ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 6

  • 23 588
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте момичета, миналата седмица бях на фетална,но вместо д-р Чавеева ме прегледа д-р Калев. Всичко е наред с бебенцата, но накрая измери шийката 2,5см. Веднага го попитах не е ли малко (преди две седмици беше 3,6см.) той каза, че за близнаци в 27г.с. е супер, но от тогава само за това мисля и чета всякакви теми, които още повече ме плашат. При вас как се движи размера на шийката ?

Здравей,
моята последно беше 3,2 см., което ми казаха че е леко скъсена, но пък със запазена форма и нямало проблем. Въпреки това ми е на мисъл, но май наистина не е проблем. Има значение и това дали формата е запазена. Това, че вместо Чавеева те е прегледал Калев не е ОК. Въпросният "доктор" е специализант. Този проблем май често се среща в Щерев. Поради тази причина сега ходих на ФМ на друго място. Поне ме прегледа избрания от мен специалист.

# 691
  • Мнения: 783
Д-р Калев е младши лекар,случвало се е да ме преглежда - изключително доволна съм! Някак ми вдъхва доверие. Иначе е далеч от опита на Чавеева разбира се и е редно тя да те прегледа щом при нея си имала час. Simple Smile
И аз съм с близнаци - мин седмица в 28гс ми беше 37 шийката,но е нормално да бъде и по-късичка,формата е много важна - да е затворена. Simple Smile

# 692
  • Белгия
  • Мнения: 511
Здравейте, момичета!

Честно казано това с 40-те дни да си седя вкъщи ми се вижда малко остаряло. Разбирам от къде идва този обичай - преди мноооого време с ниска хигиена и голям процент на болни и зарази по улиците по-добре да си седиш с бебока вкъщи.
А изобщо вие до колко вярвате на всички поверия и суеверия свързани с бебчетата? Има ли някои специфични които на 100% ще следвате?

Нашата кошарка е от Икеа, гледахме нещо по-евтино, защото смятам когато бебока пролази да го преместя в неговата си стая на "floor mattress" по системата на Монтесори.

# 693
  • Мнения: 1 521
Вече напредваме и настина е нормални шийките  да са малко по-къси, за близнаци малко повече. Но не забравяйте да ги следите, трябва да седят на тези см/мм още почти 3 месеца. Ако нещо ви притеснява, ходете по-често на прегледи.
Скъсяването на шийката, ако не спре, води до раждане.

Искам да напомня и на тези които не са пускали микробиология, да си пуснете, за да имате време до Октомври да излекувате бактерии, ако се окаже, че има.

# 694
  • Мнения: 309
Момичета, задължително ли е кръвните изследвания и урината да са на гладно? Аз сутрин съм, като звяр. Толкова съм гладна, че не мога да издържа два часа докато ми вземат кръв, разтрепервам се..😥

# 695
  • Мнения: 1 521
Зависи какво точно изследваш.
Не трябва да си на гладно за урина, хоромни, кръвосъсирване....

За всичко останало е добре да си.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Хормоните също се изследват на гладно.

# 697
  • Мнения: 309
Ясно, но не мога да издържам на гладно..ще опитам и, ако се разтреперя ще хапна 🤪

# 698
  • Мнения: 295
Ние също нямаме име, много ни в трудно да изберем Simple Smile и количка не сме избрали все още. Чувала съм , че mutsy И mamas and papas са хубави. Какво мислите?

# 699
  • Мнения: 266
Момичета, задължително ли е кръвните изследвания и урината да са на гладно? Аз сутрин съм, като звяр. Толкова съм гладна, че не мога да издържа два часа докато ми вземат кръв, разтрепервам се..😥
пий чаша или 2 с вода.залъгва глада.Иначе изследванията нямат смисъл.За урината е ок .....Но за другите е от съществено значение.Променят картинката!  Нали искаш докторите да знаят как и с какво да реагират при нуж да. Мисли за бебето! Можеш! Ще се справиш!

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 18:06 от BG_US

# 700
  • Мнения: 685
Ние също нямаме име, много ни в трудно да изберем Simple Smile и количка не сме избрали все още. Чувала съм , че mutsy И mamas and papas са хубави. Какво мислите?

Ние уж имаме име, но не с пълен кворум Smiley т.е. мъжа ми е склонен да приеме моето, но не пращи от щастие...

Ние купихме Муци по препоръка на приятелка - много ми харесва. По-скъпа е отколкото си представях, че ще дадем за количка, но поне беше на промоция. Пускат промоции -20%, 25%, 30%, ако имате търпение да изчакате някоя - си заслужава Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 136
Ние също нямаме име, много ни в трудно да изберем Simple Smile и количка не сме избрали все още. Чувала съм , че mutsy И mamas and papas са хубави. Какво мислите?

Много е индивидуално с количките. Задължително трябва да се отиде на място да се видят. За двете марки колички и аз съм чувала добри отзиви, но наистина трябва да се изпробва коя е най-удобна и да се види. Ние първоначално се бяхме насочили към mutsy, но като я видях на живо, не ми хареса коша за новородено (стори ми се много тесен), а в седалката за след 6м не ми харесва сенника. Но пък много други мами са изключително доволни.

# 702
  • Мнения: 3 230
А изобщо вие до колко вярвате на всички поверия и суеверия свързани с бебчетата? Има ли някои специфични които на 100% ще следвате?

На нито едно не вярвам. Нито за бременни, нито за бебета. С баткото бях навън още първите дни при леден вятър и 8 градуса. С това бебе ще е същото, още повече, че трябва всеки ден да водя и вземам големия от училище.

Сутрин и аз не мога да давам изследвания. То реално трябва да са минали 2 часа от последното хранене. За това ходя по-късно през деня и запазвам час да се падне 2 часа/2 часа и половина след хранене, след което веднага ям, за да не ми стане лошо.

Ако се вгледате в смисъла и символиката на празниците и обичаите в различните държави, ще видите колко идентични са всъщност. Много то тях дори съвпадат по време.
Baby shower и  нашата погача са с еднакви традиции. И на двете се събират само жени-орисници. Ядат се задължително сладки неща. Носят се подаръци за бебето. Само, че едното се прави преди, а другото след раждането. Другата е разлика е тортата-хлябът. При нас хлябът е важен. Той е благословия. Смята се за по-голям от човека и присъства в абсолтно всички обреди и обичаи. В останалите държави няма такъв култ към хляба. Там ползват торта със същите цели.
Погачата е езически празник и няма връзка с чистата молитва на 40-я ден от раждането. Просто са добавили едното към другото.
От практична гледна точка и комфорт на майката, преди раждането е в пъти по-добре да се направи. За това масата жени го правят преди раждането, а който е вярващ само ходи на църква на 40-я ден.

В българските традиции също имаме ергенско/моминско парти. За това ми е много странно как се скача и отрича "западното" като то реално си е наше родно от векове Grinning

Количката наистина е хубаво да се види на живо. Да наблюдавате майките по парковете (там много си личи кои колички мъчат и са неудобни, особено по баир). Също така съм спирала майки по улиците да ги питам за мнение. Казват реално предимства/недостатъци и дават препоръки.

# 703
  • Мнения: 226
Аз ще правя само погача. Не от религиозност, или суеверия. Това ще ми е поводът да поканя приятелки и роднини, които знам, че веднага след като се роди бебето ще започнат да напират "когато е удобно" да дойдат да ни видят. Иначе и аз ще изкарвам бебето преди 40 ден навън, но за събиране с хора тогава горе-долу ми е ок, съдейки и по миналия път.
За изписването ми е малко болна тема. И на мен ми се иска никой да не идва, особено след болницата вкъщи, но свекърите и нашите са в същия квартал и предполагам, че пак ще се самопоканят, а пък и са много обидчиви. Но пък и познавайки себе си, ако не чувствам добре, ще скръцна със зъби и който иска да се сърди. 😁 Мен миналия път ме дразнеха дори и непрестанните позвънявания по телефона "Как сте?" А пък за домашните посещения съвсем. Но гледам колкото мога да търпя, защото поне знам, че мога винаги да разчитам някой да гледа бебето, когато ми се наложи. Просто, докато е новородено имам едно такова собственическо чувство и едва ли не не искам никой освен мен и татко му да го пипа Grinning  После обаче ми минава, ето с баткото нямам проблем някой да го вземе за няколко дни дори. 😁

# 704
  • not found
  • Мнения: 581
Аз не знам какво ще правя , тепърва ще организирам всичко , едва ли ще ми стигне енергията да организирам и партита преди или след раждането. Предвид , че и баткото ще стягам за училище, времето ще ми е доста ограничено.
С мъжа ми се разбрахме - никакви гости след като се приберем с бебето .
Синът ми като се роди го изкарах на 2-3 ден , като аз се почувствах добре , но тогава беше топличко - април месец . Сега , ако лятото продължи малко повечко ще го изкарам отново , когато преценя , че съм добре . Много мразя студа , замръзват ми ръце , крака ...
Принципно правя каквото мисля , че е ок за бебето , независимо какво гласят суеверията .
Това за четвърта ФМ , което споменах ми го каза лекаря , на последната конференция са го обсъждали , че било най- добре за бебето да се види предварително , тъй като много пъти се случвало майката да влезе да ражда нормално , а да се наложи спешно секцио по една или друга причина . Човека ни го обясни на дълго и широко, но аз бях толкова щастлива , че имам най- накрая снимки на бебето , че забравих почти всичко казано от него . Двуомя се , имам позната , която ражда в Майчин дом - Варна , ами момичето ходи всеки ден да ѝ следят тоновете на бебето преди датата за секциото , може би при всеки е индивидуално - идея си нямам.
В сряда съм на преглед - ще си запиша всички въпроси , тази болка в левия крак точно на сгъвката не престава всеки ден я има , позалежа ли се час - два и после едвам на стъпвам на този крак .Първо мислих , че е от това , че се разтяга таза , но вече не знам - ежедневна болка , непрекъснато , този таз не се ли разтегна вече . Да чукам на дърво както се казва , но кръста ме поотпусна и вече не ми се парализира десния крак .
А хемоглобина колко често го изследвате ? Аз като оравих изследвания миналия месец само се обадих после да ми кажат да пия ли нещо или не - това беше . Замислям се вече, с предната бременност пиех - калции , магнезии, желязо, цинк ... всичко на различни таблетки , сега само магнезии и витамини , малко ми е притеснително , но пък сега е сезона на плодове, зеленчуци - ям предимно само сурови такива . На по час - два се сещам , че огладнявам и ям по цял ден общо взето Hug Месо да не кажа , че не консумирам почти никакво , само риба , за нея имам апетит Blush  Четох преди време , че някой ядеше цвекло , пробвах, но аз не мога , лятото не ми харесва Grinning зимата го обичам .много .
Спирам , че станах много многословна Hug

Общи условия

Активация на акаунт