здраве скоро сигурно ще имам и baby shower, също мисля ще си изкараме много добре, а и за мен е и практично. Всичките ми приятелки вече започнаха да ми питат какво да подарят на бебето, дори сами предложиха да си направя списък на неща, които още не сме купули, а ще ни трябват и това да са като подаръци от тях, вместо да се купуват куп ненужни дрехи или играчки, които да се чудя къде да прибирам. В никакъв случай не правя и няма да направя нещо само защото то е модерно. Никога не съм робувала нито на модни тенденции, дрехи, обувки, марки... Щом нещо, някакво събитие ме кара да се чувствам добре, сред близки хора и приятели значи ще го направя без значение дали е на мода или не.

# 684
  • Мнения: 1 136
За изписването също съм решила ММ и баткото само да дойдат да ни приберат. Предния път голяма дандания беше, но и акъла ми беше друг и не ми пречеше. Сега искам спокойствие и момента да си е само наш, колкото и крайна и лоша да изглеждам. Дори ония ден изрично му казах, че като определим дата за секциото не искам никой да знае. Ще равберат като се роди бебето живот и здраве. Ще дойдат пак само ММ и Мартин.
Погоча мисля да направя, но няма да е в нас. Baby shower ако направя ще е да се съберем приятелки и да имаме хубав спомен. Пък и обичав подаръци 😁

Преди малко ми мина прегледа. Всичко е наред. Шийката се е скъсила малко, но то е нормално с напредване на бременноста. Сега е 3.2см. Пуснахме микробиология. Утре сме при д-р Чавеева. Скоро разрбрах, че при нея ако си занесеш флашка може да ти запише прегреда. За тези, които ще ходят при нея и не го знаят.

ОО супер. Пиши после след прегледа как е минало и дали го е записала. Ние сме на преглед при нея в сряда и с удоволствие бих й връчила флашка Grinning

# 685
  • София
  • Мнения: 1 338
Ще пиша. Задължително си вземи. Аз за втората ФМ не знаех и изпуснах и нея да запишем.

# 686
  • not found
  • Мнения: 581
A някоя ще ходи ли на четвърта фетална , правила се месец преди термина горе долу - да се обредели водите как са , бебето как е и всичко преди раждането .

# 687
  • Мнения: 989
Аз не знаех, че има такава...

# 688
  • Мнения: 469
Никога не бях чувала за това, но ми се струва безсмислено.
Аз лично на всеки преглед ако не ми кажат, как са водите питам, за шийката също и други основни неща.

# 689
  • Мнения: 36
Здравейте момичета, миналата седмица бях на фетална,но вместо д-р Чавеева ме прегледа д-р Калев. Всичко е наред с бебенцата, но накрая измери шийката 2,5см. Веднага го попитах не е ли малко (преди две седмици беше 3,6см.) той каза, че за близнаци в 27г.с. е супер, но от тогава само за това мисля и чета всякакви теми, които още повече ме плашат. При вас как се движи размера на шийката ?

Общи условия

Активация на акаунт